Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kubaar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    107
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kubaar

  1. Cześć, Bardzo Ci dziękuję - temat z cyrkulacją ogarnięty - rzeczywiscie na kotle trzeba bylo zmienić parametr na "1". Odnośnie czujki w zasobniku to jest ona ok 1/3 wysokosci od dołu i wsunięta na ok 10 cm (głębiej nie wchodzi). Dodatkowo widze ze jest tam wsunięta taka zagięta blaszka - nie mam pojecia po co (by dociskać ten czujnik do scianki?????). Czy tak powinna być? Zbiornik ST 120 z zestawu.
  2. Chcialem "podbic" pytanie. Jest tu z tego co widze kilka osob dobrze znajacych temat tego kotła, prosze o jakies wskazowki.
  3. Cześć, Mam pytanie do użytkowników Junkersa Cerapur Start 14-5c. Otóż mam kocioł zamontowany od jakiegoś czasu i obecnie już mieszkam. Mam jednak kilka problemów z funkcjonowaniem CWU i zanim zadzwonię do serwisanta który robił "pierwsze uruchomienie" chce zapytać czy przypadkiem mój problem nie jest błachy i do rozwiązania przez "nie serwis". Do kotła jest podpięty ST-120 (w zestawie był) i sterownik CW-400. Z czym mam problem? Otóż: 1.) Kocioł nie bierze pod uwagę moich ustawień temperaturowych i czasowych z sterownika, a nadrzędne jest pokrętło na piecu (czyli np jak na piecu pokrętło ma 50 stopni, to tak będzie grzał i tyle, niezależnie co powprowadzam na sterowniku). W informacji na sterowniku jako "temperatura zadana" wyświetla temperaturę nastawu pokrętła i do tego sie stosuje, mimo ze temperatura CWU i redukcja CWU jest ustawiona inaczej i przypisana do programu czasowego, który też jest włączony. Sterownik jest podpięty bo np. dezynfekcję termiczną i nastawy na CO mogę ustawić i je respektuje. 2.) Cyrkulacja - serwisant pospinał wszystko i twierdził że mam tylko wpiąć wtyczkę w pompę i ustawić sobie cyrkulację na sterowniku. Pompa jest sprawna, a na kablu z pieca jest napięcie więc powinno być ok, niestety pompa w ogóle nie startuje, mimo że próbowałem nastawy na 1/, 4/h, 6/h i praca ciągła. 3.) Piec grzeje zasobnik zgodnie z nastawem pokrętła na piecu, ale bardzo szybko (w moim mniemaniu) ta woda "ucieka", ponieważ np. nagrzewając do 50 stopni bior 1 prysznic i piec uruchamia się od nowa a temp spada o 10 stopni (wg sterownika). Prysznic standardowy, 5min. Ktoś coś pomoże? Z góry bardzo dziękuję/
  4. Witam towarzystwo, Mam pytanie w kwestii wyboru pieca.Potrzebuje kondensata 1F z zasobnikiem 100/125l, do 100% podłogówki (140m2), w nowym parterowym, dobrze ocieplonym budynku. Zastanawiam się miedzy Cerapurem Smart Junkersa ZSB 14-5C, Termetem Ecocondens II 20 (tylko nie wiem jaka jest różnica miedzy modelami..) a Immergasem Victrix 20 TT erp. Junkersa mało co oferują u nas i nie wiem czy nie za mały będzie, o Termecie różne opinie(ale ma fajna modulację), zaś Victrixa mi odradzali w 2 sklepach ze względu na problem z wymiennikiem ze stopu. Cenowo Viessmany i Vailanty odpadaja. Chce sterowanie pogodowe przy instalacji. Jakies uwagi kogos kto sie zna na tych piecach? Moze serwisanci?
  5. Cześć Wszystkim! Mam pytanie o krewniaka 3C a mianowicie ZSB 14-5C. Mam ok 140m2 domu do ogrzewania, całość podłogówka,1 łazienka i poki co jest nas 2osoby. Dom ocieplony: sciany 15cm grafit, podloga 10cm 0,37, strop 18cm 0,37 (na stropie tylko skladzik, dom jednopoziomowy) i miedzy krokwie 15cm 0,39. Dom z ytonga 24cm 400. Pytanie to czy taki piec da sobie rade? (wydaje mi sie ze tak). Jaki zbiornik dobrac do tego pieca? (60?80l? docelowo pewnie rodzina 2+2 jaki producent?). dosc tani jest ten piec, firma kojarzy sie solidnie. Jakie sa wasze odczucia/opinie/doswiadczenia?
  6. kubaar

    Wełna na sznurku bez osb?

    No to mamy tak samo sznurek nylonowy kupi w jakims gospodarczym? 1mm? no i czy folie na to dawałeś? tez chcialem osb przywalić do krokiew ale jakby mi kiedys odbilo robic tam dodatkowe ocieplenie to trzeba by to sciagac - a tak bede mial droge otwartą. Dzięki!
  7. Witam cześć i czołem. Mam dylemat cenowy i szukam alternatyw i proszę o poradę ludzi z praktyką. Otórz mam parterówke z stropem zelbetowym. Na "poddaszu" nie bedzie nic prócz suszarni/graciarni. Strop jest ocieplony styro 18cm (0,37) i na to wylewka, ponad stropem owa graciarnia i dach z dachówki+membrana (brak deskowania). I teraz dla komfortu swojego oraz oszczednosci rozwarzam ocieplenie dachu wełną - tutaj jednak dylemat finansowy jest - nie jestem pewien czy sposob w jaki chce to zrobic ma sens. A jakiż to sposób? Otórz nie potrzebuje bardzo grubego docieplenia bo to tylko strych/graciarnia, myslalem wiec zeby włożyć 15cm wełny miedzy krokwie, poprzeciągać gęsto sznurek i dać folię. Widziałem u kilku osób że tak jest i wełna nie obwisa, przy czym u żadnej z tych osób nie jest to jakoś bardzo długo(max 2 lata). Dlaczego chce tak zrobić? Bo nie chce dać osb narazie - jak kiedys za dziesiat lat trzebaby tam zrobic cos mieszkalnego to wełny bedzie za malo i trzeba by to rozbierac i robic profile itp itd. pozatym na parterowce 270m2 plyty wejdzie (ok 3000pln) co moge przeznaczyć na inne równie potrzebne rzeczy. Co byście zasugerowali? da sie tak o samym sznurku i folii? a moze jakies inne "budzetowe" rozwiazanie. Forumowym 'fachowcom" dziękuję, jak rowniez proszę bez komentarzy " zrob raz a dobrze itp itd, koszt podwojnej wełny+profile+osb nie wchodzi w gre
  8. Przepraszam - chodziło mi o uniflexy. Późną porą pisałem posta:) Tak więc pytanie o uniflexy:) Pozdrawiam, Kuba
  9. Panowie, Mam rozłożone rury uniflex na stropie, na poddaszu. Strop ocieple 18cm styro i zrobie wylewkę 5-6cm jednocześnie zalewając rury. Poddasze będzie nieuzytkowe i dach jest nieocieplony - będzie tam w zimie zimno:) ii teraz pytanie, jak mam te rury teraz potraktować? To są 80tki wiec schowaja sie w styropianie, pytanie czy praktykuje sie zasypywanie ich piaskiem by byl poziom na ktorym dokladam styropian? Jak poloze styropian na rurach i z zaleje to moze wylewka tam pękać jak nie wypoziomuje najpierw... Czy ocieplacie te rury jeszcze jakos?
  10. ktoś ma info o jakiś obniżkach? czy raczej jak myslimy - taniej nie będzie?
  11. Tak, producenci sprzedają styro po określonych cenach, na ich wpływ ma cena wytworzenia + sezon (wydaje mi się ze najważniejsze czynniki obecnie). Osoby handlujące styro mają informację o tym kiedy dany producent będzie zmieniał ceny (nie wie tylko czy na + czy na -). Pytam czy ktoś może wie czy producenci planują jakieś zmiany (spodziewałbym się na -) bo przeważnie robią to masowo (tj. wszyscy producenci w krótkim odstępie czasu). Pozdrawiam, Kuba
  12. No to ceny rzeczywiscie ida ku dobremu:) Podbijam pytanie czy ktoś się orientuje czy producenci nie aktualizują cenników?
  13. z tych bardziej znanych producentów to widziałem 0,033 za 153zł ostatnio. 0,032 powyżej 170zł. Ktoś wie czy producenci informowali coś o zmianach w cennikach?
  14. Zalezy od budzetu wielu "znawców" zaraz Ci napisze zebyś dał minimum 40cm i to najlepiej PUR, ale tak na chłopski rozum to ja bym Ci polecił tak: z 15-20 cm dobrego styro (z lambda 0,31-0,33) pod to folie, i wylej wylewke z 6-7 cm(chyba ze ciezkie rzeczy tam myslisz stawiac. Mozesz dac i 5 cm ale moze byc za mało. Jak chcesz super docieplic to dajesz 25-30 cm, ale tu bym pomyslal najpierw o poprawie scian bo licho dość. a odnosnie warstw to zrob z 2 na zakładke
  15. Pojawiają się promocje na styro. Swisspora fasade 0,33 za 157za m3 widziałem. Mam nadzieje ze to początek
  16. ja chyba poczekam z zakupami na styczeń, łudzę się ze stanieje jeszcze...
  17. Cześć, jakieś wiadomości w sprawie obniżek ceny styro? Sezon sie kończy, ropa tania... tylko ta złotówka taka słaba...
  18. Panowie, Wielkie dzięki za odpowiedz. Finlandia krzywizna ramy jest duzo mniejsza, w sumie to mam nadzieje ze skrzydło jest poprostu zle zmontowane - szyba i tak przyszła porysowana i jest gwarancja uwzględniona więc bedą musieli przemontować i sprawe by to rozwiązało. Co do przyzwoitości to zgadzam się w 100%, niestety pomimo bardzo fajnego kontaktu do tej pory z firmą w tym przypadku sie rozczarowałem. Zobaczymy jaki będzie finał sprawy. Nikt wazny kotwienie jest poprawne, do dołu również Producenta i wykonawce podam po wyjasnieniu sprawy, zobaczymy jak sie wywiązą z tego. Zgadzam się z Toba w 100% ze bedzie problem z obróbką, w środku panel będzie "krzywo" a z zewnątrz tak samo będzie widać. Choc bardziej się boje nieszczelności takiego skrzydła. Pozdrawiam
  19. Cześć wszystkim, Szukam porady ponieważ wygląda na to ze firma u której kupiłem okna i jednocześnie je montowała próbuje się zasłaniać normami a montaż jest porostu mało fachowy. Chce się dowiedzieć jakie są rzeczywiśce normy w przypadku montażu i czy to co mam obecnie może wpłynąć na użytkowanie, parametry i gwarancje okna. Ale po kolei. Jest to duze przeszklenie stałe (nie otwierane) zamontowane w systemie montazu cieplego. W przeszkleniu sa 2 komplety szyb (okna 3 szybowe), jest to imitacja okna w skrzydle.I teraz tak, jak przyłoże łatę do skrzydła lewego i przymierzę je do skrzydła prawego to jest odchył o ok1.5-2cm! sama rama okna nie ma takiego odchyłu ale też występuje ok 0.5-1cm. Zdjęcia najlepiej to pokazują. Czy to jest bubel czy nie? Czy jest szansa ze poprawa montażu samego "skrzydła" może poprawić to, da się na skrzydle tyle ustawić? wydaje mi się ze nie... Czy jest jakaś norma do której można się odwołać w tym przypadku? Z góry bardzo dziękuję i proszę o rzeczowe porady. Na zdjęciu czerwone to miejsce przyłożenia łaty.
  20. kubaar

    styropian neotherm opinie

    Odpowiem sam sobie i może komus też pomogę - byłem wczoraj w castoramie bo jest ten styro na promocji. Dotknąłem go tylko palcem i już wiedziałem ze większego badziewia nie ma. Sypie się, duże kulki, w ogole nie zbite. Palca przy naprawdę niewielkim oporze jesteś w stanie "wsadzić" w ten styropian do końca... Jak dla mnie pytanie czy dopłacać 20-30zl i brać pewny styro a to badziewie - nie ma co się zastanawiać.
  21. kubaar

    styropian neotherm opinie

    Chciałem troche odświeżyc temat - szukam styro w dobrej cenie i jak wiekszosc z Was zastnawiam sie czy dopłacac 30zl do m3 czy nie Jakieś nowe informacje o tym producencie Pozdrawiam, Kuba
  22. hmm myślisz? bardziej się o jakość obawiałem niż o to czy wyrobi przy tej podłogówce... - Moc: 22 kW - Nominalny zakres obciążenia cieplnego: 4,9 do 22 kW
  23. Cześć Wam, jak jest z tym Brotje? bo do naszej 130m2 parterówki do wody i podłogówki (100%) zaproponowano nam BBK E 22. Brac czy uciekac? Pozdrawiam, Kuba
  24. Cześć Wam, do bramy Wisniowskiego szukam dobrego napędu. Mam 3 opcje: NICE SPIN 40, Somfy Dexxo Pro 1000 3s(kosmetycznie tańsza od NICE) i KINGGATES Book (raczej odrzucam). W standardzie do Somfy sa 2 piloty 4 kanałowe a w NICE 1 pilot 2 kanałowy. Co doradzicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...