
purflux
Użytkownicy-
Liczba zawartości
49 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
dolnyslask
-
Kod pocztowy
51-180
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
purflux's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Potrzebuje pilarke do ciecią drewna, srednica 15cm max i do podcinania drzewek w ogrodzie, ciecia jakichś pojedynczych desek itp. Zastanawiam się nad pilarką z marketu JULA ( Meec 1600W - ma dobre opinie ) chce coś w okolicach 200-max 250zł. Praca sporadyczna, do użytku domowego, prywatnego. Co mozecie polecic ???
-
nie bede sie rozpisywał ... innej mozliwosci nie ma. kamienica sciana +/- 40cm ( 2x cegla ) W mieszkaniu 2 pomieszczenia ( kuchnia, pokoj ) maja sciane szczytowa budynku. W pokoju polozylem na sciane plyty Eurothane G (plyty zespolone do ocieplen od wewnatrz - 2cm XPS + paroizolacja + regips ) Stoi to już 2 lata (2 zimy) i nic sie nie dzieje. Płyty klejone na zęby ( nie na placki ) czyli nie ma pustki miedzy sciana a płytami. Aktualnie myślę o ociepleniu ściany w kuchni. W zimie sciana przemarza i skrapla się na niej woda ( z powodu zimnej sciany a nie podciągania wilgoci z gruntu ) Ktoś ma jakiś pomysł ? nie ma możliwości ocieplenia od zewnątrz. Głównym celem jest wyeliminowanie skraplania się wody na ścianie w zimie. Jak pisalem wyzej , ściana sucha i niezagrzybiona a wilgoć pojawia się z powodu jej przemarzania w zimie i skraplania się pary z wilgoci wewnątrz. Wentylacja niewiele daje. Myślałem o np 2-3cm XPS i to obmurować bloczkami i otynkować ( sciana - xps - bloczki - tynk ). Zabierze mi to jakies 10-15cm ale to akurat nie problem. Podobno im bardziej ściana przemarza tym bardziej odradza się ocieplenie od wewnątrz - stąd moje pytanie.
-
Bardziej chodzi mi o ograniczene ucieczki ciepla do góry do sąsiada niż "znaczną izolację"... ewentyalnie płyty Climapor 7mm zamiast kasetonów.
-
Witam. Kamienica parter podpiwniczony. Ociepliłem podłogę na legarach 15cm wełny. Dodatkowo ścianę szczytową płytami do izolacji od wewnątrz Eurothane G ( płyty 3 warstwowe - 2cm PUR , paroizolacja , regips ). mam ok 8-10 stopni więcej w pokoju w zimie nie grzejąc - wcześniej przed ociepleniem podłogi i ściany szczytowej ten pokój to była lodówka o ile nie zamrażaka ! ) Myślę o położeniu kasetonów na sufit - żeby trochę więcej ciepła zostawało w pokoju ( żeby nie uciekało do sąsiada na górze - sam powiedział że jak grzeje to on ma ciepło ). Czy ktoś może coś poradzić/wypowiedzieć się ? Czy to dobry pomysł ?
-
miedzy podkładem a panelami jest cos takiego: http://static.marketdachowy.pl/foto/zalety_600.jpg Czyli paroizolacja jest. A listwy przyścienne nie zabezpieczą tej szczeliny przed dostawaniem sie ewentualnej wilgoci z powietrza z wewnątrz do warstwy ocieplenia pod podłogą.
-
nikt nie podpowie?
-
Witam. Jak sobie poradzić ze szczeliną ok 1-1,5cm która znajduje się między ścianą a podłogą ? Po zerwaniu desek na podłodze i ociepleniu wełną 15cm i poskładaniu tego z powrotem powstała mi szczelina. Więcej widać na foto. Wypełnić to pianką ? Upchnąć wełnę ? Pod podłogą jest o dołu: papa potem wełna między legarami, deski i na deski panele z podkładem ( deski były zniszczone i nie dałoby rady ich odnowić ) To białe na ścianie to płyty Climapor do ociepleń od wewnątrz 7mm ( w jednym pokoju się sprawdziły - nie ciągnie tak od ściany ). Głownie chodzi mi o to żeby ewentualna wilgoć z pomieszczenia nie "wchodziła" przez tą szczelinę do wełny pod podłogę.
-
Można nawiercić małym wiertłem otworki mniejsze od śrub mocujących regipsy i później przed wkręceniem śruby dać np troszkę silikonu. Albo przykleić paroizolację do łat drewnianych taśmą dwustronną. Są artykuły na necie i jakoś ludzie robią stelaż wełnę paroizolację i regipsy np tu: http://www.muratorplus.pl/technika/izolacje/jak-ocieplic-mieszkanie-ocieplenie-scian-od-wewnatrz_83008.html Tylko ja od razu rezygnuje z profili metalowych na rzecz łat drewnianych bo metal będzie zimny = mostki = możliwość pojawienia się wilgoci. Dodatkowo łaty drewniane przymocowane do płyt climapor 7mm nie będą odbierały zimnej ściany gdyż oprą się o 7mm xps (climapor) a nie bezpośrednio o zimną ścianę. Myślałem też o płytach warstwowych ( płyty pur + warstwa alu z jednej strony ) Płyty pomiędzy łaty drewniane, łączenia zakleić taśmą alu ( ciagłość paroizolacji ) ??? na to tapeta albo zabudować regipsem ???
- 9 odpowiedzi
-
- cliapor
- ocieplenie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Troche niezrozumiale napisałem... Nie chce dokładac 7mm... Tylko na tak przyklejone płyty 7mm zamontować dodatkowe ocieplenie z wełny na stelażu + paroizolacja i całość zabudować regipsami.
- 9 odpowiedzi
-
- cliapor
- ocieplenie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Płyty przyklejone jak najstaranniej i połączenia miedzy nimi również. Chodzi mi tylko o "dołożenie" do tego bo 7mm to trochę mało. Jak wyżej pisałem myślę o: Profile drewniane na szerokość płyty kołkami do ściany, pomiędzy nie wełna i na to folia paroizolacyjna a na to regips.
- 9 odpowiedzi
-
- cliapor
- ocieplenie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mam ocieploną jedną ścianę plytami Climapor XPS 7mm do 2 lat i nic się z tym nie dzieje. W trakcie prac: Wiecej info mozna znaleźć na necie. ( nie chce sklejac linków - nie sprzedaje tego ani nie jestem producentem zeby sobie nie pomyslal ktos ze to reklama ) Zastanawiam się nad takim czymś: 1.listewki drewniane na małe kołeczki do ściany oklejonej juz climaporem. 2.miedzy listewki wełna w płytach 5cm 3.na to folia jako paroizolacja 4.i na to regipsy. Co o tym sądzicie ? mam nawietrzniki w oknach więc z wilgocią nie powinno być problemu. Przez 2 zimy nic nie wyszło na ocieplonej ścianie climaporem jezeli chodzi o wilgoć. Dodatkowo wyszedłbym ok 30-50cm na sufit i sciany boczne ( mostki )
- 9 odpowiedzi
-
- cliapor
- ocieplenie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
pacą nanieść klej na styropian wczesniej przyklejony. klej naniesc ciut wiekszej szerokości niz pas siatki. siatkę przyłożyć i zasiągnąć pacą "po siatce" a klej sam przejdzie przez oczka. w razie potrzeby dolozyc kleju zeby siatka nie przebijala. Poszukac na youtube filmiku
-
zimna drewniana podłoga w kamienicy na parterze
purflux odpowiedział purflux → na topic → Podłogi, schody, taras
Aktualnie wyglada to tak ... niestety jak sie samemu robi to nie idzie tak szybko. Wysokość od podłoża do legarów wynosi 14cm ??? Czy mogę dać wełnę 15cm ??? czy powinna być pustka powietrzna między deskami a wełną ? Z góry dziękuję za pomoc. koncowka: Finalnie: Poszło jak poszło ... W drugim pokoju popełnię mniej błędów i zrobię to prawdopodobnie szybciej -
zimna drewniana podłoga w kamienicy na parterze
purflux odpowiedział purflux → na topic → Podłogi, schody, taras
Aktualnie wygląda to tak. Zabieram sie za wybieranie tego syfu. Poważnie zastanawiam sie nad ułożeniem ocieplenia w dwóch warstwach ze względu na zimną piwnicę. Folia styropian folia wełna. Jak wilgoć pojawi się na pierwszej warstwie to druga warstwa uchroni przejście wilgoci wyżej. -
zimna drewniana podłoga w kamienicy na parterze
purflux odpowiedział purflux → na topic → Podłogi, schody, taras
Tak naprawdę teraz zacząłem tą podłogę robić. Kupiłem pilarkę z regulacją głębokości cięcia - muszę ciąć miedzy deskami bo są na pióro-wpust. Początek prac widać na fotce. Z biegiem czasu będę dodawał fotki i zadawał ewentualne pytania i za podpowiedzi/odpowiedzi z góry dziękuję. Znajomy budowlaniec mówi nie folia tylko papa na strop pod wełnę. A co z łączeniem tej papy ? Czy zakładki wystarczą ? Dzisiaj udało mi się zrobic to co na foto ... jutro mam zamiar demontować kolejne dechy i wybierać ten syf zależy jak pojdzie. Największy problem to gwoździe. Nie ma jak ich podejść - gdzieś czytałem zeby je wbić do legarów na siłe przez dechy. Może to nie glupie ? Obawiam się że legary leżą luzem na tym gruzie - jak je zamocować ? Wełna ich tak nie ustabilizuje jak gruz. Boję się że będzie się rosić wilgoć i myslałem zrobić tak: Folia lub papa 10cm styro znowu folia i na to 10cm welny - 2x folia w różnych miejscach = mniejsze ryzyko wilgoci.