Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darth

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    63
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Darth

  1. też przymierzam się do zrobienia automatyczego systemu nawodnienia ogrodu. spotkałem się z człowiekiem który może mi zrobić cały ogród za 20 zł za m2 powierzchni (ok1100m2 ogrodu) Koszt obejmowalby zrobienie trawnika, rabat, automatycznego nawodnienia ukształtowania terenu (gdyż takowy należy zrobić). Moje koszta to przywiezienie żyznej ziemii i roślin do rabat. Jego reszta. czy jego propozycja to coś co warto poważnie przeanalizować? Dodam że człowiek sprawiał wrażenie solidnie zorientowanego w temacie a ja chyba nie byłbym w stanie sam takiemu przedsięwzięciu samodzielnie podołać. pozdrawiam
  2. też przymierzam się do zrobienia automatyczego systemu nawodnienia ogrodu. spotkałem się z człowiekiem który może mi zrobić cały ogród za 20 zł za m2 powierzchni (ok1100m2 ogrodu) Koszt obejmowalby zrobienie trawnika, rabat, automatycznego nawodnienia ukształtowania terenu (gdyż takowy należy zrobić). Moje koszta to przywiezienie żyznej ziemii i roślin do rabat. Jego reszta. czy jego propozycja to coś co warto poważnie przeanalizować? Dodam że człowiek sprawiał wrażenie solidnie zorientowanego w temacie a ja chyba nie byłbym w stanie sam takiemu przedsięwzięciu samodzielnie podołać. pozdrawiam
  3. szkoda że nie zrobiłeś ich z bruku wkomponowałyby się do całości
  4. ja kładę 13 cm bo tyle tylko mogę , gdybym miał 20 cm to byłoby jeszcze lepiej ale cóż ....
  5. podłaczam się Podobnie jak ty szukam dobrej ekipy z olsztyna
  6. Ogromna prośba o odpowiedź do pytań które kieruję do Boorga W całym swoim domu będę miał zainstalowaną podłogówkę. Po wielu przemyśleniach, mimo wszystko ,- choć wiem że sam nie zachęcasz - na podółogówkę całego domu chcę położyć parkiet. Na dole w salonie i gabinecie mam zamiar położyć parkiet egzotyczny merbau. Na pokoje poddasza chcę kupić jakieś rodzime tańsze gatunki ale takie które dobrze współpacują z ogrzewaniem podłogowym. I tu rodzi się pytanienr 1: jakie gatunki byś polecał. Czytając forum zauważyłem że do podłogówki polecany jest Lamparkiet firmy finishparkiet (składa się z dwóch warstw: właśniwego drewna do którego podlejona jest warstwa że tak powiem robocza, którą doklejamy do podłoża). Jednak jego cena 150zł netto za m2 to dość drogo , tak przynajmniej mi się wydaje. Czy w związku z tym mając na uwadze mój rodzaj ogrzewania mogę zastosować inny rodzaj parkietu np lamparkiet merbau który jest oferowany na http://www.parkiet.net za 52 netto w wymiarach 10x60x300 jes t on bez wspomnianej warstwy roboczej. Na razie tyle choć pewnie kolejne pytanka będą rodzić się w czasie
  7. Jaki olej Twoim zdaniem najlepiej zakupić. Co oferuje rynek?
  8. Jakim olejem najlepiej olejować parkiet egzotyczny (dodam że parkiet będzie leżał na ogrzewaniu wodknym podłogowym) Jaka jest również najlepsza metoda olejowania podłóg.
  9. ostatnio gdzieś na forum czytałem o użytnownikach białych bram Nie narzekali mocno na brud i kurz który stasznie dawałby się we znaki. Jak znajdziesz ten temat sam się przekonasz. Ja mam bramę normstahla zieloną model euro. jestem zadowolony
  10. WOJTKUsz czu mógłbyś wstawić zdjęcie swojego parkietu. Jestem bardzo ciekaw efektu. Przymierzam się do podobnego rozwiązania które masz u siebie a nie mam gdzie zobaczyć tekiego rozwiązania. Jestem równierz ciekaw kto jest producentem twojego parkietu i jaką technologią olejowałeś swój parkiet? poważnie zastanawiałem się nad lamparkietem firmy finishparkiet. co sądzisz o nim?
  11. w całym swoim domu będę miał ogrzewanie podłogowe Podłogi wyłożyć chcę przede wszystkim parkietem Przejrzałem fora mówiące na ten temat ale jakoś nie mogłem znaleźć wielu osób które zastowowąły podobny wariant w swoich domach. Prosiłbym aby osoby które grzeją się podłogówką i na niej mają parkiet mogby podzielić się swoimi doświadczeniami zarówno pozytywnymi jak i negatwynymi.
  12. Czy wiecie gdzie można kupić taki piasek Dzwonie po swoich olsztyńskich hurtowniach i nikt nie wie o co chodzi, nigdy tego piasku nie sprzedawali.
  13. Przepraszam że się wcinam Może wiecie gdzie można w Olsztynie lub okolicach kupić piasek kwarcowy do tynkowania ostatniej wierzchniej warstwy tynku cementowo wapiennego?
  14. Przepraszam że się wcinam Może wiecie gdzie można w Olsztynie lub okolicach kupić piasek kwarcowy do tynkowania ostatniej wierzchniej warstwy tynku cementowo wapiennego?
  15. Przepraszam że się wcinam Może wiecie gdzie można w Olsztynie lub okolicach kupić piasek kwarcowy do tynkowania ostatniej wierzchniej warstwy tynku cementowo wapiennego?
  16. Dziwne te kopanie jak dla mnie ale fachowcem nie jestem. Mogę natomiast powiedzieć że nigdy o czymś takim nie słyszałem a na mojej budowie pobierali próbki z ziemi ręczną nawiertnicą. Robota czysta szybka i przyjemna. Kopanie koparką wydaje mi się że nie da efektu a jest też okropnie drogie. Ja zapłaciłem za geologię 500 złoty za 5 nawierceń i tyle. Geologię w kilku miejscach robi się po to aby zobaczyć rodzaj gruntu pod całym budynkiem a nie tylko w jednym miejscu. Może przecież być różny. Nawierty robi się w przewidywanych rogach budynku i na środku budynku jeden.
  17. Dołaczam się do tematu. Będę montował kominek ale ma on mieć jedynie charakter rekraacyjny i ralaksacyjny. Nie przewiduje ogrzewać nim domu. Mimo to coś jednak będę musiał wstawić Jakiej mocy kominek wystarczy waszym zdaniem do moich potrzeb?.
  18. Ja wertowałem temat ponad rok szukałem i szukałem> Mam nadzieję że dokonałem optymalnego wyboru decydując się na pompę firmy Thermogolv z Jasła Kierowałem się kilkoma kryteriami co do wyboru pompy 1. Musiała być bezawaryna w tym sensie że nie sprawia żadnych nieprzewidzianych niespodzianek użytkownikom którzy się na nią zdecydowali a na formum Muratora trochę ich można było znaleźć 2. Nie mogła ogólna cena jej montażu i kupna przekraczać rozsądnego pułapu cenowego (koszt do zaakceptowania to w przybliżeniu 30.tys. zł) Mam nadzieję że po nadchodzącej zimie będę kolejnym zadowolonym z jej posiadania.
  19. Dzięki za informację. Napisz mi proszę jak często należy nanosić olej na drewno już wcześniej zaolejowane. Chodzi mi o to jak warunki armosferyczne szczególnie chodzi mi o silne słońce mogą wpłynąć na olejowane drewno.
  20. Podobnie jak ty chcę olejować drewno tarasowe i konstrukcję drewanianą balkonu. Faktycznie Polacy z żadka to stosują a skandynawowie podobno bardzo często. Dzisiaj zamówiłem taki olej Traolja firma Beckers (występuje w kolorze naturalnym zielonym i brązowym). W dobrych sklepach powinni to mieć, przynajmniej powinni to na zamówienie zciągnąć (u mnie przynajmniej tak było) Puszka 2,7 litra kosztuje 80 złotych. Ktoś w poście wyżej pisał że bardzo to wydajne Ja zamóiłem 3 puszki Będę miał najwyżej na zapas. Po zimię jeszcze raz pociągnę. Kofi widzę żę z Warmii jesteś ja też produkt ten możesz zakupić w Jasamie olsztyńskim acha mam jeszcze pytanko czy na drewnie zaipregnowanym jakimś tam preparatem solnym w tartaku będzie coś działo się jeśli je pociągnę olejem? macie jakieś doświadczenia w tej materii?
  21. Ja buduję w Dorotowie ekipa kładzie tynki i ociepla budynek Myślę że uczciwie robią choć oczywiście każdy ma swój pogląd na robotę Od początku budowy kierownik budowy ocenia ich dość dobrze, a mówi mi szczerze bo to mój kumpel.
  22. Dzięki Robud za informację choć już wcześniej na nią zwróciłem uwagę. Tą pompę będę montował gdzieś w okolicy sierpnia w domu z użytkowym poddaszem. Na jakie elementy w tej chwili zwróciłbyś szczególną uwagę gdybyś ją instalował. Czy moc pompy wyliczała Ci firma czy sam ją obliczyłeś. Mój dom bedzie mial 150 m2 ale po podłodze będzie to 175 m2 a mam zaproponowaną taką samą pompę jak ty a sam zrezygnowałem z rekuperacji, którą ty akurat posiadasz. Czy czasem nie będzie potrzebna pompa o wiekszej mocy. Czy mógłbyś się w tej sprawie wypowiedzieć? Pozdrawiam
  23. Właśnie doszedłem do momentu zamówienie pompy z Jasła. Jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany jej montażem i jest zdecydowany ją kupić niech da znać. Dla większej grupy przygotowany jest 10% rabat.
  24. Dwa w jednym to jest najlepsze rozwiązanie, ale i najdroższe, korzystanie z jednego systemu to półśrodki ( takie lizanie lizaka przez szybę ) Jeżeli są to półśrodki to w każdym bądź razie niedrogie i zrobione w odpowiednim momencie budowy wręcz tanie i wskazane do zrobienia. Zauważyłem że gwc daje rewelacyjny współczynnik ciepła 1do40. Jeżęli jego działanie ma taki efekt to wydaje mi się że przestaje to rozwiązanie być półśrodkiem tymbardziej że w późniejszym czasie nie wymga jakiśtam dodatkowych działać np serwisowych.
  25. Dzięki Panowie za odpowiedzi coś wydaje mi się że pójdę w tym kierunku. Gwc bez reku i komina wentylacyjnego. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...