Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nazzgool

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

O nazzgool

  • Urodziny 10.01.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Przasnysz
  • Kod pocztowy
    06-300
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

nazzgool's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A nie można po prostu pozakręcać zaworów na grzejnikach - zostanie tylko to co ma się grzać czyli np łazienka i bojler... albo tylko bojler..
  2. Koledzy, mam takie oto spieki w popielniku - załączam zdjęcie. Palę podobno pieklorzem - przy retopalu drobniejsze kalafiory bo i węgiel drobniejszy... Idzie coś z tym zrobić, czy to standard?
  3. Mam poprzedni soft czyli 0.2.9.16 i u mnie to standard przy 42 przebija do 47 i przechodzi w stan uśpienia, a z reguły utrzymuje się powyżej zadanej 42 tak właśnie w okolicy 45-46 st.. Czyli to chyba tak jest. Spalania grupowego jeszcze nie testowałem, jakie masz wrażenia czy zużycie węgla jest większe czy mniejsze? A jak z popiołem lepiej się dopala?
  4. Koledzy teraz mam pytanie z zupełnie innej beczki. Otóż swego czasu skarżyłem się na wyraźne szumienie wody w instalacji CO, zostało to zmniejszone przez skręcenie grzejników na powrocie, ale problem choć mniejszy to jednak pozostał. W rozmowie ze znajomym ustaliliśmy że winna jest modyfikacja jaką przeprowadziłem tj. zrobienie osobnego obiegu na bojler - miał ładować cwu i podgrzewać powrót... dodatkowo generuje szumy wody. Gdy bojler i reszta instalacji była obsługiwana jedna pompą to było ok, cisza zero szumów, teraz potrafi mi się zawiesić nawet zawór różnicowy... Wcześniej nadmiar ciśnienia przelewał się przez bojler a teraz nie ma się gdzie podziać i woda zapier.... termostat się zamyka i szum jak cholera. Ale po przywróceniu stanu poprzedniego znowu będzie niska temp powrotu - też niedobrze. Czy zamiast obiegu na bojler skierować tą rurkę prosto w powrót i zrobić pompę mieszającą? Czy może jakieś inne sugestie? Załączam aktualne zdjęcie instalacji i proszę o poradę
  5. Czyli czasami podawania nie muszę nic majstrować?
  6. Mam pytanie czy wraz z pojawieniem się mrozów powinno się coś przestawiać w sterowniku, np czas podawania w grzaniu? Czy ustawienia gdy jest +5 i np -15 stopni są jednakowe?
  7. Jaki palnik? Na dole jest tylko ruszt.
  8. Posiadałem taki kocioł jeszcze w tym roku. Służył mi 20 lat, za cholerę nie mogłem w nim palić od góry. Wg mnie jest to typowy dolniak i raczej dość stara konstrukcja. Polecam używanie miarkownika ciągu - ułatwia "sterowanie" temperaturą.
  9. A gdybym przykryzował powrót grzejnika to wyciszy szumy, tylko czy nie spadnie wydajność ogrzewania? Nie chciałbym wracać do tematu przy mroźnych porankach...
  10. Nie ma stuku przy włączaniu pompy, walnięcie jest wtedy gdy zamknę zawór na obejściu za pompą i energicznie go otworzę. Czujnika w środku nie montowałem gdyż zamierzałem regulować temp pomieszczeń za pomocą zaworów termostatycznych przy grzejnikach. Intensywne szumy pojawiają się dopiero po tym stuknięciu, wcześniej cicha praca. Problem pojawił się po założeniu pompy cwu. Czujnik jest umieszczony z przodu wymiennika pod pianką, wodę zdaje mi się że dogrzewa (mógłby szybciej ale to tylko 2w a nie płaszczowy)
  11. Jeszcze nic nie wymyślono, podejrzany jest zawór różnicowy, po szybkim zamknięciu/otwarciu zaworu za pompką słychać walnięcie i momentalnie spada temp na kotle, ale w instalacji szum wody jest niesamowity Dzisiaj zatrzymałem pompki, odpowietrzyłem dopuściłem wody (myślałem że mało) i uruchomiłem. na początku happy - cisza. Piec walczy rura się rozgrzewa, po pewnym czasie okazuje się że kaloryfery słabo grzeją no to trach zaworem i jestem w punkcie wyjścia...
  12. Zainstalowałem na dniach pompkę do układu cwu żeby zwiększyć temp powrotu i móc jednocześnie mieć wpływ na ogrzewanie bojlera, mam teraz taki problem otóż odnoszę wrażenie że piec ma problem utrzymać temp zadaną nawet teraz gdy nie ma mrozu, zwiększyło się też spalanie. Dodatkowo cała instalacja pracuje głośniej, w nocy słyszę przelewanie się wody w układzie, szczególnie gdy zaczyna odcinać termostat przy grzejniku jest charakterystyczne szumienie. Przy pracy na jednej pompce tego nie było. Do c.o. ma grundfosa 25-40 a na cwu omnigena 15-14. ta druga jest jako cwu+mieszjąca. Trochę mnie zaczyna to wkurzać bo kasy wydałem i miało być lepiej a wyszło jak zawsze.... może jakieś porady udzielicie?
  13. No wreszcie znalazło się trochę czasu, podłączyłem czujnik zew. i internet. Będę wdzięczny za sugestie co do nastawów, kotła żeby grzanie było optymalne i jak najbardziej ekonomiczne https://esterownik.pl/remote/1709
  14. Bojler jest przy kotle, poj. 100l z podwójną wężownicą, w tej chwili jedna pompka ogrzewa wszystko. Czyli jeśli dobrze rozumiem to wstawienie na rurce do bojlera pompki i ustawienie jej jako CWU+mieszająca skutecznie podniesie temp powrotu? Czy będą potrzebne jeszcze dodatkowe urządzenia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...