
Odzio
Użytkownicy-
Liczba zawartości
13 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Odzio
-
Odpowiem po kolei... Zdjęć ze środka nie mam niestety gdyż uznałem, że słabo widać pomieszczenia w których nic nie ma i są stosunkowo małe - ciężko je obiąć obiektywem. Rzadko bywam teraz na budowie bo nic się tam nie dzieje (instalacje zaczynam od lutego). Ale na Twoją prośbę przy najbliższej wizycie postaram się coś cyknąć. Ja nie mam kanałów wentylacyjnych gdyż planuje WM, komin z kotłowni też wyrzuciłem. Do odpowietrzenia mam 2 piony tak jak w projekcie z grzybkami na dachu. Będą puszczone na żywca przez poddasze. Ja nie zabezpieczałem - stoi tam teraz woda/lód Finalne nie będę tam robił wnęki ze spadkiem (takiego korytka jak w projekcie). Zrobię tam wypełnienie styropianem i zaprawą i obłoże blachą taką jak do obróbek i dołożę naokoło rynienkę. Wg. mnie bezpieczniejsze rozw na przyszłość. Tak jak w projekcie to ciągle by się zatykały rynny i mogło by przeciekać...
-
Dzieki. Od stycznia planuje zaczac dzialac z instalacjami tak zeby do konca kwietnia o ile pogoda pozwoli zakonczyc wszystkie mokre prace. Chcialem zmiescic sie w 200 a wyszlo doslownie kilka wiecej.
-
No to i ja wrzuce przed swietami kilka fotek. Stan surowy zamkniety. Stan na 2mce od rozpoczecia. Pelnych tygodni pracy ekipy: 5tyg.
-
Tez zastanqwiam se o co chodzi....o wience i nadproza betonowe? Mozna ie bawic i nie licowac ich ze sciana i dokladac w tym miejscu styropianu ale dla mnie to sztuka dla sztuki. Jak dowali sie 20 cm dobrego styropianu spokojnie sytka. Garaz i trzeba zrobic jako strefy zimne (tak aby tylko mrozu tam nie bylo) i ocieplic od srodka dodatkowo styropianem. Od zewnatrz tez warto ocieplic na okolo cala czesc wystajaca poza garaz. Wtedy mostki termiczne mamy wyeliminowane. Ew.mozna sie jeszcze bawic i tak jak ja zrezygnowac z podestu betonowego przed wejsciem bo to spory i chlonny mostek. Balkonow nie ma wiec gdzie te pozostale mostki?
-
Powiem szczerze i bez bicia ze nie mam takich danych. W kosztorysie nie mialem wyszczegolnionych takich ilosci a zakupem materialow u mnie zajmowal ske wykonawca. W zasadzie to moze i lepiej ze nie znalem zbyt wielu szczegolow bo jeszcze bym osiwial od liczenia. Wystarczyly mi typy materialow i ogolna kwota aby podjac decyzje
-
Nie, u mnie salon poststał w oryginalnym kształcie. W sumie żadne z pomieszczeń nie zostało zmienione.
-
Uwazam ze naklady na dom pasywny sa niewspolmierne z zyskami pozniejszymi. Ludzie ciesza sie stowa zaoszczedzona na ogrzewaniu miesiecznie zapominaja ze traca nakomforcie i ze nigdy nie zwroca im sie naklady. Wg.mnie najlepszym sposobem jest kupowac rzeczy ze sredniej polki z najlepszym stosunkiem cena/jakosc. Domy pasywne sa jak droge samochody, mozna sie nimi pochwalic ale kiepsko z oszczednoscia - a akurat okna 3 szybowe teraz sa standardem. Podobnie jest z solarami i pompa ciepla - ciezko zaoszczedzic na nich realnie. To akurat informacja od znajomego z branzy Thermo. Co do ogrzewania to wybralem opcje komfortowa i umiarkowanie oszczedna. Gaz zkotlem kondensacyjnym wraz z zasobnikiem.
-
Niestety na pepkowe to u mnie juz za pozno Ale kto wie, moze kiedys... Generalnie wszystko robie wg.projektu poza wczesniej wspomnianymi zmianami. Ad1. Ocieplal bede standardowo 20cm, zastanawia sie nad garazem bo bedzie strefa zimna. Albo zostawie na garazu tak jak jest 12cm i doloze styropian wewnetrznie w garazu aby nie ochladzal reszry domu albo dam zewnetrznie 20 i teraz do przemysenia czy dawac wewn.te 5cm czy odpuscic. A jki to jeszcze nie wiem bo nie mm propozycji od wykonawcy. Ocieplanie bedzie robione pewnie wiosna, najpierw instalacje. Ad2. Dom ma byc oszczedny ale raczej nie prywiazuje ndmiernej uwagi do mostkow i na pewno nie bedzie to pasywniak. Po pierwszej zimie bedzie wiadomo. Ad3. Nie potrafie tego rozbic. Dostalem oferte i zaakceptowalem. Byla najkorzystniejsza dla mnie. Mysle ze robiac samemu, organizujac materialy i oszczedzajac na nich spokojnie da sie zrobic SSZ za 150. Mnie ekipa organizowala wszystko, mnie tylko pytali o wszelkie decyzje. Byl w tym koszt kierownika budowy, wytyczenia itp. Moge powiedziec co pochlonelo najwieksze koszta ktore znam. Okna pionowe i drzwi pcv 30k, brama 8k, okna dachowe 15 k, dachowka 20 k., wiezba 15k. Razem wychodzi 88k. Zostaje 112. Ktos tu pisal ze bez dachu wyszlo mu 120 wiec niby u mnie taniej wychodzi. Chociasz oszczedzajac i robiac blache to z tych88 ze 30 moznby urwac. Z tych 112 pewnie dzialajac samemu przy organizacji tez ze20 sie oszczedzi. Takze 150 jest realne w zasadzie. Prawdziwe wydatki zaczna sie po SSZ. Ad4. Nie robilem tego. Wszelkie betonowe fragmenty beda ocieplone jednak wprojekcie nie dokonwyalem w zwiazku z tym zadnych zmian. Wrzuce jakies forki w weekend...pozdrawim
-
Witam ponownie wszystkich "Partowiczów". U mnie budowa leci pełną parą - okolice Krakowa. Rozpoczęliśmy budowę 15.10.2012 i w tym momencie instalowana jest już więźba. Do końca miesiąca (najpóźniej 1-szy tydzień grudnia) zakończymy SSO z dachem oczywiście. Więc cała budowa W 1,5 miesiąca jest jaknajbardziej realna. Tymbardziej, że ekipa będzie na budowie do końca budowy max 31 pracujących dni. Chciałbym wprowadzić się max.po roku od rozpoczecia budowy dlatego w zimie będą instalowane wszelkie instalacje etc. Co do zmian w projekcie: 1 Płyta zero zbrojona na grunce tak jak płyta piętra. Wystarczyło przeprojektować zstrop i ekipa wzorowała się na tym projekcie przy obu płytach. Wg.mnie monolit to dużo lepsze rozwiązanie - cenowo wychodzi podobnie. 2. Buduję z bloczków Termalica z Bruk Bet - wykonawca dał mi wybór bo w cenie nie bylo żadnej różnicy. Zdecydowałem się na beton komórkowy z racji szybkości budowy, wy ższych parametrów energetycznych i innych. Niest.w polsce pokuje uprzedzenie do betonu komórkowego i niezdrowe przyzwyczajenie do czerwonej cegły - szczególnie wśród wielu ekip budowlanych. 3. Zmian konstrukcyjnych nie ma wiele poza płytami monolitycznymi, poszerzeniem drzwi wejsciowych (aby weszły PCV) wyrzuciłem jeszcze okno w kotłowni tylne. Był problerm z zespoleniem okna w kotłowni i gabinecie - to w gabvinecie było by zaraz w rogu pomieszczenia. Wyrzuciłem je a to 2 w kotłowni zwiększyłem na wysokość do 150cm. 4. Poza tym cała reszta po staremu, łazienka dolna bez prysznica i reszta w standardowym układzie 5. Będzie wentylacja mechaniczna więc nie robię kanałów grawitacyjnych. Wyrzuciłem teżą komin z kotłowni - będzie kondensacyjny kociol gazowy z rurą przez ścianę (oszczednośc 5-7k). Uprzedzając wszystkie pytania koszt SSZ wyjdzie mniej więcej 200 k. Wraz ze ściankami działowymi, zbrojonym stropem monolitycznym i zbrojoną płytą zera, wraz z 10 oknami Roto, oknami pionowymi 3-szybowymi Okno-Plus, drzwiami wejściowymi za 5K, brama garazową Hormannn, płaską dachówką Meyer Holsen za 20 k, więźbą, orynnowaniem, podcieniem, papami itd itp. Długo szukałem i oferta była najlepsza. Oczywiście praca jednej firmy - i nic mnie nie interesuje - jedynie wybór kolorów. Fotka stanu sprzed tygodnia: Jeśli będą chętni wstawię więcej fotek po weekendzie - powinna to już być pełna więźba. Pozdrawiam wszystkich dzielacych trud budowy PARTY
-
Szczegółowo patrzyłem dzisiaj na poddasze i znalazłem jeden mankament tego domu. Może nie aż tak duży ale zaczalem się nad nim zasanawiać. Chodzi o wysokosc dolnej krawędzi okien dachowych. Wychodzi 170 cm.....!!! To strasznie wysoko. Zastanawiałem się nad kupnem wysokoosiowych okien polaciowych ale teraz chyba to nie ma sensu. Chyba że obniże ściank,e kolankową. Ale to znowu zmniejszy optycznie pokoje oraz realnie powierzchnie uzytkową.... Jeszcze jedną opcją jest zastąpienie 4 par okien połaciowych 4 oknami połaciowymi w polączeniu z 4 oknami kolankowymi. Powierzchnia okien pozostalaby prawie niezmieniona a widok na swiat nieporównywalnie lepszy. Jedyny klopot to dodanie środkowej rynny w centralnej części dachu po obu stronach budynku. Co o tym myślicie, co radzicie?
-
Ja juz kupilem projekt party bezposrednio od mgprojekt. Wysylka szybka i wszystko kompletne. Ksztorys tez zakupilem aby miec jakis wstepny oglad kosztow podczas negocjacji z ekipami. Bede budowal systemem gospodaczym w polowie. SSZ firma a reszte samodzielnie badz wyspecjalizowanymi firmami. Zaluje ze nikt jeszcze nie zdazyl pochwalic sie zdjeciami z budowy. Ja swoja planuje rozpoczac w pazdzierniku i licze ze zamkne dom przed zima. Pewnie okna bede musial zamówic wmciemno wg.projektu. Dodam ze bede budowal bez zadnych zmian w projekcie. Nie jestem fanem specjalnej oszczednosci na ogrzewaniu kosztem konfortu. Nie zmniejszam liczby okien ani ich wielkosci. Prawdopodobnie nie bede montowal tez WM. Jedyne nad czym sie zastanawiam to gdzie wcisne lodowke, mikrowele i piekarnik w zabudowie..... Jak tylko zaczna sie prace bede wrzucal fotki.