Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

avionics

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

O avionics

  • Urodziny 16.05.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łask
  • Kod pocztowy
    98-100
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

avionics's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, ostatnio na stronie defro pojawiła się nowa wersja oprogramowania do modułu sterownika i wyświetlacza wersja 1.9.0. Zainstalowałem, wszystko ok. Pozdrawiam
  2. To że palenisko przygasa może być spowodowane jakością opału. Natomiast jeśli chodzi o czas w którym kocioł jest przegrzany i się nie rozpala to znowu pojęcie bardzo indywidualne czas ten zależy bowiem od tego jakie jest zapotrzebowanie na ciepło przez odbiorniki w danej chwili . Bawię się tym kotlem 5mcy i myślę że w moim domu nie dam rady w warunkach zimowych zejść poniżej 150kg na tydzień. Pisaliście wcześniej na temat temperatury zadanej na kotle. Ja mam u siebie 57st. i wtedy temperatura powrotu w niektórych momentach spada do 35st. Myślę że jest to rozsądna wartość. Kiedy miałem ustawiona temperaturę na 60 st kocioł spalal około 10% więcej paliwa i stwierdziłem że nie warto ustawiać zbyt wysokiej temperatury na kotle ponieważ na podłogowce mam max 35st a na grzejnikach max to 50st. Wyższa temperatura na kotle myślę że miałaby sens w przypadku bufora. Poza tym w sigmie można ustawić opcje ochrona powrotu oraz ochrona kotla co nie dopuści do zbyt niskiej temperatury wody na powrocie.
  3. Dla przykładu wstawiam statystyki ostatniej doby Jak widać około 19.00 temperatura w pokoju wzrasta bo rozpaliłem kominek piec od 21.00 zaczyna oscylować. W kominku zgasło około 23.00 temperatura spadła w domu i piec wraca do prawidłowej pracy.
  4. W chwili obecnej spalam 150kg na tydzień(przy obecnych temperaturach tzn do 2st w dzień i do -10st w nocy). Jeśli chodzi o te parametry które zmieniłem to miały one znaczący wpływ na pracę kotła. Piec wygasza mi się maksymalnie 2 razy na dobę, częściej tylko jeśli rozpalę w kominku i temperatura w domu wzrośnie.
  5. korekta wentylatora dolna i górna 0% korekta podajnika wewnetrznego 11%
  6. Serwis na temat częstego wygaszania stwierdził że piec będzie się wygaszał w momencie przegrzania tzn. jeśli odbiorniki nie nadążają z odbiorem ciepła. Problem się skończył w momencie gdy w menu serwisowym zmieniłem w zakładce ustawienia kotłą-parametry pracy i tutaj są takie parametry minimalna przerwa podajnika ustawiłem na 19sekund maksymalna przerwa podajnika ustawiłem na 29sekund. Po tej zmianie piec przy mrozach powyżej -8st już nie pożera mi 30kg na dobę. Postanowiłem zapisywać parametry: zużycie pelletu, temperaturę zewnętrzną przez tydzień. W przyszły poniedziałek postaram się zamieścić charakterystyki.
  7. Witam, podłączałeś kocioł sam? Może musisz pogrzebać w ustawieniach, lub w związku z brakiem odczytu z jakiegoś czujnika kocioł "głupieje". Skonsultuj się z serwisem zawsze Ci coś doradzą. W zwiąku z tym że sigma ma dość rozbudowany sterownik trzeba umieć go odpowiednio skonfigurować. Mój instalator przy pierwszym uruchomieniu poprostu rozpalił piec jak tylko osiągnął temperaturę zadaną zostawił mnie samego z instrukcją. Potem metodą prób i błędów po wykonaniu paru telefonów do serwisu i przeczytaniu kilkukrotnym instrukcji obsługi sterownika opanowałem sytuację.
  8. W jakim sensie ciężko Ci ustawić temperaturę? Wentylatorem się nie bawiłem ustawiony jest fabrycznie-jesli masz ustawioną pracę zPID to algorytm steruje pracą wentylatora. Natomiast pracowałem troche nad krzywą grzewczą dla podłogówki i grzejników (mam podłączoną pogodówkę). Udało mi się w końcu dostosować temperaturę na zaworach za pomocą krzywych grzewczych tak że w domu utrzymuje się stała temperatura z tolerancją +-1st.C..
  9. pierwsze odpalenie robiłem z gościem który podłączał piec. Jak wrażenia jeśli chodzi o pellet olczyk? Chciałem go wypróbować.
  10. Napiszcie proszę jakim peletem palicie w swoich sigmach.
  11. Sprawdzałem temperaturę spalin, maksymalna wartość to 83st., komin był maksymalnie otwarty więc przymknąłem do połowy. Moc kotła było 100% przestawiłem na 90%-zobaczę czy uciągnie jeśli tak to zmniejszę jeszcze trochę. Serwis powiedział mi też że popiół może zalegać ponieważ palę LAVĄ ze stelmetu który charakteryzuję się tym że popiół jest dość dzieżki(ze względu na zawartość kory). do Grzess123 Napisz dokładnie jaką powierzchnie ogrzewasz tym kociołkiem bo trudno rozważać temat jeśli nie wiadomo nic o odbiornikach ciepła. Uruchamiałem swój piec we wrześniu ubiegłego roku jest to mój pierwszy sezon grzewczy i za pierwszym razem piec stabilizował się prawie cały dzień. Teraz jeśli wyłączę piec na 3-4h a temperatura na piecu spadnie do 30st. to po właczeniu potrzebuje tyle samo czasu żeby piec wrócił do temperatury zadanej, przypomnę że ogrzewam 146m2 dom gdzie mam 100m2 podłogówki oraz 5 grzejników na 46m2.
  12. odnośnie czujnika lambda to dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi że lambda w tym kotle nie występuje. Jest tylko czujnik spalin na wyjściu do komina. Jednak po zaktualizowaniu softu do 1.8.9 w menu serwisowym pojawia się zakładka lambda, mało tego w instrukcji obsługi kotla producent też rozpisuje się na temat lambdy.
  13. Witam, do robert1987 U mnie na piecu jest sterownik APC1 na stronie jest do niego aktualizacja zarówno do wyświetlacza jak i modułu do wersji 1.8.9. Trzeba pamiętać w trakcie aktualizacji że wpinamy pendrive do portu USB na wyświetlaczu i od razu aktualizuje się moduł i wyświetlacz. do jacekkolcon Przeczytałem Twojego bloga i obejrzałem charakterystyki z pieca. Mój działa bardzo podobnie. Ale na moim piecu jest sterownik który pracuje z algorytmem PID a jak wyczytałem w instrukcji obsługi to charakterystyka powinna wyglądać tak jakby piec cały czas dążył do temperatury zadanej regulując prace podawania i nadmuchu. Więc wniosek z tego taki że oscylacja może być ale niewielka w granicach 3-4 stopni. W przypadku wyprodukowania ciepła którego odbiorniki nie sa w stanie wykorzystać powinien się wyłączyć, a ponowne rozpalenie nastąpić powinno w granicach histerezy zadanej. Co do spieku o którym piszesz na blogu, też mam z tym problem. Muszę czyścić palnik co 4 dni (jesli tego nie zrobie alarm-błąd rozpalania). Próbowałem już z różnymi pelletami. Na pewno nie jest to wina opału. Jest to uciążliwe ponieważ piec powinien być bezobsługowy a czasami potrafi pokrzyżować plany bo trzeba zrywać się np. z imprezy lub z robotki żeby wyczyścić piec bo jak wspomniałeś przy dużej różnicy temperatur trochę mu zajmuje żeby dogonił temperature w pomieszczeniu w przypadku różnicy chociażby 5st. Jak narazie najlepiej pali mi się pelletem LAVA ze stelmetu. Spalanie przy zasobniku CWU 120l, temperaturze zewnętrznej do -4stC na zewnątrz a w domu mam ustawione 22stC wychodzi mi 15-20kg na dobę. Jeśli natomiast temperatura zjedzie poniżej poniżej -8stC trzeba już liczyć lekko 30kg/na dobę.
  14. Witam, myślałem że jeśli mam prace z PID to kocioł będzie dążył do temperatury zadanej a nie oscylował z histerezą. Kolejna sprawa, jak to jest z czujnikiem lambda w tym kotle. Zauważyłem że w ustawieniach serwisowych lambda jest wyłączona. Po włączeniu w menu głównym pojawił się status lambdy. Niestety nie wiem czy lambda działa status wyświetla się 254 lub 255 natomiast wartości zadanej i odczytanej cały czas wynoszą 0%. Macie z tym jakieś doświadczenia?
  15. Witam, jestem posiadaczem kotla sigma ekopell 16kW. Zainstalowana pogodowa i sterownik pokojowy spk lux. Zaktualizowany soft w sterowniku i w module. Grzeje 100m2 podłogowki i 46m2 grzejnikami. Temperatura w domu 22st.. Spalanie około 20kg pelletu lava. Praca kotla ZPID. Teraz mam problem z pracą kotla. Pid nie do końca działa. Temperatura na piecu ustawiona na 60st. a piec dogrzewa do 65st. wygasza się temperatura spada do 54st i zaczyna rozpala ie. Dlaczego taka oscylacja?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...