Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaco83

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jaco83's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jednak po naradzie z kierownikiem budowy i wykonawcą będzie teriva. Temat do usunięcia. Pozdrawiam.
  2. Mam jeszcze jedno pytanie: jak lepiej położyć belki? ( w załączniku mam 2 wersje). Długość dłuższej belki 600 cm, a krótszej 400 cm. Z tego co wiem to "głębokość" osadzenia belki powinna być równa jej wysokości, a w przypadku drugiej opcji nie będzie to zachowane. Co o tym myślicie?
  3. Witam. Zaplanowałem sobie takie wykonanie stropu jak w załączniku. Pytania mam następujące: - czy takie rozwiązanie jest dobre? - czy belki nie będą gnić?(gdzieś w internecie wyczytałem, że istnieje taka możliwość) - czy płyty OSB i GK mogę przykręcać bezpośrednio do belek? Grubość górnej płyty OSB - 15 mm (wkradł się błąd). Pozdrawiam.
  4. Ok. mam w projekcie strop drewniany (na podstawie starego), ale chciałem wykonać strop lany. Ale nie bedę sobie komplikował życia i zostane przy tym drewnianym dlatego mam tylko jeszcze to jedno pytanie: - czy dwuteowniki drewniane (wys. np. 30 cm Kronopol) mają większą nośność od belek jednolitych (18x26) przy takim samym rozstawie (45 cm)
  5. Ok. Skoro tak mówicie to się zgadzam. Mam jeszcze jedną sprawę Planuje wzmocnić/wymienić strop drewniany. Pytania mam następujące: - czy ściany nośne grubości 50 cm z cegły (stare budownictwo) wytrzymają strop lany ok 15 cm o pow. 55 m2 podparty ściną (15 cm) mniej więcej w połowie, równolegle do ścian nośnych? - czy dwuteowniki drewniane (wys. np. 30 cm Kronopol) mają większą nośność od belek jednolitych (18x26) przy takim samym rozstawie (40 cm) Budynek raczej nie posiada fundamentów (jak to stary niemiecki) ! Wiem, że nikt mi nie wywróży, ale chciałbym uzyskać jakieś konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam.
  6. Ale weźmy np. że zbudowałem strop według projektu (bez obliczeń) i postanowiłem dopiero po czasie postawić akwarium. Wtedy mam szukać konstruktora (czy projektanta), aby wyliczył mi czy mogę? Trochę to bez sensu, nie uważasz? Projekt powinien posiadać wszystko to co może się przydać w przyszłości. Ale dzięki za info, że projekt jest zgodny z prawem.
  7. Więc na jakiej podstawie mogę wiedzieć czy np. strop wytrzyma duża wanne, czy np. 500 litrowe akwarium?
  8. Witam. Zleciłem wykonanie projektu przekwalifikowania budynku gospodarczego na cele mieszkalne. Sporo zapłaciłem, a nie zauważyłem w nim żadnych obliczeń!!! Zero obliczeń na ściany czy strop. Napisali tylko odnośnie stropów: - łukowy kleina - wykonać stelaż z belek stalowych i nadbudować zgodnie z rysunkiem - strop drewniany - dołożyć belki wg. projektu a z niego wyliczyłem (nawet nie ma podanego wymiarowania, jest tylko skala), rozstaw środków belek 45 cm. Projekt został zaakceptowany w starostwie (żona projektanta sic!). Czy brak wyliczeń w projekcie jest zgodny z prawem?
  9. Witam. Planuje wzmocnić/wymienić strop drewniany. Pytania mam następujące: - czy ściany nośne grubości 50 cm z cegły (stare budownictwo) wytrzymają strop lany ok 15 cm o pow. 55 m2 podparty ściną (15 cm) mniej więcej w połowie, równolegle do ścian nośnych? - czy dwuteowniki drewniane (wys. np. 30 cm Kronopol) mają większą nośność od belek jednolitych (18x26) przy takim samym rozstawie (40 cm) Budynek raczej nie posiada fundamentów (jak to stary niemiecki) ! Wiem, że nikt mi nie wywróży, ale chciałbym uzyskać jakieś konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam.
  10. No niestety: - dałem za dach już 40.000 - działka jest taka, że raczej nie dostałbym z gminy pozwolenia na budowę nowego Dlatego chcę zrobić z tego co mam. Co do wieńca to: ściana kolankowa stoi luźno, bo krokwie dachu opierają się tylko na belce, dlatego myślę że dachu nie potrzeba rozbierać. Po zrobieniu stropu chcę postawić nowe ściany kolankowe i wtedy zakotwić w nie "dach".
  11. I co? Nikt się nie wypowie? Z moich szybkich obliczeń, cena monolitu i terivy jest porównywalna (nie liczyłem robocizny). Ale ciągle interesuje mnie pytanie: Czy nie jest problemem wylanie stropu monolitycznego w istniejącym już i zadaszonym budynku?
  12. Strop miał być wzmocniony dodatkowymi belkami, a ściany miały być z regipsów. Ale co to by były za ściany. Późno się obudziłem i teraz muszę kombinować.
  13. Budowlańcy powiedzieli że z wylaniem wieńca problemu nie będzie.Wiem że robię wszystko od d... strony, no ale cóż, pierwszy raz zawsze boli. Też się zastanawiałem nad drewnianym, ale chciałem postawić na piętrze ścianki z suporexu i strop może ich nie wytrzymać. Czy naprawdę nie da się wykonać stropu i wieńca bez zdejmowania dachu? Dopiero niedawno go zrobili.
  14. No właśnie zrobiłem głupotę, bo zanim odkryłem wszystkie stropy (były zabite dechami), to wymieniłem dach 40.000 zł już wpakowałem. Z jednej strony strop jest łukowy w dobrym stanie, ale z drugiej strony belki są przegnite. Otrzymałem propozycje wykonania na ich miejsce stropu teriva (powierzchnia 56 m2) za 13.000 zł z materiałem. W tym wylanie wieńca pod strop. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, oraz czy cena nie jest za wysoka. Ciekawy jestem ile by kosztował strop lany.
  15. Bo projekt adaptacji nie przewidział, że belki stropowe są w złym stanie. Osoba która robiła przekwalifikowanie w projekcie dodała tylko cztery belki. Okazało sie niestety że trzeba zrobić strop z betonu. Otrzymałem propozycję stropu teriva, ale nie wiem czy ten strop i cena sa odpowiednie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...