Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mauz78

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mauz78's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. czy mozna te panela ktora juz za zagruntowana np. pomalowac farba czy musi byc pokryty tynkiem tak jak opisane w systemie? Jaka jest cena orientacyjna tych paneli grubosc 50 mm? Z gory dziekuje
  2. Ja buduje w okolicach Komorowa wiec blisko. Daj znac na priv to chetnie pokaze jak Jupiter sie prezentuje w realu.
  3. Same sciany a konkretnie ich materiał to nie caly dom. Nie koncentruj sie za bardzo na tym z czego bedziesz murować dom, bo roznica w dostepnych na rynku materiałów jest bardzo mała. Najważniejsze to co dalej, z czego dach, jakie ocieplenie i z czego to wszystko wpływa na koszt urzytkowania domu a to ważniejsze niz wybudowanie domu np. za 20 tys mniej.
  4. Niestety nie mam za duzo miejsca wysokosc jest juz ustalona na 2.65 wiec nie ma z czego zrobic jeszcze 10 cm na sufit.
  5. Witam drogich forumowiczow, Mam taki maly problem i zastanawiam sie co z nim zrobic. Planowalem zrobic wentylacje i jej kanaly w zalane w posadzce nad parterem. Pozostaliem sobieo miejsca na przejscia na dol na anemostaty. Co do samej wysokosci podłogi to niestety niedopatrzyłem i na obecna chwilę po zamontowaniu juz okiem mam okolo 10.5 - 11.5 cm wysokosci od wylanego stropu do docelowej podłogi. Zakladajac z grubsza jakies 2 cm na podloge - deska pozostaje mi jakie 8.5-9.5 samej podlogi. Nie dam rady zmiescic sie tutaj z rura o zew. sred. 7.5 cm bo na sama wylewke nic nie zostanie. Jakie macie pomysl - wiem ze jest system flat o wys. 5.2 cm - kosztowny ale sensowy. Czy cos jeszcze mozecie polecic.
  6. Wg. planu budenk ma miec 56kWh chociaz zamieniłem kilka kilka rzeczy np. 20 cm na podlgowe zamiast 10. 20 cm na sciany zamiast planowego 15cm. Brak grawitacyjnej wentylacji na poczet rekuperacji wiec mysle ze smialo mozna przyjac ze te 50 bedzie realne do osiagniecia. bede dalej myslal nad rozwiazaniami i dalej poszczera troche
  7. Hmm. faktycznie uzasadnienia ekonomicznego to PC nie ma na przestrzeni 15 lat. Co do kominka to jakosc znajmoni namawiaja na plaszcz a fachowcy go odradzaja wiec jestem troche zagubiony. Nie chcial bym pozostac w sytuacji gdzie mam glowne i jedyne zrodle CO w domu jako gaz. Chcialem cos wprowadzic co spowoduje ze moje miesieczne rachunki beda mniejszcze np. solary - odpuscilem ze wzgledow podobnych do tych jakie przedstwil mar1973 PC widze ze tez nie jest najlepszym rozwiazaniem. Widzialem kilka kotlownizrobionych jak moj pierwotny plan i funkcjonowalo to ciekawie. Czyli Waszym zdaniem zrobic - piec kondensat + zasobnik np. 300 na CWU + plaszcz dla mieszanki podłogowka + grzejniki bedzie sensownym rozwiazaniem. Wiem ze im prostrze to lepsze ale wszyscy dookola strasza ze sam gaz to bede mial rachunki jak z kosmosu i proponuja inne rozwiazania
  8. Czesc, mialem taki pomyl zeby zrobic podlogowke na gorze ale to dopiero wyszlo po zalaniu juz stropow i osadzeniu okien. Niestety mam tylko 10 cm a jeszcze musze w wylewce zatopic instalacje rekuperacji wiec nie mam za duzo miejsca na podlogowke na pietrze. dlaczego proponujesz rezygnacje z PC dla CWU. Uwazasz ze sam kondesat jest rozwazaniem ekonimicznym i nie warto sie bawic w nowosci. Chcialbym zainwestowac teraz ale miec troche wiecej oddechu w ekspoatacji w pozniejszym okresie.
  9. Witam Was forumowiczow, juz od pewnego czasu zastanawiam sie nad tym jak podejsc do mojego systemu ogrzewanania w domu i mam powiem Wam z tym duzy dylemat. Na poczatku moze powiem o jaki dom chodzi - jest to wg. projektu http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-794-Jupiter-II,834,lustro.html Na poczatku zaozenia byly takie ze robimu kociol kondesacyjny, solary do CWU i kominek z plaszczem. Na dole bedzie podłogowka w 100% gora mieszany podlogowka w lazienkach + pralni reszta tradycyjne grzejniki. Jakos nie przekonalem sie do solarow wiec zrezygonowalem z opacji kolektoriow na rzecz PC. Na obecna chwile mam taki pomysl. Vitodens 200-W + Pompe Ciepla Vitocal 161-A zatanawiam sie nad tym plaszczem wodnym czy warto i czy komplikacje systemu instalacji oplaca sie w calym rachunku ekonomicznym. Dom ogrzewany gazem ziemnym, ocieplny 20cm podloga, 20 cm grafit zew. dach 25 cm welna, rekuperator. Chetnie poslucham Waszych cennych rady oraz wskazowek.
  10. mauz78

    Dach

    widać ze ekipę od blachy miałeś pierwsza klasa, przynajmniej wygląda tak na zdjeciach. Super wygląda ta blacha w kolorze grafit to miał być nasz wybór ale padło na klasykę Brass Syrius w podobnym kolorze. Gratuluje super wykończenie blacharskie.
  11. Jestem na etapie zbierania pomysłow na wykończenie strychu. Pierwsze pytanie to kwestia konstrukcji podłogi. Jętki maja 20 cm wysokosci. Caly strych to 11 dl. 5.2 szer. Moj pomysl jest taki zeby dac wełnę 20 cm pomiedzy jętki na to legary o wysokosci 4 cm i na to OSB 22 mm. Nie wiem czy warto zostawiac te 4 cm pomiedzy legarami nie ocieplone. Czy przybijac płyty OSB bezośrednio o krawedzi scian czy zostawić np. przerwę 5 cm po bokach zeby wentylacja ktora bedzie legarami bedzie miala gdzie uciec? Druga rzecz to ocieplenie, strych miałbyc nie ocieplany tzn. strop tak ale juz sama sciana dachu nie. Ale decyzja padła ze na strycu bedzie montowany rekuperator wiec rozsadnie bedzie chyba ocieplic cały strych. Zastanwiam sie na grubosciamy i mam pytanie o sugestie co byscie zrobili. 20 cm w podłodze i ile na duze pod dachem? Poniżej schemat dachu.
  12. Witam Mam do sprzedania stemple budowlane długość +/- 3m około 200 sztuk. Stemple po jednej budowie - stan bardzo dobry zakupione w maju 2013. Lokalizacja Pęcice k/Komorowa transport we własnym zakresie. Cena za szt. 4 zł tel 608371971
  13. Witam, my tez wprowadzilismy kilka zmian. 1. drzwi z pomieszczenia gosp w garazu 2. okno polaciowe na garazem, akurat zrobilismy lazienke i sypialnie dla nas nad garazem wiec okno sie przydalo 3. zmiana okna w kuchni to 3 metrowe okno u nas akurat wychodzilo od polnocy wiec skrocone jest do 2 m 4. kilka zmam wew ukladzie na poddaszu ale do tego jeszcze nie doszlismy.
  14. Ja buduje w okolicach Warszawy jestem na wstepnym etapie. Co do kosztow to moje kalkulacje SSO - materialy wyszly na bardzo podobnym poziomie jak twoim czyli w granicach 90 tys + dachowka - wycena z hurtowni 23 tys., okna pcv - 23 tys. brama 8 tys, drzwi 3 tys. + oczywiscie robocizna. dla mnie kwota 295 jest przesadzona. mysle ze mozna to zrobic 50 tys taniej ale nie wiem moze sie myle, chociaz zakladam sobie margines bledu anie nie az tak duzy. wszystkie moje wyliczenia materialow na podstawie wyliczen materialow i wyceny z hurtowni, jedyny zamienik jaki zastosowalem to Solbet zamiast Porothermu. Wszystkie materialy bez przesadnego oszczedzania raczej dobrej lub b. dobrej jakosci.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...