Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kamilasta

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kamilasta

  1. Witam serdecznie. Jestem w trakcie załatwiania kredytu na zakup blizniaka w stanie deweloperskim. Kredyt ma być przeznaczony na zakup nieruchomości i wykończenie wnętrz. Budynek jest mniej wiecej skończony w 95%. Brak jest ogrzewania, ocieplenia dachu, wylewek podłóg, barierek. Umowa, jaką podpisałam z deweloperem, zawiera podpunkt, że jest on zobowiązany do zgłoszenia budynku do użytkowania po zakończeniu przeze mnie robót wykończeniowych. Robót wykończeniowych nie wykonam przed otrzymaniem kredytu, a bank uzależnia jego udzielenie od oddania budynku do użytkowania. Tworzy się błędne koło... Czy ktoś ma jakiś pomysł jak z tego wybrnąć?
  2. Witam wszystkich serdecznie. Proszę o radę w sprawie zakupu kotła gazowego kondensacyjnego dwufunkcyjnego z zamknietą komorą spalania. Potrzebuję ogrzać dom 171 m2 powierzchni użytkowej + 31 m2 garaż i kotłownia. Powierzchnia całkowita 344 m2, kubatura netto 592, brutto 982 m3. Dom jest ocieplony styropianem 15, poddasze, wełną mineralną. Dodam, że w całym domu planuję ogrzewanie podłogowe. Wg projektu obliczeniowe zapotrzebowanie ciepła wynosi 13,80 kW (cokolwiek to oznacza...), a projekt przewiduje kocioł jednofunkcyjny 9,1 - 24 kW. Ja bym chciała dwufunkcyjny... Poradźcie mi proszę, który wybrać z bogatej oferty producentów. Jakiej mocy i firmy? Szczerze mówiąc ta tematyka jest mi zupełnie obca i trochę się gubię. Proszę jeszcze o podanie orientacyjnego kosztu zakupu takiego pakietu, bo z tego co się zorientowałam - do kotła należy dokupić jeszcze srylion dodatków Będę wdzięczna za pomoc
  3. Rzeczywiście, troszkę Ale absolutnie, racja jest po Twojej stronie. Oczywiście, KOCIOŁ. Juz widzę, że OZC nadal pozostanie tajemnicą, ale rzeczywiscie - powinnam zapytać dewelopera o świadectwo. Dziękuje za radę. Z waszych wypowiedzi wnioskuję, że większy "komfort" wystepuje przy ogrzewaniu podłogowym. A o odczuwalny komfort przecież chodzi, nie o temperaturę w pomieszczeniu. Powiedzmy, że zdecydowałabym się na podłogówkę w całym domu, proszę o poradę w sprawie KOTŁA/PIECA Jeśli kocioł kondensacyjny, proszę o poradę jakiej firmy. Oferta na rynku jest spora, co sprawia, że taki laik jak ja dostaje skołowacenia. Kotły gazowe maja cudowną (jak dla mnie) zaletę - bezobsługowości, ale koszty są spore. Dlatego pomyslałam o piecu na granulaty... Proszę, powiedzcie mi jak się maja do siebie koszty ogrzewania gazem a granulatem? Czy spalanie granulatu przysparza dużo odpadów w postaci popiołu? Obsługi jakoś się nauczę... Kotłem/piecem chcałabym ogrzewać równieź wodę. Kocioł dwufunkcyjny zatem, a w przypadku pieca? Jak wygląda kwestia ogrzewania wody poza sezonem grzewczym? Trochę dziwne wydaje mi się palenie w piecu w srodku lata... Czy dodatkowo należy zamontować dodatkowy element (termę, kocioł gazowy) do grzania wody? Bardzo dziekuję za wszystkie poprzednie podpowiedzi. Zdaję sobie sprawę z braku fachowości w zadawanych przeze mnie pytaniach, ale proszę o wyrozumiałość i dalszą pomoc.
  4. Witam serdecznie. Stanęłam przed wyborem wariantu ogrzewania i proszę o poradę. Jako kompletny laik w tej dziedzinie chętnie wysłucham opinii, które ogrzewanie i piec wybrać, żeby było ciepło i tanio. Może nie jestem zbyt oryginalna, ale chciałabym wybrać optymalne rozwiązanie, tak aby póżniej nie pluć sobie w brodę. Proszę również o nie komentowanie w stylu "jak ciepło - to nie tanio"... Zaręczam, że to nie pomaga... Przeczytałam uważnie wszystkie posty i przyznam się, że nierozwiązaną tajemnicą pozostaje dla mnie OZC. W jaki sposób można to policzyć i jak zinterpretować wyniki? Może króciutko napiszę co chciałabym ogrzać. Dom 171m2 powierzchni użytkowej, parter + poddasze. Pierwotna wersja to dół - podłogówka + góra łazienka (na podłodze płytki), góra grzejniki na ścianę (na podłodze panele). Ponieważ jestem ciepłolubem waham się nad zmianą koncepcji na podłogówkę w całości domu. Logiczne wydaje się, że jesli grzeje cała powierzchnia podłogi, a nie tylko jeden punkt, to w pomieszczeniu powinno być cieplej... Ale może moja logika nie ma nic wspólnego z rzeczywistością? Dom jest nowy, dobrze ocieplony, zatem utrata ciepła nie powinna być zbyt duża. Jako żródło ciepła - chciałam kupić piec gazowy - kondensacyjny. Może jednak lepiej zakupić piec na granulat? Przyznam szczerze, że najbardziej zależy mi na obniżeniu kosztów eksploatacji. Wolę ponieść większe koszty przy zakupie i montażu instalacji, aby później zyskać oszczędności na rachunkach. Wiadamo... kredyt... Prawdę mówiąc nigdzie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: "który z warianów ogrzewania jest tanszy? Proszę o opinię. Może osoby, które miały okazję porównać obie opcje? Z góry przepraszam za kompletną ignorancję. Dopiero kupiłam dom i zaczynam się uczyć... Z góry dziekuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...