Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

belek12

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

belek12's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Po czyszczeniu filtrów w swoim Renovencie 400 zauważyłem dość duże różnice wartości sprężu nawiewu i wywiewu. Wcześniej były raczej na podobnym poziomie. Odczytałem wartości na różnych biegach: bieg (m3/h); spręż nawiewu (Pa); spręż wywiewu (Pa); Powietrze nawiewu (m3/h); powietrze wywiewu (m3/h) 100 30 82 98 99 200 118 373 200 197 300 250 374 301 193 Widać też, że na 3 biegu (300 m3/h) nie ma już zakładanego powietrza wywiewanego. Nie znam się zbytnio na wentylacji więc może ktoś doradzi co można poprawić, może trochę rozregulowałem anemostaty wywiewne? Z góry dzięki za pomoc.
  2. Też jestem ciekaw jak to jest z tą nagrzewnicą. Wczoraj jak zajrzałem to nagrzewnica była włączona, przy temperaturach nawiewu/wywiewu 13/-1,5 stopnia. Niestety centrala stoi na strychu i mimo że jest tam wełna między krokwiami to przy tych wiatrach temperatura była tam + 2. Trzeba docieplić bo jak patrzyłem w instrukcji to grzałka ciągnie 6 A czyli 1,38 kW.
  3. Konstrukcje nie są projektowane na % tylko na konkretne obciążenia. Strop Teriva na 400 kg na m2, wszystkich obciążeń, w tym 150 kg od ludzi, mebli itp.
  4. Zapominasz jeszcze że do obciążeń na strop wlicza się także obc. zastępcze od ciężaru ścianek działowych, które stoją na tym stropie. A wynosi on nawet 125 kg na m2, w zależności z czego jest ściana. Chyba , że u Ciebie ścianki działowe stoją bezpośrednio na ścianach nośnych parteru, nie dociążając stropu. Niestety stropy Teriva maja dużą tendencję do klawiszowania i rys, dlatego kiedyś analizowałem jego obciążenia, żeby nikt później nie był zdziwiony jak się ugnie i porysuje. Tak tylko uprzedzam.
  5. Ciężar tynku 1,5 cm to 29 kg. Ale te 1,5 kN/m2 które podaje producent dotyczy obciążenia zmiennego na strop dla pomieszczeń mieszkalnych. Jak pisałem te stropy nie przenoszą więcej jak 4 cm wylewki bo są tak projektowane. Ja mam także max 5-6 cm wylewki na poddaszu, miejscami jeszcze mniej i podłogówka działa dobrze. Chociaż mam strop monolityczny nie dawałem więcej bo standardowo nikt nie projektuje stropu na więcej niż 5 cm wylewki.
  6. Niestety wszystkie te podstawowe stropy Teriva (rozstaw 60 cm i nadbeton 3-4 cm) są projektowane na obciażenia charakterystyczne ponad cieżar własny 4 kN czyli 400 kg na m2. Zakładając tynk na sufit 1,5 cm ; obciążenie użytkowe i zastępcze od ścianek działowych, zostaje na wylewkę 4 cm betonu. Dając już 5 cm prawdopodobnie przekraczasz nośność stropu Teriva. Nie rób więc ponad 5 cm, chyba że to jakaś inna Teriva o większej nośności.
  7. Witam wszystkich użytkowników wentylacji mechanicznej. Przyszedł czas instalować u mnie w budynku rekuperator i zastanawiam się który wybrać. Widzę, że jest na forum sporo ludzi znających się na rzeczy, więc może ktoś doradzi który rekuperator kupić. W kosztorysie mam Bartosza Vene Compact, ale ze względu na opinie i koszty zastanawiam się czy nie lepszym wyjściem będzie kupno sprawdzonego Brinka Renovent Excellent. Co sądzicie ?
  8. Daj spokój. Jak Pan wykonawca nie potrafi się odnieść do tematu tylko straszy to sam sobie wystawia laurkę. Ty tylko opisałeś jego pracę, nie ma tam żadnego pomawiania a tym bardziej poniżania. A jak JANBUD wstydzi się swojej pracy to niech wykonuje ją zgodnie ze sztuką.
  9. Witam Proszę o wycenę tynków cementowo-wapiennych gładkich z kwarcem oraz gipsowych Knauf Diamant. Powierzchnia ok. 600 m2, okolice Sochaczewa. Proszę o podanie najbliższego terminu realizacji. Pozdrawiam
  10. Witam Potrzebuję ekipy do tynków cementowo-wapiennych robionych pod malowanie. Może możecie kogoś polecić, jak ten etap już za Wami. Przydałby się też jeszcze ktoś do dociepleń poddasza. Z góry dzięki za każdą radę.
  11. No właśnie, odbiór jako szamba szczelnego. Jako oczyszczalni nikt tego by nie odebrał, więc w papierach musi być jako szambo.
  12. 1. Oczyszczalnia - W zbiorniku robisz dwa otwory - tamtędy wychodzą dwie rury drenażowe. Wyjście rur ze zbiornika jest uszczelnione - żeby nieczystości płynęły rurą a nie połączeniem rury ze zbiornikiem. Rury drenażowe to zwykłe rury kanalizacyjne ponacinane szlifierką od dołu. Pod rurami wyłożony jest żwir żeby lepiej odprowadzać wodę do gruntu. Ot i cała filozofia oczyszczalni. Cały sekret w bakteriach które przerabiają nieczystości na wodę. Nie wiem czy wiesz ale w budownictwie istnieje coś takiego jak atest dopuszczenia wyrobu. A robiąc takie samoróbki raczej robisz to na własną rękę i odpowiedzialność. Poza tym mogą być potem problemy z odbiorem takiego ustrojstwa, bo brak atestu.
  13. Witam wszystkich budujących. Mam do sprzedania stemple drewniane po budowie, równo cięte w stanie idealnym. Długości 2,90 m - ok. 120 szt; 2,70 m - 75 szt.; 2,40 m - 25 szt. Cena do uzgodnienia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...