Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marekbo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    171
  • Rejestracja

O marekbo

  • Urodziny 02.03.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    opole
  • Kod pocztowy
    47-230
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

marekbo's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Muszę przenieść kotłownie na piec gazowy (propan), mam pod fundamentem niewykorzystną rure PE, ale niebieską, a nie zółtą. Czy te rury faktycznie się czymś różnią?, średnica jest ta sama, różnicy nie widze na "oko".
  2. Witam, Mam pytanie do osób, które w starym domu (np: kwadraciak, kostka jak zwał tak zwał), zamontowali wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła lub wymienili zwykle grzejniki (żeberkowe) na podłogówkę: - czy zmiejszyły Wam się miesięcznie opłaty za ogrzewanie ? - czy przy różnicy w opłatach, która już macie cala inwestycja Wam się zwróci?. Jest bardzo ciekaw opinii osób, które dokonały takie inwestycji, bo taka opinia jest dla mnie bardziej wiarygodna niż*te wszystkie obliczenia na papierze.
  3. Witam, Przez moją działkę lecą dwie rury 2x500 (gaz wysokiego ciśnienia do 6 czy 8Mpa), ktoś się orientuje jaki może być koszt budowy stacji redukcyjnej, aby była możliwość podłączenia gazu na osiedlu? (około 2500 mieszkańców obecnie).
  4. Byłem na szkoleniu w Katowicach, jakieś pytania? .
  5. W Zibi miałem również podobny wkład (to chyba Acumotte), można samemu wymienić, zaczynasz od górnej płyty, dalej tył, boki i dół (przynajmniej w Zibi). Ja zamieniłem to dziadostwo na płyte akumulacyjna 3.5cm (dociąłem na wymiar). Różnicy w spalaniu nie zauważyłem, wydaje mnie się że wkład teraz "strzela" przy nagrzewaniu. Płyty Acumotte raz reklamowałem, ale drugi raz już pękły z mojej winy, trochę za mocno wrzuciłem szapkę (są barzdo wrażliwę na uderzenia).
  6. Witam, Czy dozwolone jest podłączenie do kominka elastycznych połączeń np: za pomocą przewodów w stalowym oplocie z uszczelkami? (może coś z przemysłowych rozwiązań). Będę wymieniał kominek na wolnostojący z PW (obieg zamknęty) i chciałbym za kominkiem zrobić przyłącza na stałe w ścianie (z rurek miedzianych w zwojach, zakończone odpowiednim gwintem). Odcinek do ściany chciałbym zrobić przewodami elastycznymi (wężownica, zasilanie i powrót). Co na to przepisy, normy?.
  7. Witam, Wpadł już ktoś na taki szalony pomysł, żeby zastosować grzałke elektryczną we wkładzie bezrusztowym, przykrytą grubą blachą, aby przed pierwszym rozpaleniem zagrzać wkład np: do 220 stopni. Zasnatawiam się jakie są korzyści takiego rozwiązania, pomijam rachunki za prąd:). Jak dobrze kombinuje powinienem szybciej osiągnąć temperature zapłonu drzewa. Grzałke bym zaprogramował przed przyjazdem z pracy.
  8. Pewnie brakło zbrojenia pod oknami, ja w tej chwili muruje wykusz z gazobetonu (pierwszy raz z tego materiału), ale na szczęście doczytałem o zbrojeniu. Teraz to już nic nie zrobisz, na innych forach piszą że się nie zawali, ale z naprawianiem bym się nie śpieszył i poczekał z rok bo to pewnie nie koniec.
  9. Może być szklifierka z tarczą 230 do betonu, im więcej cięć tym lepiej, możesz sobie pociąc mniejsze kawałki. W marketach masz gotowe mieszanki np: beton B20 Baumit, ma bardzo drobne ziarno, albo coś na wyrównanie podłoża.
  10. Witam, Do starego domu dobudowałem wykusz, w projekcie nie widzę żadnego połączenie wieńca wykuszu ze ścianą domu, zastanawiam się jak to zrobić?, zastosowac jakieś kotwy do betonu?,czy nawiercic i wbić parę prętów w ścianę i połączyć je z wieńcem?.
  11. Wystarczy to płyty betonowej zakotwiczyć, co tu wymyślać.
  12. Jeżeli betonowe ma certyfikat lub aprobatę należy uznać że jest również szczelne, ale papier wszystko przyjmie. Wysoki poziom wód to utrudnienie dla plastikowego szamba, ale wystarczy że na powierzchni wylejesz sobie zbrojoną płytę (tylko wystaw uchwyty dla dźwigu) trochę szersza od od szamba. Szambo przykręcasz bezpośrednio do płyty, zamawiasz dźwig na godzinkę i po sprawie, na pewno nie wypłynie .
  13. Witam, Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić zasadę działanie studni chłonnej. Mam dwie studnie na działkę: Ta koło domu to stara studnia, ta bliżej drogi to studnia chłonna, którą sam wykopałem. Mam dość wysoki poziom wód na działce ,w suche dni lustro wody jest na około 1-1.2m. Spadek działki od domu w stronę drogi, a poziom wód w obu studniach jest podobny. Chciałbym podłączyć rynny do studni i mam dylemat czy do tej koło domu czy do tej drugiej?. Jak dobrze rozumiem niezależnie od tego ile wody wpuszczę do tej studni to poziom zawsze wyrówna się z poziomem wód gruntowych tak?. Czy może się zdarzyć że w deszczowe dni, studnia zacznie wylewać bo poziom wody w studni nie zdąży się wyrównać z poziomem wód gruntowych?, czy można jakoś zmierzyć chłonność takiej studni?.
  14. Poprawka znalazłem stare zdjęcie, w przekroju kształt ma bardziej litery T, pewnie były układane na sztorc, a między belki układali pustaki podobnie jak przy teriva,
  15. Dobrze zmierzyłem wiem co mówie , to nie są L nadproża, tylko jakieś stare belki stropowe, które kształtem przypominaja L, leżały cholera wie ile lat w budynku gospodarczym, dwa wzdłużne pręty Fi 20 i poprzeczne , wiązane co 10cm + jakieś mniejsze. Starszy gośćiu, który przywiózł mi bloczki, mówił że takich belek to jeszcze nie widział, a sporo widział .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...