Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rafalfi88

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O rafalfi88

  • Urodziny 18.10.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

rafalfi88's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. A są jakieś dobrej jakosci tasmy w marketach budowlanych i jakich firm ?
  2. Ok. A gdzie tasmy tej firmy moge dostać? Czy są w sklepach typu castorama czy trzeba przez internet zamawiac ? Tasma do klejenia z murem primur, a z folii z folia ?
  3. Załączam zdjęcie. Dach ocieplony 15cm wełny jak na zdjęciu i potem jeszcze 15cm wełny na strop i na tą wełnę na strop taka cienka folia, 1/3 stropu deskowana. Zdjęcia jak to było jeszcze robione. Czyli kupić taśmę i pozalepiać łączenia folii?? a łączenia folii z murem? jak to skleić, folię do muru taśmą? http://img100.imageshack.us/img100/6193/img2366l.jpg http://img255.imageshack.us/img255/2674/img2367ac.jpg http://img507.imageshack.us/img507/9680/img2370s.jpg
  4. Jeszcze raz: Folia paroszczelna, Wełna 15cm, krokwie 16cm, dach odeskowany, na nim folia wysokoparoprzepuszczalna, łaty, kontrłaty, dachówka karpiówka w łuske. Folia paroszczelna nie sklejona tasma. Pytanie czy kleic ?
  5. Poddasz nieużytkowe ocieplone między krokwiami 16 cm wełną o grubości 15 cm. Dach jest odeskowany, na deskowaniu folia wysokoparoprzepuszczalna. Pod deskowaniem wełna 15 i na to folia paroszczelna taka żółta. Mam pytanie: Żółta folia paroszczelna jest ułożona z zakładem, ale nie jest sklejona taśmą, czy można łączenia pozaklejać czy lepiej zostawić jak jest? Czy nie będzie wilgotniało deskowanie po sklejeniu folii? Dach jest nowy, nic nie przecieka.
  6. Ocieplenie z przodu zostało zrobione 10 grafitowego styropianu, a z tyło (od zachodu) 12 cm grafitowego styropianu. W załączniku zdjęcia jak zostało to wykonane. Zaczęli ocieplanie poniżej gruntu ok 10-15 cm (w załączniku zdjęcie schematyczne). Nie użyli listwy startowej (!). Zastanawiam się teraz jakbym chciał ocieplić ściany fundamentowe i wykonać odwodnienie to jak to zrobić. Z tyłu budynku ściana jest na równi, folia kubełkowa jest do poziomu gruntu i gdzieś do poziomu gruntu jest styropian z elewacji (schemat 2), posadzka w budynku jest także gdzieś na równi z gruntem. Budynek sąsiedni nie jest moją własnością, z właścicielem nie da się dogadać bo chce to sprzedać. Ocieplenie zostało wykonane do połowy ściany działowej dwóch budynków (ściana 36,50), na pewno będzie się tam tworzył mostek termiczny, ale inaczej się nie dało. Proszę o opinie nt. wykonania elewacji i czy da się ocieplić fundament i jak to zrobić i co z folią kubełkową. Z tyłu budynku chce wykonać drenaż, więc od razu można by ocieplić. http://imageshack.us/a/img40/5497/zdjcie4m.th.jpg http://imageshack.us/a/img7/5850/zdjcie3k.th.jpg http://imageshack.us/a/img856/1650/zdjciecq.th.jpg http://imageshack.us/a/img213/3582/zdjciedc.th.jpg http://imageshack.us/a/img41/5018/shcemat1.th.jpg http://imageshack.us/a/img542/1981/schemat2.th.jpg
  7. Budynek jest ok 10 letni, ssz, cały czas stał pusty, w środku porobione tynki cw. Ściana jest jednowarstwowa, 36,5 bk, nie wiem jakiej firmy i jakich parametrów. Załączam zdjęcia. Powiedzcie mi czy ocieplać to i jaką grubością. Z przodu budynku jest piwnica na 3/4 szerokości budynku. Fundament jest nieocieplony, tzn powyżej chodnika jest pojedyncza warstwa cegieł a pod nią styropian (tak jak na zdjęciu). jakie prace powinny zostać wykonane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...