Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

taikuus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez taikuus

  1. taikuus

    nowy dom i ogrzewanie

    ten komentarz nie pochodził od "sprzedawcy Jotula". Niemniej wznawiam pytania o wiele bardziej istotne niż komentarze sprzedawców; Czy jest czymś określona długość rury przyłączeniowej wkładu do komina, /czy nie może być dłuższa od ..? / ? Czy długość podłączenia ma wpływ na palenie/spalanie ? Czy podłączenie rury do komina musi mieć odpowiednio określone kąty - profil ?
  2. taikuus

    nowy dom i ogrzewanie

    Czy jest określona odległość - długość rury przyłączeniowej wkładu do komina ? Czy podłączenie wkładu, długie lub krótkie, ma wpływ na palenie/spalanie ? Czy podłączenie rury do komina musi mieć odpowiednio określone kąty ?
  3. taikuus

    nowy dom i ogrzewanie

    przypomnij o czym piszesz
  4. taikuus

    nowy dom i ogrzewanie

    dzięki za ofertę sprzedaży wkładów, niemniej używane to nie dla mnie, a Romotop dodam do listy oczekujących na decyzję zakupu. Sprawa komina jest już wyjaśniona i zakończona. Będzie system RONDO PLUS - Schiedel. Mocno zainteresowałem się kominkami Jotul, jednak okazuje się, że pomimo renomy, zdarzają się wpadki z obudową, która potrafi się obłamać a na spojeniach wykruszyć. Na domiar tego, w salonie komików, który odwiedziłem, stał model I 80 z leżącym w środku paleniska kawałkiem żeliwnego czegoś. Nie powiem by to zachęcało. Odnośnie wkładów wykonanych ze stali, dał się słyszeć komentarz o ich krótszej żywotności w porównaniu z żeliwem. Na ile to jest prawda ? Owszem, sam słyszałem o szybko -7 do 10 lat - przepalających się wężownicach, podkowach, ale o kominkach ze stali już nie. Tym bardziej powietrznych, suchych.
  5. taikuus

    nowy dom i ogrzewanie

    nie wiem jak się wkleja rysunki ale rozkład domu jest prosty; patrząc na rzut z góry, to prostokąt - szer. 7m dł. 11,5m łazienka i spiżarka są w prawym górnym rogu reszta jest otwarta po środku stoi komin tuż przy kominie wejście na poddasze na poddaszu dwa pokoje na przeciwko siebie - jeden z lewej od szczytu, drugi z prawej od szczytu wejście na poddasze otwarte Mam podobne wrażenie, że powinno się dość łatwo ogrzewać z, tak jak zaznaczyłeś, pozostawionymi otwartymi drzwiami do pokojów. Zastanawiam się nad rozwiązaniem komina z rurami wewnątrz - dla bezpieczeństwa - oraz nad systemem kumulującym ciepło. To wszystko plus sprawny wkład i powinno być dobrze. Czy uważasz, że podejmując się budowy domu, wypada być "wiejskim głupkiem" , czyli nie wiedzieć w zasadzie niczego, by pytając, pytać o wszystko ? Tu właśnie chodzi o to, by kupić to co trzeba kupić, żeby się nadawało akurat u mnie, bez przepłacania i kupowania zbytków.
  6. taikuus

    nowy dom i ogrzewanie

    Aha, to zróbmy to tak, że podajcie propozycje wkładów, które sprawdzą się w temacie i podajcie propozycje obudów w przypadku wkładów tańszych. Z tym, że nie znam Bogusia, więc kto się wpisze, ten się wpisze Zamierzałem wydać do 4tys, bo miałem nadzieję że za tyle da się kupić coś normalnego.
  7. taikuus

    nowy dom i ogrzewanie

    czy dobrym pomysłem jest do projektowanego komina z cegły włożyć dodatkowo rury stalowe podłączone bezpośrednio do wkładu, wychodzące nad komin a dołem zakończone wyczystką ? taki komin w kominie.
  8. taikuus

    nowy dom i ogrzewanie

    Pozostawiam kolegę Forest-Natura, sam na sam z problemem, jaki sobie stworzył. Jeśli kolega Forest-Natura, zechce podpowiedzieć cokolwiek związanego z tematem, zapraszam i chętnie wysłucham.
  9. taikuus

    nowy dom i ogrzewanie

    zamierzam wydać na wkład kwotę do 4 tys.
  10. Witam. Jest nowy dom w budowie. Jest to dom parterowy z użytkowym poddaszem. Wszelkie technologie dotyczące zachowania norm przenikalności termicznej są zachowane, zarówno w posadzkach, ścianach/solbet/ i dachu /drewniany ocieplony wełną/. Rozkład pomieszczeń wygląda tak, że parter ma powierzchnię ca. 80 m2, z czego, łazienka i spiżarka są wyodrębnione ścianami, reszta jest otwarta. Łazienka + spiżarka zajmują 12,5 m2, pozostała otwarta powierzchnia - salon, kuchnia, przedpokój to 67,5 m2. Łazienka ogrzewana matą grzewczą elektryczną. Wysokość parteru 2,80 m. Poddasze, dwa pokoje, korytarz. Wejście na poddasze w pobliżu kominka. Strop nad porterem drewniany. Po środku parteru, będzie stał kominek, dla którego przewiduję zadanie ogrzania całego domu. Pomysł, by kominek stanowił główne źródło ciepła sprawia, że chyba narzuca się projekt kominka z wkładem, zabudowanego i z rozprowadzeniem ciepłego powietrza, oraz z zastosowaniem technologii ciepłej obudowy /obudowa z płyt szamotowych/. Na sam wkład kominka chcę przeznaczyć 4 tys. Czego oczekuję ? wskazania na jakie wkłady zwrócić szczególną uwagę, choć dla mnie bardzo ważne jest to, by posiadał dolot powietrza zewnętrznego i sprawnie działający system czystej szyby. To, z czego jest zbudowany wkład kominka / żeliwo-stal/ jest bez znaczenia. Czy projekt ogrzewania domu w przedstawionej wersji, może stanowić jakiś kłopot ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...