Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Altair1997

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

O Altair1997

  • Urodziny 05.01.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Częstochowa
  • Kod pocztowy
    42-200
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Altair1997's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć, czy jest sens kołkowania styropianu o grubości 5cm na elewacji? Wysokość ściany 6.5m
  2. Witam, chciałem się Was poradzić w kwestii grubości styropianu. To stare budownictwo. Ściany zewnętrzne wykonane z bloczka gazobetonowego a od wewnątrz z maxa. Między nimi jest dylatacja 6cm (brak izolacji, tylko powietrze). Na poddaszu natomiast ściany zostały wykonane z jednego pustaka fundamentowego lub żużlowego. Na poddaszu będę miał łazienkę, WC oraz pokój. Reszta pomieszczeń to strychy. Tu gdzie poddasze chciałem dać grubszy styropian, np. 10cm. Natomiast mam problem z parterem. ściany na tym poziomie mają grubość ok 50 cm. Gdy dam 10tkę styropianu to będą miał bardzo duży parapet zewnętrzny przy oknach. Dodatkowo mniej światła będzie przez okna wpadać. Myślałem by ocieplić styropianem np 5cm EPS 031. Co o tym sądzicie? Dodam, że wg projektu lambda domu to 0,39.
  3. Cześć, mam dom starego typu. Wybudowany został z zastosowaniem podwójnej grubości ścian zewnętrznych. Pierwszą warstwę wewnętrzną stanowi pustak piankowy grubości 25 cm. Następnie jest dylatacja 6 cm (pusta przestrzeń bez ocieplenia) a na zewnątrz jest pustak Max 18 cm. Łącznie grubość ściany z dylatacją to jakieś 49 cm. Na poddaszu ściana jest na jeden pustak wykonana z bloczku betonowego. Generalnie lambda domu to 0,39. Pytanie czy ocieplać, ewentualnie jakim styropianem i jakiej grubości. Do ocieplenia jest ok 360-400m2. Z góry dzięki za pomoc.
  4. Altair1997

    Wentylacja nad jętką

    Pełne odeskowanie i papa. Dach pokryty jest blachą na rąbek stojący.
  5. Witam serdecznie, planuję ocieplić dach wełną skalną rockwool. Ocieplenie nie będzie szło do kalenicy tylko zakończy się na jętce. Między ociepleniem nad jętką a kalenicą będzie pusta przestrzeń. Tam prawdopodobnie będzie się tworzyć para wynikająca z różnic temperatur. Ponieważ mam kilka kominów wentylacyjnych, które biegną od piwnicy chciałem się dowiedzieć czy mogę je wykorzystać jako wentylację tej przestrzeni by wymusić obieg powietrza i w ten sposób przeciwdziałać tworzeniu się wilgoci. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  6. Na wyższej kondygnacji jest pomieszczenie przeznaczone w przyszłości na WC na poddaszu - są wyprowadzone rury kanalizacyjne i rozprowadzona instalacja wodna.
  7. generalnie tak to wygląda. Od łazienki do WC nie mogę poprowadzić szybu wentylacyjnego bo moment przejścia przez ścianę działową będzie na wysokości kabiny prysznicowej - estetycznie efekt wątpliwy.
  8. Wiem, że brak otworu wentylacyjnego w WC to jest lipa ale niestety w ścianie nie ma kanału kominowego do którego mógłbym się podłączyć :/ Jedyna opcja to wybicie otworu wentylacyjnego nad oknem. Chyba tak będę musiał zrobić.
  9. Cześć, tak się złożyło że w WC nie mam otworu wentylacyjnego ale jest okno. Czy nie będzie problemów z odbiorem kominów?
  10. Cześć, chciałem się zorientować czy jest sens zabezpieczenia 20-letniej więźby dachowej przed szkodnikami? Jaki preparat polecacie?
  11. Mimo zmian podczas budowy dom powinien spełniać wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Obliczyć muszę tylko kąt nachylenia połaci dachowej. Jeżeli mieści się w 45 stopniach (raczej tak) wówczas jest zgodność z tym planem.
  12. Witam, Podczas budowy domu w budynku została podniesiona kalenica o 1m w związku z czym zmieniła się konstrukcja dachu oraz kąt nachylenia i kubatura. Ponadto cały dom jest podpiwniczony (w projekcie jest tylko część piwnic) oraz dobudowany został "bunkier" na węgiel. Zmiana konstrukcji dachu została wpisana w dzienniku budowy. Dom jeszcze nie został odebrany gdyż jest na etapie stanu surowego zamkniętego. Mam pytanie czy da się na obecnym etapie zalegalizować te zmiany? Ewentualnie jak wygląda taka procedura?
  13. I jak? Ma ktoś doświadczenie lub wiedzę w tym zakresie?
  14. Słyszałem, że projekty objęte są prawem autorskim. Zastanawiam się czy z tego tytułu nie będzie problemów. Jeżeli będę miał już projekt zamienny wówczas jak dalej wygląda procedura? Występuję o zmianę pozwolenia na budowę?
  15. Dziękuję. Rozumiem, że inwentaryzacja musi zostać wykonana przez rzeczoznawcę budowlanego. Czy projekt zamienny musi zostać wykonany przez tego samego architekta, który projektował dom?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...