Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zuska1719510517

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Zuska1719510517's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie, Proszę o poradę na temat montażu oprawek schodowych LED. Klatka schodowa jest wykonana z płyt gipsowo- kartonowych mocowanych na stelażu do ścian drewnianych (cały dom wykonany z drewna) ale przestrzeń między nimi jest rzekomo zbyt mała żeby móc zamontować puszki więc nasz elektryk chce montować te lampki bez puszek. Czy to jest rozsądne, bezpieczne? Jak powinno to być zamontowane? A dodam że zaproponował oprawki 12VDC 0,8W IP30.
  2. Im dalej w las tym ciemniej Na bakterie zamierzam zastosować lampę TMA V20 lub V25, bo też uważam, że z bakteriami nie ma żartów, zwłaszcza że mamy dwójkę małych dzieci. Co do stacji to rozumiem, że zmiękczanie do zera nie jest chyba najzdrowsze? Nie widziałam nigdzie gotowych stacji z zamontowaną celą chlorującą, czyli pewnie trzeba to zmontować samodzielnie, jak miałoby to wyglądać? Podsumowując jeśli zastosuję lampę UV to czy w dalszym ciągu szukać zastosowania z chlorem i złożem Crystal right czy z żywica jonowymienną? Co do tej ilości złoża to rozumiem, że to źle że będzie się regenerowało co 3 m3? Pisałam do kilku firm i oferty za samą stację są bardzo rozbieżne (2750 - 4500 zł a ilość złoża od 25 do 40 litrów) dlatego tak dopytuję a kwestie finansowe mają tu duże znaczenie ponieważ już wiele niespodzianek spotkało nas podczas budowy i jestem już podwójnie ostrożna z wszelkimi propozycjami "drogich i porządnych" rozwiązań... Wiem, że nie da się "dobrze i tanio" ale chcę żeby było maksymalnie zdroworozsądkowo
  3. Dziękuję za cierpliwe odpowiedzi Ciekawi mnie jeszcze jaka właściwie powinna być wielkość złoża w takiej kolumnie multifunkcyjnej dla rodziny 4- 5 osobowej. Ta która mnie zainteresowała ma 25 litrów ale widzę, że są tez większe. Czym tu się kierować, jakie to ma znaczenie?
  4. Teraz zgłupiałam Wszędzie piszą, żeby najpierw dać filtr wstępny (piankowy lub sznurkowy), następnie stację a na koniec lampę UV. Ale skoro bakterie będą się namnażać na złożu a nie daj Boże lampa się zepsuje to skażenie wody gotowe... Czyli jak to wszystko powinno być ustawione żeby można było co jakiś czas przechlorować studnię? Im więcej wiem, tym mniej wiem
  5. Tak, chlorowanie było robione dwukrotnie. Chlor był dozowany w ilosci większej niż zalecana, prosto do studni. Chyba bez lampy UV się nie obędzie. Pytanie tylko jaką wybrać bo rozpiętość cen jest spora i nie wiem czy zainstalować jakąs zwykłą czy lepiej zainwestować w taką z komputerem, który informuje o awarii itp.? Druga sprawa jaki przepływ w instalacji jest optymalny, tak żeby to nie było ledwie sączenie się wody z kranu, czy 1 m3/h jest wystarczający czy to jednak za mało? Co do manganu i twardości to pytanie czy instalacja takiej stacji ma sens? https://sklep.osmoza.pl/filtr-multifunkcyjny-clack-ecomix-compact-p-1472.html Jedna z firm zaproponowała coś takiego https://sklep.osmoza.pl/system-usuwania-manganu-clack-mn1-p-1419.html ale szczerze mówiąc jak mam wydać tyle kasy to już wolę kupić stację która wodę również zmiękczy i oczyści z innych "brudów". Czy moje myślenie jest błędne?
  6. Witam, Proszę o podpowiedź co należałoby zrobić ze studnią, która ma parametry jak niżej. Pierwsze badanie było robione w grudniu 2018, kolejne (sama mikrobiologia) tydzień temu. W styczniu i w lutym 2019 zrobiliśmy chlorowanie studni. Grudzień 2018 Kwiecień 2019 Studnia ma głębokość 25 metrów i pompę głębinową Grundfos, w domu jest zbiornik hydroforowy na 300 litrów. Dom na razie nie jest zamieszkany, zwlekamy właśnie z powodu parametrów wody, zwłaszcza, że mamy dwójkę małych dzieci.
  7. Witam, Pozwolę sobie podpiąć się pod Twój temat ponieważ mam podobny problem i również nie mogę uzyskać jasnej odpowiedzi w urzędzie gminy. Sprawa wygląda tak: Moi rodzice (jedno jest już emerytem drugie na rencie) posiadają sad owocowy o powierzchni fizycznej 0,96ha (a w hektarach przeliczeniowych jest to ok. 1,5 ha przeliczeniowego). Nie płacą KRUS tylko ZUS. Ziemię oczywiście obrabiają i płacą podatek rolny. Chciałabym z mężem wydzielić tam działkę siedliskową i wybudować dom oczywiście z jakimś zabudowaniem gospodarczym ;]. Zgodnie z uchwałą gminy trzeba mieć min. 1 ha aby móc się budować - niestety nie mogę się dowiedzieć czy ma to być hektar fizyczny czy przeliczeniowy. Druga sprawa jest taka, że jeżeli musi to być 1 hektar fizyczny to moi teściowie posiadają w innym województwie kawałek o powierzchni 1,5 ha fizycznie i płacą za niego podatek rolny oraz KRUS. Rodzice z obydwu stron chcą żebyśmy się budowali na tej mniejszej działce ale jeżeli jest taka potrzeba to przepiszą wszystko na nas aby łącznie mieć ponad ten potrzebny 1 ha. Pytanie czy ziemię w dwóch województwach można łączyć??? Tego też nie potrafi mi nikt powiedzieć. Jeżeli ktoś z Was się orientuje to bardzo proszę o poradę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...