Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zbyszek.W

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

O Zbyszek.W

  • Urodziny 29.11.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    02-776
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Zbyszek.W's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Sławku, fizycznie to i można wodę o temp 99 stopni wpompować . A tak poważnie, to nie wiem jak wygląda sprawa przy PC, ale w mojej kotłowni, układ mieszający powrót z zasilaniem, termostat do regulacji temp czynnika, oraz zabezpieczenie dla temp czynnika istnieje i pracuje jako instalacja - całość.
  2. Może zbyt brutalny wniosek Sławku .... a w szkole ? W szkole gdzie montuje się zabezpieczenia przed zbyt gorącym czynnikiem pompowanym w podłogę, czyli tam, gdzie optymalna temperatura wynosi ok 30 stopni.
  3. Nie no z tym murowaniem to bym się nie rozpędzał. Są coroczne przeglądy, naprawy ewentualnych usterek (nic nie jest wieczne), itd. Tak patrzę na opis kolegi Pyxis - supporex 36 to sporo, a jaki typ (400,500,600) ? Bo nie ukrywam że spory na grubość i styro ... jaki ? PS. Jeśli masz możliwość ustawienia temp podłogi 35-40 stopni, to znaczy że temperatura czynnika będzie wynosić minimum ok 45-55,a gdzie zabezpieczenie ?
  4. Kostrzewa Pellets 100 24kW - podobno trochę za dużo jak na 165 m2, no ale cóż ... palnik modulowany od 7 kW do 24 kW więc jest ok.
  5. Ok. Dziękuje za wytłumaczenie. Teraz już rozumiem mniej więcej jak to działa. Generalnie PC wydają się być dosyć ciekawym pomysłem na grzanie domu, w dodatku mało-obsługowe (nic nie jest bezobsługowe) i mała brudne. Osobiście jednak z żoną nie podobają nam się "zimne" podłogi, a sens kładzenia drzewa na ogrzewanie podłogowe jest taki sam jak malowanie zardzewiałego metalu farbą olejną, stąd też decyzja o trochę bardziej klasycznym ogrzewaniu domu - czyli pellet. Na chwilę obecną poszło mi 600 kg pelletu, bez ogrzewania CWU i temp w domu 18 stopni (jeszcze tam nie mieszkamy). Także nie jest źle
  6. Ok - pojąłem. Prosto i czytelnie. Tylko teraz pytanie ... jaka jest temp podłogi, żeby w domu było 22 stopnie ?
  7. No właśnie nie mogę tego pojąć, stąd te pytanie.
  8. Witam wszystkich. Chociarz nie jestem posiadaczem PC tylko pieca na Pellet i nie mam zamiaru debatować tutaj o wyższości jednego nad drugim, to mam pytanie do użytkowników PC. - O co chodzi z tymi taryfami za prąd. Jak to wygląda w praktyce (w nocy grzanie na maksa, a w dzień korzystanie z ciepła bez grzania ) ? - Jak wygląda sprawa przy naprawdę dużych mrozach rzędu - 15 do -25 stopni ?
  9. Flash ... dokladnie ... lyse placki bo packi gombkowe wymyly i zostawily gladkie powierzchnie, bo packami filcowymi tynkarzom za ciezko . Myslisz ze gladz wapienna nie odpadnie przy cienkiej warstwie ?
  10. Generalnie tych tynkarzy nie chce juz wolac Problemem nie sa wystajace kamyczki, ale gladkosc sciany (takie placki) rozniace sie od pozostalej czesci sciany. Troche poszukalem, popytalem i pomysly sa nastepujace: Cement + Wapno + Piasek kwarcowy lub Cekol ZS-06. Raczej chodzi mi o to zeby calej scianie nadac jednolita strukture.
  11. Witam serdecznie. Mam mala zagwozdke, a w sumie to dosyc spora. Na wiosne tynkarze pokryli mi sciany z tynku cementowo-wapiennego, generalnie wszystko ok, poza malym ale. Panowie przecierali/czyszcili tynki pacami gabkowymi po bialej strukturze i niestety gabeczki gdzieniegdzie wymyly to co drobniejsze pozostawiajac dosyc nieladne wystajace czarne kamyki w scianie. Planuje to przeciagnac czyms, dosyc cienka warstwa ok 1-2 mm i teraz pytanie czym ? Napewno sciany trzeba zagruntowac. Moje pomysly to: klej styropianowy zewnetrzny (ten do zatapiania w nim siatki) gotowa zaprawa tynkarska cementowo-wapienna w workach. Jakies pomysly, podpowiedzi ?
  12. Zabudowa wkladu juz prawie skonczona. Jeszcze tylko kamieniarza dobrego musze znalezc. Ponizej pare fotek
  13. Witam. A więc dzisiaj zacząłem robić obudowę wkładu i oto rezultaty. Pierwsze palenie w domku Wnioski: - Mimo połamanej rury wylotowej ciąg jest i to spory, nawet przy "zamkniętym" szybrze. - Rury wylotowe nie są uszczelnione, ale dymu nie ma w domu - Szyby trochę się brudzą, ale bardziej po bokach niż na środku A tutaj już część obudowy Jakieś sugestie, rady, coś poprawić lub wykonać inaczej ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...