Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kubaar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    107
  • Rejestracja

O kubaar

  • Urodziny 22.01.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tarnów
  • Kod pocztowy
    33-100
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kubaar's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Cześć, Bardzo Ci dziękuję - temat z cyrkulacją ogarnięty - rzeczywiscie na kotle trzeba bylo zmienić parametr na "1". Odnośnie czujki w zasobniku to jest ona ok 1/3 wysokosci od dołu i wsunięta na ok 10 cm (głębiej nie wchodzi). Dodatkowo widze ze jest tam wsunięta taka zagięta blaszka - nie mam pojecia po co (by dociskać ten czujnik do scianki?????). Czy tak powinna być? Zbiornik ST 120 z zestawu.
  2. Chcialem "podbic" pytanie. Jest tu z tego co widze kilka osob dobrze znajacych temat tego kotła, prosze o jakies wskazowki.
  3. Cześć, Mam pytanie do użytkowników Junkersa Cerapur Start 14-5c. Otóż mam kocioł zamontowany od jakiegoś czasu i obecnie już mieszkam. Mam jednak kilka problemów z funkcjonowaniem CWU i zanim zadzwonię do serwisanta który robił "pierwsze uruchomienie" chce zapytać czy przypadkiem mój problem nie jest błachy i do rozwiązania przez "nie serwis". Do kotła jest podpięty ST-120 (w zestawie był) i sterownik CW-400. Z czym mam problem? Otóż: 1.) Kocioł nie bierze pod uwagę moich ustawień temperaturowych i czasowych z sterownika, a nadrzędne jest pokrętło na piecu (czyli np jak na piecu pokrętło ma 50 stopni, to tak będzie grzał i tyle, niezależnie co powprowadzam na sterowniku). W informacji na sterowniku jako "temperatura zadana" wyświetla temperaturę nastawu pokrętła i do tego sie stosuje, mimo ze temperatura CWU i redukcja CWU jest ustawiona inaczej i przypisana do programu czasowego, który też jest włączony. Sterownik jest podpięty bo np. dezynfekcję termiczną i nastawy na CO mogę ustawić i je respektuje. 2.) Cyrkulacja - serwisant pospinał wszystko i twierdził że mam tylko wpiąć wtyczkę w pompę i ustawić sobie cyrkulację na sterowniku. Pompa jest sprawna, a na kablu z pieca jest napięcie więc powinno być ok, niestety pompa w ogóle nie startuje, mimo że próbowałem nastawy na 1/, 4/h, 6/h i praca ciągła. 3.) Piec grzeje zasobnik zgodnie z nastawem pokrętła na piecu, ale bardzo szybko (w moim mniemaniu) ta woda "ucieka", ponieważ np. nagrzewając do 50 stopni bior 1 prysznic i piec uruchamia się od nowa a temp spada o 10 stopni (wg sterownika). Prysznic standardowy, 5min. Ktoś coś pomoże? Z góry bardzo dziękuję/
  4. Witam towarzystwo, Mam pytanie w kwestii wyboru pieca.Potrzebuje kondensata 1F z zasobnikiem 100/125l, do 100% podłogówki (140m2), w nowym parterowym, dobrze ocieplonym budynku. Zastanawiam się miedzy Cerapurem Smart Junkersa ZSB 14-5C, Termetem Ecocondens II 20 (tylko nie wiem jaka jest różnica miedzy modelami..) a Immergasem Victrix 20 TT erp. Junkersa mało co oferują u nas i nie wiem czy nie za mały będzie, o Termecie różne opinie(ale ma fajna modulację), zaś Victrixa mi odradzali w 2 sklepach ze względu na problem z wymiennikiem ze stopu. Cenowo Viessmany i Vailanty odpadaja. Chce sterowanie pogodowe przy instalacji. Jakies uwagi kogos kto sie zna na tych piecach? Moze serwisanci?
  5. Cześć Wszystkim! Mam pytanie o krewniaka 3C a mianowicie ZSB 14-5C. Mam ok 140m2 domu do ogrzewania, całość podłogówka,1 łazienka i poki co jest nas 2osoby. Dom ocieplony: sciany 15cm grafit, podloga 10cm 0,37, strop 18cm 0,37 (na stropie tylko skladzik, dom jednopoziomowy) i miedzy krokwie 15cm 0,39. Dom z ytonga 24cm 400. Pytanie to czy taki piec da sobie rade? (wydaje mi sie ze tak). Jaki zbiornik dobrac do tego pieca? (60?80l? docelowo pewnie rodzina 2+2 jaki producent?). dosc tani jest ten piec, firma kojarzy sie solidnie. Jakie sa wasze odczucia/opinie/doswiadczenia?
  6. kubaar

    Wełna na sznurku bez osb?

    No to mamy tak samo sznurek nylonowy kupi w jakims gospodarczym? 1mm? no i czy folie na to dawałeś? tez chcialem osb przywalić do krokiew ale jakby mi kiedys odbilo robic tam dodatkowe ocieplenie to trzeba by to sciagac - a tak bede mial droge otwartą. Dzięki!
  7. Witam cześć i czołem. Mam dylemat cenowy i szukam alternatyw i proszę o poradę ludzi z praktyką. Otórz mam parterówke z stropem zelbetowym. Na "poddaszu" nie bedzie nic prócz suszarni/graciarni. Strop jest ocieplony styro 18cm (0,37) i na to wylewka, ponad stropem owa graciarnia i dach z dachówki+membrana (brak deskowania). I teraz dla komfortu swojego oraz oszczednosci rozwarzam ocieplenie dachu wełną - tutaj jednak dylemat finansowy jest - nie jestem pewien czy sposob w jaki chce to zrobic ma sens. A jakiż to sposób? Otórz nie potrzebuje bardzo grubego docieplenia bo to tylko strych/graciarnia, myslalem wiec zeby włożyć 15cm wełny miedzy krokwie, poprzeciągać gęsto sznurek i dać folię. Widziałem u kilku osób że tak jest i wełna nie obwisa, przy czym u żadnej z tych osób nie jest to jakoś bardzo długo(max 2 lata). Dlaczego chce tak zrobić? Bo nie chce dać osb narazie - jak kiedys za dziesiat lat trzebaby tam zrobic cos mieszkalnego to wełny bedzie za malo i trzeba by to rozbierac i robic profile itp itd. pozatym na parterowce 270m2 plyty wejdzie (ok 3000pln) co moge przeznaczyć na inne równie potrzebne rzeczy. Co byście zasugerowali? da sie tak o samym sznurku i folii? a moze jakies inne "budzetowe" rozwiazanie. Forumowym 'fachowcom" dziękuję, jak rowniez proszę bez komentarzy " zrob raz a dobrze itp itd, koszt podwojnej wełny+profile+osb nie wchodzi w gre
  8. Przepraszam - chodziło mi o uniflexy. Późną porą pisałem posta:) Tak więc pytanie o uniflexy:) Pozdrawiam, Kuba
  9. Panowie, Mam rozłożone rury uniflex na stropie, na poddaszu. Strop ocieple 18cm styro i zrobie wylewkę 5-6cm jednocześnie zalewając rury. Poddasze będzie nieuzytkowe i dach jest nieocieplony - będzie tam w zimie zimno:) ii teraz pytanie, jak mam te rury teraz potraktować? To są 80tki wiec schowaja sie w styropianie, pytanie czy praktykuje sie zasypywanie ich piaskiem by byl poziom na ktorym dokladam styropian? Jak poloze styropian na rurach i z zaleje to moze wylewka tam pękać jak nie wypoziomuje najpierw... Czy ocieplacie te rury jeszcze jakos?
  10. ktoś ma info o jakiś obniżkach? czy raczej jak myslimy - taniej nie będzie?
  11. Tak, producenci sprzedają styro po określonych cenach, na ich wpływ ma cena wytworzenia + sezon (wydaje mi się ze najważniejsze czynniki obecnie). Osoby handlujące styro mają informację o tym kiedy dany producent będzie zmieniał ceny (nie wie tylko czy na + czy na -). Pytam czy ktoś może wie czy producenci planują jakieś zmiany (spodziewałbym się na -) bo przeważnie robią to masowo (tj. wszyscy producenci w krótkim odstępie czasu). Pozdrawiam, Kuba
  12. No to ceny rzeczywiscie ida ku dobremu:) Podbijam pytanie czy ktoś się orientuje czy producenci nie aktualizują cenników?
  13. z tych bardziej znanych producentów to widziałem 0,033 za 153zł ostatnio. 0,032 powyżej 170zł. Ktoś wie czy producenci informowali coś o zmianach w cennikach?
  14. Zalezy od budzetu wielu "znawców" zaraz Ci napisze zebyś dał minimum 40cm i to najlepiej PUR, ale tak na chłopski rozum to ja bym Ci polecił tak: z 15-20 cm dobrego styro (z lambda 0,31-0,33) pod to folie, i wylej wylewke z 6-7 cm(chyba ze ciezkie rzeczy tam myslisz stawiac. Mozesz dac i 5 cm ale moze byc za mało. Jak chcesz super docieplic to dajesz 25-30 cm, ale tu bym pomyslal najpierw o poprawie scian bo licho dość. a odnosnie warstw to zrob z 2 na zakładke
×
×
  • Dodaj nową pozycję...