Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hasolo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Płock

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Hasolo's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Nie rozumiem? Tak wszyscy obgadują tutaj tego producenta jakby się całkiem wypiął na klienta i nie uznał gwarancji a nie znalazłem nigdzie takiej informacji. Zresztą nie wyobrażam sobie jak może kociołek przerdzewieć po trzech latach i producent może odmówić wymiany korpusu na nowy To nie podlega dyskusji.
  2. Przerobiłem już chyba wszystkie typy ogrzewania więc może coś doradzę: -solary, dobre to ale dla kogoś co nie ma co z kasą robić. Inwestycja która w polskich realiach chyba nie zwróci się nigdy lub po bardzo długich latach -piec śmieciuch, najtańsze ogrzewanie ale i najbardziej czasochłonne i pracochłonne -piec z podajnikiem, cena/jakość czyli drożej jak śmieciuch ale za to dostajemy komfort schodzenia do piwnicy raz na kilka dni i bardzo stabilną temperaturę w domu -piec gazowy na gaz ziemny, cena/jakość czyli totalny komfort bezobsługowy za niewiele więcej jak ekogroszek -piec gazowy lub olej opałowy, totalny komfort bezobsługowy ale za wysoką cenę Ja wybrałem piec na ekogroszek ale to tylko z uwagi na brak gazu ziemnego bo cenowo wychodzi podobnie.
  3. Witam. Do tej pory mój kociołek OGNIWO ECO PLUS pracował w systemie przerywanym tzn. po osiągnięciu zadanej temp. wewnętrznej sterownik wyłączał pompę CO. Ustawione jest tak dlatego że nawet najniższa możliwa temp. 42 stopnie przy ciągłej pracy pompy CO przegrzewała pomieszczenia. I wtedy zazwyczaj piec przechodził w podtrzymanie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby wstawić zawór 3/4D ale go nie ma więc pomijam tę opcję. Po przeczytaniu referatu kolegi Zawijan o Temperaturach Krytycznych zrozumiałem że to właśnie w takich stanach podtrzymania piec najbardziej cierpi na różnicę temperatur, wykropliny i temu podobne. Ustawiłem więc moc maksymalną pieca na 8 KW (spalanie grupowe) przez co piec nie osiąga więcej jak 36-38 stopni przy pracy ciągłej pompy CO. Mam więc pracę ciągłą palnika i spaliny na poziomie 130 stopni oraz pracę ciągłą pomp wodnych czyli tzw. ruch mediów. Co zatem jest mniej szkodliwe dla pieca: niska temperatura z zachowaniem ciągłego ruchu mediów czy wysoka temperatura lecz praca przerywana kiedy wszystko stoi w podtrzymaniu?
  4. Przy tak dobrze ocieplonym domu zapotrzebowanie na ciepło będzie znikome. Jeśli masz w pobliżu gaz ziemny to ja bym się nie zastanawiał. Gaz z bańki trzeba by policzyć ale też pewnie będzie konkurencyjny dla węgla i całego tego brudu.
  5. U mnie też jest 200m2 do ogrzania tylko starego domu ponad 20 lat styropian 5 cm tylko i sporo nieszczelności które czekają na załatanie. Mam 16 kw i przy mrozach -15 tej zimy kociołek jakoś nie specjalnie się wytężał. Myślę że -20 czy -25 też na nim wrażenia nie zrobi.
  6. Nie wiem czy nie 10 kw bo 16 bez problemu wyda.
  7. Przy rozkręconym na pół możesz też jeszcze mieć sterowanie od czujnika pokojowego tylko wtedy trzeba ustawić odpowiednio wyżej krzywą grzania w pogodówce. Muniom - ja mam do ogrzania 200m2 średnio ocieplonego domu i u mnie 16 kw przy mrozach 15 poniżej zera (pierwsza zima) bez problemu dawał radę. Myślę że nawet większość czasu pracował na pół gwizdka. Przy temperaturze 0 stopni więcej stoi jak chodzi.
  8. A no właśnie tego nie przewidziałem. Pewnie trzeba będzie zrobić na dom mniejszy dwa zasilania tak jak są dwa powroty.
  9. Chcę dodać zawór 3D i narysowałem w którym miejscu tylko się pytam czy to zda egzamin ?
  10. To na zdjęciu to schemat mojej kotłowni. Mieści się w piwnicy poziom -1 Sam tworzyłem - sam zrobiłem Trochę poprawiłem rysunek bo zasilanie obu domów idzie z jednej rurki i przez jedną pompę na powrocie.
  11. Co zrobić aby obniżyć temperaturę na grzejnikach? Grzejniki stare żeliwne że zawory nawet się nie kręcą a temperatura minimalna tego pieca 42 stopnie przegrzewa pomieszczenia na ponad 24 stopnie. Tymczasowo ustawiłem spalanie grupowe na 8-12kw przez co piec nie osiąga więcej jak 37 stopni i mam temperaturke w domu 22.5. Wiem że można ustawić pompę na cykliczną czy wyłączoną ale wtedy grzejniki są nie przyjemnie zimne. Aby sterownik nie wyłączał pompy CO przy niskiej temperaturze wpiąłem ją w gniazdo mieszającej a CWU pracuje też jako mieszająca więc na zasilaniu mam 37 a na powrocie 34 stopnie. Planuję wstawić zawór trójdrożny. Pomoże?
  12. Co było to się wstawiło Kombinuje jeszcze między pompę a zawór zwrotny (na powrocie) wstawić zawór trójdrożny aby trochę tego zimniejszego powrotu szło na zasilanie bo za gorąco w domu mimo temp. na piecu minimalnej. Takie coś:
  13. Chciałbym się pochwalić swoją instalacją. Może nie jest to majstersztyk ale zważywszy że sam to robiłem a nie jestem hydraulikiem i robiłem to po raz pierwszy w życiu bez niczyjej pomocy metodą prób i błędów to sam z siebie jestem dumny że to wszystko wogóle działa.
  14. O A ja nic nie pouszczelniałem. Ani palnika ani dekla przed palnikiem, nawet nie dałem silikonu pod zasobnikiem gdzie uszczelka gumowa i nic się nie dymi. Pod zasobnikiem na początku troszeczke ale dokręciłem śrubki i jest git. Pewnie ciąg kominowy robi swoje - jakieś 10 metrów komina.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...