Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ariama

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ariama

  1. ja kupowałam cegiełki z APE kolekcja Biselado za 100 PLN/m2. Dekory są najróżniejsze. I faza też nie taka mocna.
  2. Panama powinna się nadać, aczkolwiek nie będzie zbyt cienka. Len też może być. Może być strech, czyli cienka garbardyna, bo i tak musisz go usztywnić taśmą.
  3. Dzięki wspaniałym podpowiedziom Asi uszyłam firankę do sypialni Kolejne czekają. Wkrótce pokażę Wam efekty tutaj może tafta?
  4. my kupiliśmy na caly parter 70m2 Kwadro Holtzer Ochra. Strasznie się bałam jak wyjdą, Ile to się naczytałam o tym, że krzywe, nierówne, obtłuczone, że za taką kasę to żadne płytki tylko odpad. No i jestem zaskoczona. Płytki są równe, proste. Płytkarz ma tylko jedną uwagę ma do tego, że trochę małe, a tak to mówi, że są super. Położone sa z fugą 2mm i przesunięciem 1/3 i wyglądają rewelacyjnie.
  5. ja polecam Krystana Bandziaka. Nam też do świat mieli zrobić przyłacze. I miesiąc z marudzili.
  6. my bloczki braliśmy w RPR, u nich też strop i betony. więźbę z Toporowa okna, drzwi i bramę z Salva dachówki z Budroof kleje i zaprawy z FAST drzwi wewnętrzne zamawiałam w Woodlandzie - dużo można negocjować
  7. firma jest już długo na rynku, wiec raczej nie powinna robić większych błędów. Chociaż słyszałam o nich, że nie są najtańsi.
  8. ja mam też stałe okna 2x120 z przerwa 45 cm potem 260 okno stałe 120 potem kąt prosty 100 i okno 220 przesuwne. Po kącie prostym mam tez obniżony sufit praktycznie do początku okna. Trochę zagwoztka, bo niby są dwie strefy, jadalnia i kąt wypoczynkowy, ale chcę żeby to było spójne.
  9. widzę, że nie wyglądają najgorzej i to mnie utwierdziło w decyzji, że położę je na całej podłodze na parterze.
  10. proszę daj znać jak wyszły te płytki kwadro holtzer, bo zastanawiam się też nad nimi
  11. tapeta do pracowni na którą zachorowałam. Zobaczyłam ją w sierpniowym albo wrześniowym "Tak mieszkam" i nie mogę się od niej uwolnić. Ostatnio widziałam ją też w sypialni w blogu Kredes Babci Marianny.
  12. ok no to na dziś zacznę opowieść o kuchni jako, że kuchnia jest sercem domu - przynajmniej dla mnie. W kuchni spędzam dużą część swojego wolnego czasu dlatego, że lubię i chętnie gotuję. Napisałam wam, że kuchnia ma byc jasna. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy kuchnię urządzoną w nowoczesnych ciemnych frontach - tak bardziej industrialnie i owszem była wygodna, ale utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie tego chcę. Chcę białej kuchni. Białej z drewnianymi blatami. To jest mój pierwszy szkic. I na chwilę obecną jest w nim już kilka zmian. okap nie będzie taki stylizowany na wiejski. Będzie w zabudowie g-k taki klocek aż do samego sufitu z ozdobną listwą dołożę niewielką wyspę od strony płyty w kierunku jadalni. oczywiście zlew porcelanowy domsjo. na całej podłodze salon, hall, jadalnia pokój dzienny będą płytki podłogowe imitujące drewno (wszędzie mamy podłogówkę) Scianka obok lodówki ma mieć około 1m długości i będzie z cegły Dzięki koleżance mamy piękną prawdziwą ponad 100 letnią cegłę pochodzącą ze starej stodoły. To naprawdę zaskakujące w jak doskonałym stanie jest taki wiekowy materiał. Jest cudowny. Trochę tej cegły nazwoziliśmy i z cegły będzie jeszcze ściana w salonie tam gdzie jest kominek i cały podcień wejściowy. Tego ostatniego jestem bardzo ciekawa, bo dom w swojej bryle nie jest taki rustykalny. Elewacja będzie w odcieniach szarości, fundament bardziej ciemny, dachówka antracytowa, podbitka w kolorze pinni a stolarka orzechowa. Wiec taki podcień będzie się delikatnie odcinał. Ponieważ zmieniliśmy układ pomieszczeń względem projektu gotowego nie mamy wiatrolapu. Do domu wchodzi się bezpośrednio do hallu z którego widać jadalnię i przestrzeń dzienną. Chciałabym aby wszystkie pomieszczenia otwarte tworzyły jedną spójną całość ale powinny mieć też elementy różnicujące (nad tymi myślę - mam nadzieję, że pomożecie). Ok wracając do wnętrz, dom jest ustawiony w osi południe-północ. Wejście jest od południa - salon i jadalnia od zachodu i taras od północy. Mimo trochę niekorzystnego układu względem stron świata zdecydowaliśmy się na duże okna prawie od samej podłogi do sufitu. Dwa takie okna sa w jadalni i jedno obok drzwi tarasowych.
  13. Witam, W trzecią rocznicę ślubu postanowiliśmy, że na piątą rocznicę będziemy mieszkać we własnym domu. Przystąpiliśmy do realizacji. Kupiliśmy działkę i od początku stycznia rozpoczęliśmy prace - najpierw papierologia, potem dziura w ziemi. Dom w tej chwili jest na etapie tuż przed stanem developerskim tj jest dach, elewacja, okna, instalacje, a lada moment będzie wylewana podloga. Wybraliśmy projekt PUK, ale wprowadziliśmy nieco zmian. Tak wyglądają rzuty parter piętro A w środku: 1. jasna - kremowo biała kuchnia 2. gustawiański stół w jadalni z krzesłami typu medalion 3. pieco-kominek z białych kafli 4. ściana z cegły rozbiórkowej gdzie jest kominek i ścianka na wysokości spiżarni też z cegieł - mieszkanie daguni - zobaczyłam i powiedziała też tak chcę mieć 5. w salonie jasne kanapy 6. białe drzwi w całym domu 7. wysokie białe listwy przypodłogowe 8. w łazience na parterze białe mugaty - łazienka mugatki jest dla mnie niedoścignionym wzorem 9. pokój na parterze - tj. gabinet w stylu angielskiego klubu z tabaczkowymi lub zielonymi ścianami, ciemnymi meblami i grafikami wiktoriańskich map na ścianach - nieco marinistycznych elementów (mąż uwielbia: żeglarstwo, historię i książki) 10. sypialnia jasna - rozbielona cytryna lub brzoskwinia z bielą i drewnem jabłoni, gęste muślinowe firany 11. pracownia i pokój rekreacyjny (nad garażem) jasne pastele 12. pokój obok łazienki - królestwo córki - znając ją powinno być wściekle różowe i wszędzie księżniczki Disney (lokatorka ma prawie 4 lata) 13. najmniejszy pokój - rozwojowy... 14. łazienka na piętrze szaro biała. Generalny trend jasno-domowo-przytulnie troche angielskich klimatów, ale nie dosłownie. Ciekawa jestem co mi wyjdzie.
  14. Witam, widziałam twoje wnętrza w jakimś magazynie budowlanym. Bardzo ładnie i gustownie urządzony dom.
  15. Witam, My budowę rozpoczeliśmy w maju 2012. Budujemy się na Chynowie. Lada dzień będzie stan developerski.
  16. My wybraliśmy ofertę rekuperatory.pl Była nieco droższa od oferty firmy która jest przy centrali rybnej, ale moim zdaniem ekipa warta ceny. Bardzo profesjonalne podejście. Dotrzymywanie terminów, bardzo dokłani.
  17. Pytanie, czy budujecie dom energooszczędny tylko po to aby dostać dotację? Jeżeli zakładacie, że chcecie mieć dom, który daje lepszy komfort mieszkania i niższe koszty użytkowania, to gdyby tego programu nie było to byście nie budowali energooszczędnie? Pewnie że zdecydowalibyście się na budowę takiego domu, bo dla myślących inwestorów nakłady na cieplejszy dom, zdrowsze powietrze i niższe koszty ogrzewania mają określoną stopę zwrotu, a jeżeli dostaniecie teraz z NFOŚ jakąś kasę, to tylko na plus, bo bez programu ani złotówki byście nie dostali. Trochę optymizmu. do użytkownika, który twierdzi, że posiadając już kredyt hipoteczny nie skorzystasz z dopłaty - to nie wyklucza dopłaty. Warunkiem jest finansowanie części budowy z kredytu hipotecznego, jak już go masz to masz już jeden warunek spełniony.
  18. Mugatko, podczytuję twój wątek od pewnego czasu i w twoich wnętrzach oraz pomysłach jestem wprost zakochana.
  19. twoje mieszkanie jest wspaniałe. Pozwól, że zaczerpnę kilka inspiracji do mojego szarego domu.
  20. bardzo mi się podobają te drzwi, mogę prosić o informację o producencie i typie drzwi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...