Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GreDi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

GreDi's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Komfovent REGO 600HE - obrotowy, na dom ~180m² Ten kontroler C4PLUS, jest bardzo prościutki, zresztą jak sama budowa rekuperatora. Wodotrysków tam brak.
  2. Ja mam KOMFOVENT Domekt REGO 600 i w tym modelu F7 jest na standardowym wyposażeniu.
  3. UP. Czy coś w tej kwestii się zmieniło, przy współczesnej eko modzie? Miałem zamiar dać 2x5. Ale po przeczytaniu tego wątku zaczynam mieć wątpliwości, czy nie powinienem podpić grubość całości do około 15cm.
  4. Ja stawiam dom 5m granicy działki która przylega do drogi. Droga jest nieutwardzona. Jak obserwuje obecnie panującą modę w mojej gminie. To w momencie utwardzenia drogi szutrowej, nie korytuje się jej. Po prostu dosypuje się kolejne warstwy czyli kruszywo, piasek i warstwa bitumiczna (projektowe obciążenie 5t). Przy takim zabiegu poziom ulicy podnosi się o 30cm. I z tego powodu u mnie poziom 0 będzie znajdował się na wysokości 65cm (garaż na 50cm - 9m podjazdu). Mam nadzieję, że dobrze to sobie wymyśliłem.
  5. Witam, dużo producentów (jak nie wszyscy), mają w ofercie,kotły gazowe przygotowane pod obsługę kolektorów słonecznych. Czym różnią się takie kotły od kotłów bez wsparcia dla kolektorów słonecznych? Ja zawsze sobie wyobrażałem, że najlepszym schematem podłączenia kolektorów słonecznych w celu ogrzewania c.w.u., jest ten zaprezentowany na trzecim schemacie.. Czyli dwa autonomiczne mechanizmy. A każdy z nich pilnuje temperaturę w swoim zasobniku. Czy schemat trzeci by był w jakiś sposób uproszczony, jeżeli kocioł gazowy miał by wsparcie dla instalacji solarnej? A może system całościowo by był w jakiś sposób bardziej wydajniejszy? Dążę, do tego, że nie bardzo wiem co daje wsparcie instalacji solarnej w kotle gazowym. Czy tego typu kotły nie są wytworem marketingowców, wymyślone na potrzeby polowania na łosie?
  6. Odkopuje ten temat, ponieważ jeden z wykonawców zaproponował mi uzbrojenie kotłowni w BROTJE BBS 15 a inny w WGB 15E + BS 120 C, kolejny zaproponował technologię WOLFa, a jeszcze inny Junkersa. Najciekawsze jest to, że wszyscy powiedzieli, że jak Pan chce, to możemy użyć Vaillant'a, mimo iż ja nie wywoływałem tej marki. I bądź tu mądry.
  7. Co do cen. W tamtym doku robiłem wycenę kompletu materiałów do postawienia budynku ALFAII w systemie Ytong energo 24 (cena materiałów od stanu 0 w górę, czyli bloczki, nadproża zbrojone, nadproża systemowe, elementy uzupełniające, transport materiałów). To w poprzednim roku (listopad) dostałem wycenę na 29431 zł. W poprzednim tygodniu podpisałem umowę na zakup materiałów gdzie cena wyszła mi 28672 zł. Podobno cena jest niższa, bo zakup całości materiałów odbył się poza sezonem. A w hurtowni, coś tam wspominają, że ceny w tym roku mają podskoczyć. Ile w tym prawdy to nie wiem. I pewnie się nie dowiem bo śledzić cen materiałów, które już zakupiłem, nie planuję. Pozdrawiam.
  8. Ma się wydarzyć dokładnie to co opisałeś w odpowiedzi na punkt 6, tylko że ma się to zadziać jeżeli np: przez 30min na żadnej czujce ruchu nie zostanie wykryty ruch (w momencie gdy alarm jest nieuzbrojony). Z doświadczenia wiem, że nie zawsze wychodząc z domu uzbraja się alarm. A często jest tak, że wychodząc około 11, wraca się dopiero na 20.
  9. Ogrzewanie gazem, mieszane kaloryfery + podłogówka. Co do 7 punktu. Ja nie mam pojęcia jak to zrobić. Ja jestem inwestorem i zapłacę dla fachowca, który mi takie coś zrobi.
  10. Przekopałem ten wątek i poczytałem sobie trochę na temat IB. IMHO nie czuję potrzeby wchodzenia w tą technologię. Ale zainspirował mnie post swyborny z samego początku tego wątku. I muszę powiedzieć, że jest kilka rzeczy, których bym chciał aby mój dom potrafił. I tak, chcę aby mój dom: 1 ... poinformował mnie w momencie nieszczelności instalacji wodnej 2 ... poinformował mnie w momencie wykrycia nieszczelności instalacji gazowej 3 ... poinformował mnie w momencie wykrycia czadu 4 ... poinformował mnie w momencie wykrycia intruza 5 ... obniżył temperaturę w domu w momencie niewykrycia obecności ludzi dłużej niż np: 30min 6 ... obniżył temperaturę w domu w momencie uzbrojenia alarmu 7 ... wyłączył alarm w garażu w momencie jak jeden z autoryzowanych samochodów wjedzie do garażu; resztę domu sam już rozbroję wpisując PIN 8 ... włączył oświetlenie na dworze po zmroku a wyłączył po godzinie np: 24:00. To chyba tyle moich zachcianek co do automatyki w moim przyszłym domu. Każdy z punktów może być autonomiczny. Z doświadczenia wiem, że jak się coś skonfiguruje, później ewentualnie ze 2 razy poprawi, to taka konfiguracja nie jest już zmieniana przez dłuższy czas. Nie widzę potrzeby aby mieć centralny panel do do zarządzania wszystkimi mechanizmami w domu. Jak już po zamieszkaniu w domu dojdę do wniosku, że będę potrzebował jeszcze czegoś ekstra. To podeprę się technologią z-wave, żeby już nie kuć w ścianach. Przynajmniej takie mam zdanie na dzień dzisiejszy.
  11. Dokładnie! Chociaż mnie to nie śmieszyło tylko irytowało. Miałem dokładnie tak samo. Te kobiety ze starostwa w Ożarowie, przyjmujące dokumenty potrzebne do pozwolenia na budowę, nie mają wspólnej wersji jak to ma wyglądać. Ostatniego dnia roku 2012 udało mi się złożyć dokumenty o pozwolenie na budowę (za trzecim podejściem). Dostałem jakiś numer telefonu i mam zadzwonić pod koniec stycznia. I dopytać się czy wszystko jest OK. Zobaczymy jak to wyjdzie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...