Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

plecak2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    57
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    fundament

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

plecak2's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A gdzie tu jest napisane że to junkers Smart. Smart ma modulację od 3,7 kW . Na mojej liście zainteresowań jest Junkers compact o czym pisałem wyżej wielokrotnie. On moduluje od 2 - 15 kW. Czytaj uważniej kolego. Pozdrawiam. Yaro 137 dzięki za głos w sprawie. Na junkersa bardziej namawia mnie instalator i sprzedawca....ale puki co jeszcze rozkminiam temat.
  2. Dlatego pytam licząc na odpowiedzi użytkowników kotłów. Junkers ma dobry i tani serwis w mojej dzielnicy, podobnie termet. Ja osobiście raczej skłaniam się do junkersa a cena w porównaniu do innych marek na v czy buderusa , abstrahując od modulacji to przepaść, de dietrich z kolei modulacja lipna i naprawdę jest dylemat. Dziękuję za wskazówki. Doczytam, dopytam
  3. Immergasa odradził mi zaprzyjaźniony sprzedawca. W sumie nie pytałem go o żaden kocioł tej marki, tylko kiedy podszedłem do jakiegoś wystawionego w sklepie z tej firmy to ów sprzedawca rzucił do mnie " nawet na niego nie patrz" hehehe. Ale zapytam go jutro o konkretny model z tej firmy.....zobaczę co powie.
  4. tak jak pisałem usiadłem do kompa i użyłem kalkulatora internetowego, który zaproponował takie wartości. Ale to nie ma znaczenie w kontekście mojego pytania bo kotły kondensacyjne o które pytam i w ogóle kotły kondensacyjne (te mniejsze) modulują w zakresach od 2-5 do 12-15 kW. Ale i tak każdy instalator do którego dzwoniłem polecał kotły o mocy 21-25 kW , nie biorąc w ogóle pod uwagę dolnego parametru pracy kotła. Dlatego pytam na forum, a zapotrzebowanie energetyczne mojego domu jest kwestią drugorzędną w tym momencie. Chcę tylko uniknąć pytań ze strony forumowiczów o zapotrzebowanie energetyczne domu, bo mam świadomości , że jest niskie.
  5. Poprawiłem w owym kalkulatorze internetowym na styropian o parametrach zbliżonych do mojego i wyszło nawet 0.0958 [W/m2K] < U max.....ale nie o to chodzi. Proszę o radę w wyborze kotła kondensacyjnego....Junkers carapur compact zsb 14-1.DE , modulacja 2 - 15 kW, Termet ecocondens gold plus, modulacja od 3 - 21kW, ceny kotłów oscylują w granicach 3800zł + zasobnik CWU ok 150 l. W sprawie zasobnika, również proszę o radę.
  6. Czy to rada, czy pitolenie? sam odpowiedz mistrzu. 4,5 kW przy - 20,0°C. Taki parametr wyszedł na stronie Ciepłowłaściwe.pl. Ale nie ma tam uwzględnionego specyficznego pasywnego montażu okien ( nie mylić z ciepłym montażem ), faktu, że okna są tylko na południe, że 98% okien to fixy, pewnych rozwiązań w rekuperacji, które nie są standardowe, ścian kumulacyjnych itp. To i parę innych detali zdecydowanie sprawi, że zapotrzebowanie energetyczne będzie jeszcze mniejsze.Wartości współczynnika przenikania ciepła U ścian zewnętrznych mam na poziomie 0.1242 [W/m2K] < U max. Do obliczenie tego też używałem zwykłego kalkulatora internetowego i mogłem ustawić tylko dla styropianu białego fasadowego a nie grafitowego który mam użyty. . Jeżeli się nie mylę to dla domu pasywnego ten parametr powinien być poniżej 0.15 [W/m2K] < U max. Mam więc wrażenie, że jedną nogą jednak, a wynik wskazany przez kalkulator Ciepłowłaściwe.pl jest całkiem niski, ale w rzeczywistości, jak dokończę dom i zrobię sobie profesjonalny bilans energetyczny to będzie jeszcze bardziej korzystny. Tyle do ciebie Mistrzu.
  7. W Ciepłowłaściwe.pl wyszło około 4,5 kW/m2. Wiadomo, że pewne rzeczy trzeba tam uśrednić wiec robiłem to raczej na niekorzyść. Powiedzmy, że jedną nogą mój dom jest pasywny hehehe. Nie mniej jednak parę detali go ziębi. Ale nie w tym rzecz. Dziękuję za sugestię w sprawie immergasa. Pozdrawiam.
  8. Witam. Proszę o radę. Dom 210m2 , wybudowany z uwzględnieniem technologi pasywnej, bez przesadyzmu oczywiście. 100% podłogówka. Zapotrzebowanie wg internetowych kalkulatorów ok max 8 kW przy -20 na dworze. Biorę pod uwagę Junkersy carapur compact zsb 14-1.DE , modulacja 2 - 15 kW, Termet ecocondens gold plus, modulacja od 3 - 21kW, ceny kotłów oscylują w granicach 3800zł + zasobnik CWU ok 150 l. W sprawie zasobnika, również proszę o radę.
  9. plecak2

    Kocioł kondensacyjny

    Podpinam się do wątku. Proszę o radę co wybrać ? Junkers cerapur compact 14 kW, Termet Ecocondens gold plus , modulacja od 3 -21 kW?. Są jeszcze jakieś junkersy smart i comfort, ale poza ceną na korzyść compacta nie widzę różnicy czytając specyfikację techniczną. Nie będę sie rozpisywał nad domem, powiem tylko w skrócie, ze dom 210m2 całkowita powierzchnia, bardzo ciepły, 100% podłogówka. Średnie zapotrzebowanie to 4,5 kW
  10. Możesz rozwinąć , dlaczego cerapur compact to gówno? bo właśnie się zastanawiam nad wyborem tego kotła
  11. plecak2

    Problem z piecem Junkers

    Witam, podpinam się do wątku, dlatego, że właśnie zamierzam kupić piec junkersa ale model Junkers Cerapur Compact ZSB 14-1DE kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania o mocy C.O. od 2 do 15kW. Nowy dom 200 m 2. Zastanawia mnie fakt, czemu sam junkers proponuje kotły model smart czy comfort? Dlaczego np nie ten mój model, który jest też w wersji z modulacją od chyba 2,8 do 21 kW. Za czego wynika fakt nie polecania tego modelu? Jeżeli chodzi o moją opinię dotyczącą doboru kotła to dni, w czasie których temperatura spada poniżej -10 jest pewnie w roku może 2 tygodnie góra. Przeważnie temperatura oscyluje w granicach 0 stopni. Wiec chyba nie ma sensu szaleć z dużym kotłem. Podobnie zasobnik około 120-150 litrów powinien wystarczyć dla 4 osobowej rodziny. Najwyżej ktoś poczeka 30 min na ciepłą wodę. A przecież gości w domu którzy się kąpią nie mamy 4 dni w tygodniu tylko też raz na jakiś czas.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...