Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LucaM

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O LucaM

  • Urodziny 10.11.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kielce
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

LucaM's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. jest to wylewka geneo nie wymagająca szlifowana wytrzymałość na ściskanie 20N / mm2
  2. witam, mam posadzkę anhydrytowa w garażu i zastanawiam się czy można ją pomalować farbą do betonu?
  3. pracuje w firmie kotlarskiej nie chcę pisać jakiej by nie robić reklamy bo nie po to pisze na tym forum, ostatnio testowaliśmy zapalarki które przez 2 miesiące były cały czas włączone i nic się z nimi nie działo, a jeżeli będzie trzeba by było kupić to mam dostęp do tańszych części , dlatego tak napaliłem się na pellet, jakoś elektrycznego ogrzewania się boje bo energia elektryczna ciągle drożeje, bo w Polsce jest tak wcześniej sprzedawali ekogroszek jako odpad po 100-200zł a teraz 800-1000zł, to samo jest z pelletem i innymi paliwami, dlatego myślałem o kotle na pellet z dodatkowym rusztem na wszystko, podłączyć to z buforem i niech sobie działa, ale porozmawiam ze sprzedawcami co do pomp i zobaczymy jaką ofertę dadzą może i to by się bardziej opłacało, a co do pompy to na moim placu jest trochę ziemi pod spodem glina i woda więc z tego co czytałem poziomy wymiennik by był najlepszy, ( spiralny), co do podłogi to wiem że w łazienkach daje się co 10cm rurki ale znam to wszystko z teorii i dlatego pytałem czy da rade. Architekt w projekcie napisał że zapotrzebowanie na energie 41 kWh/m2 rok tylko że w projekcie miałem budować z silikatów i dać normalny biały styropian, jak skończę ocieplać to i tak zrobię OZC by wiedzieć więcej,
  4. o kosztach za ogrzewanie myślałem że kocioł załączy się co 2 dni więc myślę że spali koło 3 ton, koszt instalacji koło 7-8tys kocioł + 2-3tys bufor + koszt instalacji ale to koszt taki sam jak przy pompie, pierwsze założenie było by nie budować kominów ale zrobiłem na wszelki wypadek, popytam o pompy ciepła a lepsza jest z wymiennikiem poziomym czy powietrzna działkę mam 2400 metrów, a czy ogrzewanie podłogowe da rade w łazienkach czy montować dodatkowo grzejniki niskotemperaturowe?
  5. Witam, buduje dom parterowy o pow. 130m2 z ściany gazobeton 24cm, kl 500, ocieplenie 20cm styropianu grafitowego na ścianach, 2 x 10cm na podłodze styropian grafit, na poddaszu 2 x 5cm styropian grafitowy na razie nie użytkowe możne później około 80m2, dach ocieplony ma być 20cm i 10cm wełny, okna 3 szybowe, na całym domu ma być ogrzewanie podłogowe sterowane w każdym pokoju osobno, ale nie wiem jaki kocioł ponieważ gaz i olej odpada, myślałem o kotle pelletowym z buforem 1000L, ale ciężko powiedzieć ponieważ nie wiem czy bufor się sprawdzi czy lepiej sam kocioł peletowy i podłączyć go przez zawór mieszający z instalacją, o eko-groszku nie myślałem poniewaz więcej kocioł w podtrzymaniu będzie niż pracował a pelletowe same się rozpalają i wygaszają, jeszcze pompa ciepła ale to będzie za duży koszt instalacji i tak naprawdę nie mam już pojęcia co robić a po rozmowach z hydraulikami to już całkowicie "zbaraniałem" jak myślicie drodzy forumowicze, które wyjście będzie najlepsze.
  6. dzięki za odpowiedz ale dziś mnie też powiedziano o pompach powietrznych czy jakoś tak że to dobrze współgra z WM i może robić w lecie jako klima wiadomo może coś w tym temacie szerzej??
  7. Witam, proszę o radę ponieważ czym więcej czytam tym mniej wiem Jesteśmy na etapie kupowania projektu indywidualnego gdzie chcemy by była w nim wentylacja mechaniczna plus ogrzewanie podłogowe i kocioł na ekogroszek, z tego co wyczytałem to dobrze by było zamontować rekuperator w kotłowni i też tam zrobić wentylacje grawitacyjną. Teraz pytanie czy to ma sens ponieważ wszędzie gdzie czytam to WM polecają do pompy ciepła ( na którą mnie nie stać więc odpada) czy to wszystko będzie działać gdyż piec musi być na min 55oC a podłogowe ogrzewanie na 40oC i czy nie trzeba jakoś podłączyć rekuperatora do pompy ciepła by działał odzysk ciepła i jaki mniej więcej jest koszt instalacji WM. z góry dzięki za odpowiedz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...