Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

leonsio

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O leonsio

  • Urodziny 04.07.1981

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

leonsio's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Hmm... czy naprawdę nikt nie może mi pomóc
  2. Witam. Wykonuje piwnicę, która będzie dosyć niska tj. ok 2 metrów, nie chciałbym dodatkowo jej zmniejszać i w związku z tym mam pytanie, czy nie ma przeciwskazań do wykonania w taki sposób podłogi w piwnicy: czerwona kreska to izolacja z papy lub folii.
  3. Dzisiaj okazało się, że w miejscu gdzie ma stać dom był kiedyś poniemiecki dom z piwnicą, Odkopałem kawałek i rzeczywiście widać jakąś pustkę powietrzną zasypaną gruzem. Co w takim wypadku ? Wykopać całość wybrać gruz nasypać piasku i ubijać warstwami, a potem normalnie robić fundamenty? Czy może będzie konieczne wykonanie płyty fundamentowej? Wtedy to chyba muszę dokonać zmian w projekcie już zatwierdzonym w starostwie. Ogólnie załamka, mam nadzieje chociaż, że znajdę tam jakieś dobre stare wino.
  4. Trochę się boje, że Omnigena zabije się piaskiem lub innymi nieczystościami(mikroskopijne kawałki drewna) które znajdują się w mojej studni. Dlatego chciałem przeczyścić ją jakąś tanią pompą. Ta : http://allegro.pl/pompa-do-wody-gornossaca-225w-nurek-bialoruska-i2935455050.html ma wysokość podnoszenia słupa wody 60m.
  5. Generalnie bardziej chodzi mi o to czy pompa nie wpłynie negatywnie na konstrukcje studni. Wydajność narazie może być kiepska, po pewnym czasie jak studnia się oczyści to planuje Omnigene SKM100.
  6. Witam. Czy można w studni wierconej głębinowej (21m) używać takiej pompy jak ta: Ona jest membranowa i powoduje duże drgania, nie wiem czy nie ma to wpływu na żywotność rur pcv lub filtra na dnie studni. Czy macie może jakieś doświadczenie
  7. Piwnica pod całym domem za droga, a pod częścią za skomplikowana(ława schodkowa), więc wybrałem pod tarasem, nie wydaje mi się, że to jest jakieś kombinowanie
  8. Szczerze mówiąc to ze względu na koszty, na początku chciałem małą "ziemiankę", ale pomyślałem o małej piwniczce pod tarasem. Po rozmowie z konstruktorem zalecono mi oddalić ścianę piwnicy od ławy domu o ok 1,5m .
  9. Witam. Ostatnio wpadłem na pomysł wybudowania małej piwniczki pod tarasem. Jestem w trakcie składania projektu do Starostwa. Taras ma wielkość 7m na 5m. Pytanie - czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie, jak rozwiązać różnice w poziomie ław od domu i tarasu(piwnicy) czy robić ławe schodkową, czy robić wspólną scianę , a może odsunąć trochę ścianę piwnicy od domu np ok 1,5m tak, żeby ława domu była zupełnie niezależna od piwnicy. Wejście ma być od zewnątrz. Pomóżcie. P.S. Chce to zrobić poza projektem
  10. Nie chodzi mi o stronę prawną czy można czy nie, raczej interesuje mnie to czy to jest bezpieczne.
  11. Witam. Mam pewną zagwozdkę. Otóż zamierzam rozpocząć budowe domku na działce na której jest studnia kopana (poniemiecka), jej stan oceniam na bardzo dobry, chociaż aktualnie brak w niej wody. Dno jest trochę zasypane i potrzebuje podkopać ok 1,5m żeby osiągnąć głębokość studni sąsiada. Problem polega na tym, że znajduje się ona bardzo blisko fundamentu który będe wykonwywał na jesień tego roku. Wg moich obliczeń do ściany fundamentowej będzie to ok 1,6-1,7m. Nie wiem czy to bezpieczne ze względu na osłabienie w tym miejscu gruntu, także poprzez podmywanie piasków, ale bardzo chciałbym tą studnie zostawić. Myślałem już na takim rozwiązaniem, żeby wywiecić się jeszcze wgłąb tej studni do drugiego poziomu wód tj. ok 14m w tym przypadku, wyciągnąć rurę 150mm na powierzchnie i studnie zasypać. Co myślicie na ten temat, może macie jakieś doświadczenia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...