Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

patrykq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez patrykq

  1. Witajcie, Proszę o poradę w poniższej kwestii. Mianowicie w domu mam instalację składającą się z: kocioł kondensacyjny Vaillanta, zasobnik 120l stojący Galmet. Po drodze jest zawór bezpieczeństwa. Nie ma cyrkulacji. W momencie jak następuje ładowanie zasobnika przez moment ok 30-40 s. występuje buczenie w rurach, a konkretnie tak mi się wydaje na rurze ciepłej wody. Jeśli choćby delikatnie podniesie się którąś wajchę od ciepłej wody przy baterii to buczenie natychmiast ustępuje. Za chwilę znowu troszkę pobuczy i już jest cisza aż do następnego razu jak będzie zasobnik ładowany. Rury miedziane. Czy ktoś ma pomysł co może być tego przyczyną ? Proszę o wszelkie podpowiedzi.
  2. Witajcie, co myślicie o takim sposobie ocieplenia poddasza : Mianowicie wygląda to tak, że najpierw jest wiadomo: 1. dachówka, 2. potem membrana wstępnego krycia, 3. następnie między krokwiami (16cm) jest 15 cm wełny, 4. dalej membrana 4. 2 cm listwy przymocowane do krokwi 5. np. 10 cm twardego styropianu jeśli chodzi o dalsze prace to będą on wyglądały tak: na styropian będzie położona siatka i następnie 2 warstwy kleju do siatki, aż na końcu przyjdzie gładź. Na suficie będą szlifowane deski lub malowana płyta osb. Co o tym sądzicie ? Wydaje mi się, że będzie OK, powinno być ciepło. Jest to sposób, który na pewno eliminuje wykonywanie stelaży pod płyty gk i używanie samych płyt gk dzięki czemu możemy takie poddasze wykonać w dosłownie parę dni. Oczekuję na Wasze spostrzeżenia.
  3. Faktycznie trochę na początku się mi pokręciło z tym "tynkiem" ale zasugerowałem się tym jak jest on opisywany na stronach producentów. Zgadza się - w załączniku to płyta betonowa lecz taki efekt można też ponoć otrzymać przy pomocy masy : a taką otrzymałem informację co do techniki nakładania "Kształt wżerów uzyskuje się poprzez różne techniki zacierania. W przypadku kiedy chce Pan/i uzyskać efekt z okrągłymi czy owalnymi wżerami należy nałożyć masę na ścianę równomiernie, praktycznie na gładko a następnie delikatnie odrywać wilgotną pacę tak aby powstały małe wżery. Zacierając Beton proszę tak operować pacą aby kruszywo w nim zawarte nie rozciągało się na boki (delikatne ruchy)." Przykładem takiej masy jest : -Jeger Beton Dekoracyjny - http://www.jeger.pl/advices,7.html - http://dekostyl.com.pl/Beton-tynk-dekoracyjny - http://www.magnatfarby.pl/produkty/produkty-style/art,10,beton.html Dzięki za zainteresowanie i informacje, teraz czekamy na zamówione półprodukty Swoją drogą chcemy go nakładać również w miejscach gdzie ma być prysznic - ma ktoś doświadczenie czy po impregnacji jest on wodoodporny ?
  4. Witajcie, w związku z tym, że zamierzamy za chwilę wykańczać ściany wewnętrzne tynkiem - BETON DEKORACYJNY, na których są położone tynki cem-wap mam do Was pytanie. Czy ktoś opracował idealną mieszankę, żeby otrzymać produkt który kupujemy w sklepach w wiaderkach ? ) (słyszałam, że niektórzy mieszają cement z klejem do płytek - próbowałam - to jednak nie to ) Jak do tej pory wiem, że należy do tego posiadać: 1. KAOLIN 2. KWARC 3. Mączka marmurkowa 4. Wapno gaszone, ewentualnie hydrauliczne 5. ewentualnie jakiś pigment Niestety dopiero mam zamiar te składniki zamówić i pobawić się w znalezienie odpowiednich proporcji. Może ktoś z drogich forumowiczów robił coś podobnego. Konkretnie chodzi mi o następujący efekt : Traktuję to w formie ciekawostki, którą może uda się wprowadzić w życie. P.S. Czy macie jaką wypróbowaną technikę nakładania i zacierana tynku aby otrzymać tą wspaniałą strukturę wżerów ))
  5. Witajcie, jestem na etapie uzbrajania kotłowni i w związku z tym mam kilka pytań do bardziej doświadczonych . Instalatora mam umòwionego lecz chcialbym poznać opinie domownikòw. Przejdę do sedna: - ogrzewanie podłogowe, całość, tj. parter, poddasze, garaż - zastosowane 3 rozdzielacze z przepływkami i wkładkami termostatycznymi odpowiednio 7, 6 i 4 sekcje - piec kondensat Vaillant ecoTec plus 146/5-5 14,9 kw - zbiornik cwu 120 L - regulator pogodowy calorMatic 470 - pow. domu 110m2 plus garaż 25 m2 Wiem, ze powinienem zastosować czujnik temp. na zasobniku cwu (nr katalogowy ??). Co dalej ?? Orientowalem się i wychodzi na to, że na 1 pompie z pieca będzie działać. Zakładam, że temp. Na wyjściu pieca będzie ok. 40 st.C i trzeba to jeszcze odpowiednio rozdysponować. Na górze miałby być dodatkowy termostat, który przy grzaniu DGP z kominka poprzez calorMatic 470 przymykałby zawór przed rozdzielaczem obniżając przepływ a co za tym idzie temp. zasilania. Co potrzebuję do tego aby to spiąć razem ? Chodzi mi o zawory, pompy? Czy za bardzo nie kombinuję? Proszę o wszelkie sugestie i pomocne rady.
  6. tzn. nie obawiam się tylko zastanawiam się czy jest sens na obecnym etapie stosowania kolejnej warstwy przeciwwilgociowej z folii lub papy ? Czy nie można po prostu położyć styropian do chudziaka, położyć folię odblaskową i układać rurki ? Wydaje mi się, że żadna wilgoć nie powinna dotrzeć tak wysoko.
  7. witajcie. Mamy podobny dylemacik Właśnie kładziemy podłogówkę, a konkretnie styropian, trochę się rozpędziliśmy i pojawiło się pytanko. U mnie sytuacja wygląda tak : chudziak jak i kolejne warstwy podłogi są powyżej terenu (budynek jest podniesiony). Mam takie warstwy: 1.zagęszczony piasek 2.gruba folia (0.5mm) 3. styropian 4.gruba folia (j.w) 5.chudziak ok. 13 cm. teraz rozkładamy styropian pod podłogówkę. I mam tutaj pytanie - Czy jest sens dawać w tej warstwie znowu papę lub też folię ? Czy to coś da ? często się przecież można spotkać z niepotrzebnym przez handlowców napędzaniem sprzedaży swoich materiałów poprzez wymyślanie różnych dziwnych teorii, którymi karmią ludzi. Przecież Jeśli miałoby wystąpić podciąganie kapilarne to będzie ono szło pionowo poprzez ściany fundamentowe i dalej murem - tutaj akurat mam zrobioną bardzo grubą izolację na kilku warstwach. Podłogówka poprzez swoją temperaturę i tak powoduje, że nawet jeśli się pojawi wilgoć to ją usunie, odparuje.
  8. no to świetnie, Dzięki RadziejS za twoją informację. Mam teraz odniesienie do rzeczywistej instalacji bez grzejników. A jak z temperaturą wody, która podgrzewa zasobnik - jest osobny obieg wyjściowy z pieca ?
  9. ok, przekonaliście mnie. Rezygnuję w takim razie z pompy i zaworu 3d czy też 4d. Zobaczę jak to będzie działało, jakby coś to zawsze można podokładać inne elementy. Póki co jutro montuję skrzynki i rozdzielacze, a dalej kręcimy rurki - namawiają mnie na Polski produkt Tweetop Pert-Al-Pert, dobre to ? Ten kocioł jest w 3 wersjach, najmocniejsza ma ok. 35 W - więc jak pisaliście dużo za dużo. Ten 6,5 do 19 W powinien być OK, średnia moc to 6,5 - 27 W.
  10. a bypass zostawić w spokoju, prawda ? co sądzicie o tym piecu, chcę do niego zastosować stację pogodową żeby to dobrze współgrało z podłogówką. Wielkie dzięki za w. Skoro tak podpowiadacie to faktycznie nie ma co przesadzać z rozbudową osprzętu w instalacji.
  11. Myślałem o Viessmann Vitodens 100-W z zasobnikiem. Zrezygnować z zaworu 4D - czyli wnioskuję, że przy układzie tylko podłogówka nie będzie on potrzeby ? nie będzie to miało wpływu na nieodpowiednią temperaturę powrotu ? Kurczaczki, może faktycznie zrobić na początek tylko na pompie z pieca, a w razie co zawsze mogę ją jeszcze dołożyć. Przyznam, że zabiliście mi ćwieka. Koszty instalacji polecą w dół, jednak mimo wszystko nie chciałbym z czegoś rezygnować niepotrzebnie. dzięki za szybką reakcję. p.s. podłogówka w całym domu będzie jak dla mnie małym eksperymentem ( drugim alternatywnym źródłem jest kominek z DGP na tęgie mrozy) dlatego chowam u góry w ścianach ślepe rurki i wyprowadzam je do kotłowni w razie potrzeby ewentualnych grzejników.
  12. Witajcie, chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii. Mianowicie chcemy mieć u siebie w domku wszędzie ogrzewanie podłogowe, tj. parter i poddasze czyli 57m2 plus 50 m2. Na dole ma być 7 pętli, na górze również 7 pętli. Nie będą one długie gdyż na takich powierzchniach nie ma gdzie poszaleć Chcemy zastosować dwa rozdzielacze oczywiście uzbrojone w głowice i przepływki. Zasilanie będzie z pieca gazowego kondensacyjnego, który razem z pierwszym rozdzielaczem, pompą i osprzętem będzie zamontowany w garażu. Czy właściwym rozwiązaniem jest zastosowanie jednej pompy na ten układ - wg mnie tak ze względu na niewielką powierzchnię, dodatkowo celem zmniejszenia oporów mogę zastosować rury Rotha o przekroju 17x2. Instalacja była by wykonana wg poniższego schematu (system Ferro), z zastosowaniem zaworu 4drogowego. Cały Układ Wydaje mi się przemyślany jednak mimo wszystko prosiłbym o Wasze opinie. Zasilanie jak i powrót na poddasze będzie wykonane z rury miedzianej fi 22 i wpięte w rozdzielacz - czy dodatkowo go w coś jeszcze dozbrajać ? z góry dziękuję za pomoc i informacje
  13. Witam,. Zaczynamy za parę dni budowę. Czy ktoś z Was stosował do robienia zbrojenia strzemiona plastikowe z zatrzaskami na pręty, które się pojawiły na rynku jakiś czas temu - cena jest podobna do stalowych lecz odchodzi nam wiązanie drutem. Tylko czy one zdają egzamin ? Ponoć po zalaniu ławy one już nie mają znaczenia. Pozdrawiam z dziękuję z góry za pomoc.
  14. Witam, mam pytanie do wszystkich forumowiczów. Zaczynamy za parę dni budowę. Czy ktoś z Was stosował do robienia zbrojenia strzemiona plastikowe z zatrzaskami na pręty, które się pojawiły na rynku jakiś czas temu - cena jest podobna do stalowych lecz odchodzi nam wiązanie drutem. Tylko czy one zdają egzamin ? Ponoć po zalaniu ławy one już nie mają znaczenia. Pozdrawiam z dziękuję z góry za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...