Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pshemko84

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pshemko84

  1. No to tym bardziej się polecam. Do Pszczyny mam niecałe 45 km. a dzisiaj byłem w tamtych okolicach na wycenie dla klienta... Pozdrawiam.
  2. Witajcie. Od razu przepraszam za głupie pytanie ale w jakim regionie mieszka Neli Sza bo ja mam małą awarię neta i jadę obecnie na "komórce" i czekam 5 minut na otwarcie strony a gdzie dopiero szukać czegoś więcej. Od razu napisałem bo przed chwilą zobaczyłem ten temat w mojej skrzynce. Widzę że już "hydraulicy" się zgłosili ale może żeby trochę rozłożyć koszty to ja również się zaoferuję w tej kwestii. Bardzo chciałbym pomóc i ze swojej strony ( czyli firma NETHORSE Stojka Przemysław) mogę zaoferować np. całkowicie nieodpłatnie montaż instalacji Wod-Kan oraz CO, czy to podłogówka czy grzejniki czy też łączone z montażem kotła i armatury i w ogóle to co wiąże się z potocznym "hydraulikiem" na budowie. Co prawda nie wiem "jeszcze" jak daleko jest to ode mnie bo bez sensu było by jechać na drugi koniec polski ale i taką możliwość "wycieczki" biorę pod uwagę. Pogadam jeszcze z dostawcami z którymi współpracuję, może coś uda się w tym temacie ugrać. Jeśli ktoś z "władnych" tego forum którzy w jakiś sposób koordynują tą akcję przeczyta mój post to proszę o kontakt w jaki sposób mógłbym pomóc. Co prawda nie wiem kiedy będę miał "normalnego" sprawnego neta ale jak tylko dostanę jakąś informację to postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Pozdrawiam. EDIT: Podkreślam że deklaruję się wykonać montaż instalacji dla Neli Sza ZA DARMO bo pojawiły się pewne nieścisłości w związku z moim postem ale jest już ok. Jeszcze raz pozdrawiam.
  3. Pompa CO powinna być za zaworem 4D... Od kotła do zaworu działa grawitacja...
  4. Witam. http://www.klimosz.pl/hercules-u26.html?banner=1 Teoretycznie górniak, ale osobiście powiem że niewielu zna klientów którzy palą w nim tak jak na "górniaka" przystało. Zazwyczaj dokładają normalnie do niego w trakcie palenia... A co do ciągu to jak kupowałeś piec to chyba wiedziałeś jak ten komin wygląda? Lepszym wyborem w tej sytuacji byłby model U22 no ale teraz już "po ptokach":D. Pozdrawiam.
  5. Witam. W sterownik wpinasz oby dwie pompki (przed i za wymiennikiem) do jednego wyjścia pompy CO. To wszystko... Pozdrawiam. EDIT Tak czytam ten twój post i się zastanawiam... Ile w końcu masz tych pompek... Do cwu - jak sam napisałeś wiadomo, pewnie jest wyjście w sterowniku na pompe CWU, dwie do wymiennika czyli na obieg "wtórny" i "pierwotny" czyli wpinasz JW napisałem... I jeszcze pompkę do podłogówki?
  6. A więc powiedzmy że to jest zawór mieszający: < AB < X < A .......... ^ .......... B A - wyższa temp. z kotła, B - niższa z powrotu belki. Źle zamontowana pompka powoduje brak podmieszania w samej belce i wyższa temp. z kotła zamyka przepływ z kierunku A i otwiera tylko B, gdy na kotle jest mniej niż 40 stopni to w tedy zawór otwiera "na dłuższy czas" przepływ z kierunku A bo nie trzeba takiego "dużego" podmieszania aby ochłodzić tą temperaturę do temp.: AB i dla tego "na chwilę" rotametry się podnoszą i podłogówka chwilowo działa. Brak zaworu zwrotnego "na tej pionowej krótkiej rurce" (samo zamontowanie w tym miejscu zaworu zwrotnego lub zakręcenie obecnego zaworu kulowego nic nie da na dłuższą metę) oraz montaż pompki w nieodpowiednim miejscu powoduje zrobienie krótkiego obiegu typu zasilanie - powrót kotła z pominięciem belki a co za tym idzie podłogówki. To co w "cudzysłowiu" to takie skróty myślowe bo nie wiem jak to inaczej opisać... Powinno to być tak jak na schemacie kolegi xmsg i wszystko będzie hulać.
  7. Witam. miki121 To musimy się zgadać. Ja z niedaleko Ciebie mieszkam (Beskid Śląski) a dzisiaj w Żywcu na dwóch serwisach byłem...
  8. Witam. I tak i nie... Albo zawór przenieść do kotłowni przy pompce (gorsze rozwiązanie bo woda o niższej temp. musi przejść te 40 metrów) albo pompkę do zaworu i belki rozdzielczej (to najlepsze rozwiązanie). Oczywiście pompę zamontować tak jak powinna być czyli tak jak pokazał to "xmsg" na schemacie. Inaczej nie będzie działać albo przynajmniej nie tak jak powinno... Czyli żadnych większych inwestycji w postaci nowej pompy nie trzeba robić, wystarczy obecną "przemontować" w odpowiednie miejsce i ewentualnie tak jak przedmówcy wspomnieli można dodać zawór zwrotny. Pozdrawiam.
  9. Witam. W pierwszej chwili myślałem że masz kotłownie zrobioną w "Zanie" przynajmniej tak wyglądają te rurki, ale potem dopiero zauważyłem spawy Srebrzanką malowane?
  10. Tylko dla czego cały czas mu idzie ogrzewanie skoro temperatura zadana jest niższa od rzeczywistej?
  11. Witam. Ja zawsze robię tak że jeśli masz powiedzmy 10 cm ocieplenia w dwóch warstwach to najpierw 5 styropianu, potem rurki instalaji w otulinach, dalej druga warstwa ocieplenia z wycięciami na te rurki... Tłumaczenie że coś przypali i coś tam jeszcze to tylko oznaka że dupa nie hydraulik. Po prostu idzie po najniższej lini oporu. A co do przymocowania tych rurek to "mewki" (plastikowe uchwyty jedno lub dwu stronne) mają dość długie trzpienie i spokojnie chwycą te rury przez ocieplenie... Pozdrawiam.
  12. Witam. Wg mnie jeśli chodzi o samą instalację to na pewno zrobił bym podłogówkę wodną. Dlaczego? dla tego że możesz podpiąć pod nią, jako źródło ciepła, praktycznie wszystko. Czy to kocioł na eko-groch, czy kominek z płaszczem, czy kocioł elektryczny czy nawet PC. Co do samego źródła ciepła to też nie jesteś tak całkowicie ograniczony. Jeśli chodzi o kominek to ja osobiście uważam że ma to być coś co cieszy i ewentualnie "dogrzewa" w okresach przejściowych a nie kotłownia w salonie. Eko-groch to wiadomo - kocioł w miarę tani i opał również, ale musisz mieć miejsce na ten właśnie opał i nie jest to kocioł bezobsługowy... Można zastanowić się nad kotłem na pelety - trochę czyściej niż groch i składować łatwiej czyste worki z peletem a nie umorusane z "wunglym", tyle że nieznacznie drożej niż groch... A jeśli masz trochę kasy na inwestycję to PC z poziomym lub pionowym DZ, ewentualnie aspekt ekonomiczny to powietrzna...
  13. pshemko84

    jaki kocioł węglowy

    Witam. Wracając do pytania o żeliwniaki to R-Eco bym raczej nie polecał. Masz jeszcze do wyboru Kielar-a i Klimosz (akurat automatycznego żeliwniaka robi na bazie Viadrusa U22 i wg mnie jest to bardzo udana konstrukcja). Pozdrawiam.
  14. Witam. Widzisz Regut1, jak poobserwujesz forum to zauważysz że są wybitni przedstawiciele poszczególnych gatunków forumowiczów: Pello - wybitny przedstawiciel gatunku peletowców hydraulik. - to samiec alfa w śród pompiarzy Bez urazy ze strony powyższych panów, mówię o nich w samych superlatywach Najbardziej podobają mi się tarcia "miedzy gatunkowe" na forum a w rzeczywistości i tak klient wybiera . PS Ostatnio siedzę trochę w domu bo choróbsko mnie trochę dopadło i tak w śród tysięcy nowszych i starszych postów na tym forum można znaleźć takie kwiatki że terapia śmiechem szybciej mnie leczy niż antybiotyk. Najlepsze dwa kwiatki to propozycja montażu palnika na pelety w gazowym kondensacie i PC do przydomowego kurnika na 15 kur... Pozdrawiam.
  15. Witam. Spisek nie spisek, ale nie ma takie rzeczy która się nie psuje... No mam wiertarkę starą jak świat która waży z 10 kilo i nie moge jej zajechać, a 3-letnia hilti już 2 razy była na gwarancji w serwisie Czy to groszkowiec czy PC, to są rzeczy martwe, mają swoją złośliwość i czasami lubią się psuć, a pomijając już to, to i tak jedno i drugie trzeba serwisować (przynajmniej przez okres gwarancji ) Pozdrawiam.
  16. Witam. Ja proponuje założyć kamerkę z podglądem ON-Line i takie małe "reality show PC" będzie... Żeby tylko łącze wytrzymało Pozdrawiam.
  17. Witam. Aż jestem ciekaw co o tym wszystkim myśli autor wątku. Jak na razie to on tylko zadał jedno pytanie a dyskusja (bez jego udziału) doszła do gorącej bitwy między eko-groszkiem a PC... Na dodatek autor nawet słowem nie wspomniał że bierze w rozwagę PC ale dobrze że koledzy o tym wspomnieli. Więc czekamy na refleksję autora Pozdrawiam.
  18. Witam. Pytasz o wężownice w zbiorniku CWU? Jeśli myślisz w przyszłości o solarach to wężownice powinny być dwie. Co do zmiany kotła nie ma wielkiej filozofii. Musisz mieć tylko miejsce na jego montaż (odpowiednie odległości od ścian) i odpowiedni, wolny kanał kominowy. Co do korozji niskotemperaturowej też nie masz się czego obawiać ponieważ większość producentów wymaga montażu zaworu czwór-drożnego z siłownikiem który również będzie pełnił funkcję ochrony kotła. Na kotle powiedzmy 60/40 (zasilanie/powrót) za zaworem powiedzmy 37 stopni która pójdzie na podłogówkę. Tak nawiasem rzadko spotyka się przejścia kondensat-ekogroszek. Zobaczysz jak się przyzwyczaisz to wygody WG mnie to jedyne co możesz "teraz" zrobić to dopilnować aby zbiornik CWU był w takim miejscu że w przyszłości przy montażu kotła na eko-groszek nie będzie przeszkadzał i nie będzie go trzeba również przestawiać. Co do samych podejść pod instalację na przyszłość nie ma co szaleć bo nie wiesz jeszcze jaki model tego groszkowca kupisz, każdy ma inne wymiary, inne wyjścia pod instalację itd... Pozdrawiam.
  19. Witam Zgadza się. I to w 100%... To zależy czy jesteś zdecydowany podłączać ten gaz. Trzeba to dobrze przeliczyć i wziąć pod uwagę własne preferencje. Kocioł na ekogroszek to jak wspomniałeś kwota ok 10.000 z montażem. Co prawda obsługa ogranicza się do minimum ale nie jest to urządzenie BEZOBSŁUGOWE. Jednak trochę się ubrudzisz przy czyszczeniu i dosypywaniu opału... Średniej klasy kocioł gazowy z montażem i podłączeniem instalacji gazowej również wyjdzie w granicach 10.000 zł. Tu z kolei masz bezobsługowy komfort sprowadzający się do naciśnięcia "guziczka" ale nieznacznie wyższy koszt samego paliwa w porównaniu do eko-groszku. Jeśli zdecydujesz się na gaz to jest jeszcze przejściowe (tańsze ale trochę mniej efektywne) rozwiązanie w postaci montażu palnika gazowego do obecnie posiadanego kotła na OO. Podałem tylko skrócony opis niektórych możliwości ale decyzja należy do ciebie. Na cokolwiek byś się zdecydował to i tak będzie to tańsze niż OO w obecnych czasach... Pozdrawiam.
  20. Witam. Wiosną u naszych południowych sąsiadów (Czechy) robiłem domek 120 m2 czyli wod-kan i co pod pompę ciepła. Samą pompę ciepła i podłączenie do instalacji robiła tamtejsza firma i właśnie montowali wspomniany system Rehau spiralny o którym mowa. Samo wykonanie kolektora było prawie identyczne jak na filmiku ze strony producenta. Podaje link jeśli by ktoś chciał obejrzeć: http://www.youtube.com/watch?v=c2mO0pI_tCE&playnext=1&list=PLDF0C56B18BFC64D6&feature=results_video Mieli dwie koparki, jedną gąsienicówkę z wiertnicą i drugą normalnego Cat-a do kopania rowów. W sumie 18 odwiertów ale nie pamiętam ile dokładnie mb rury tam poszło. I przy "zagęszczaniu" gruntu przy tej spirali to mieli wąż strażacki i pompę wydajnościową a nie taki wężyk ogrodowy jak na filmie. A i ten wstępny wykop mieli trochę głębszy i szerszy tak że mieściła się w nim ta gąsienicówka. Nie miałem dużo czasu żeby im się przyglądać bo akurat "przelewałem" podłogówkę i robiłem próby ciśnieniowe ale w jeden dzień zrobili cały kolektor a w drugi podłączyli PC wraz z pierwszym uruchomieniem (przyjechałem prawie się rozliczyć). Jak na razie to sama PC działała na pełnej mocy tylko przy rozruchu i wygrzewaniu jastrychu. Obecnie grzeje tylko CWU. Coś więcej będę wiedział w przyszłym roku bo to dopiero pierwszą zimę będzie działało. Pozdrawiam.
  21. Zgadzam się z przedmówcą. Ogólnie dla zwykłego użyszkodnika nie potrzeba żadnych protokołów lecz czasami klienci chcą mieć taki świstek lub nawet nadgorliwy kierownik budowy również taki papierek chce dostać od instalatora. bobi1326 prześle ci na PRV takie wzory zrobione przeze mnie i ogólnie kierownicy budowy przyjmowali to bez zająknięcia. Pozdrawiam.
  22. Witam. Złośliwi powiedzą że lepsze są dla tego bo mam większy rabat na nie i zarabiam... Ale to złośliwi są Tak poważnie to powiedzmy na przykładzie "Quinów": Mają większą moc cieplną w porównaniu do innych grzejników o tych samych wymiarach, gwarancja 10 lat na powłokę lakierniczą bez względu na to gdzie są zamontowane (niektórzy producenci mają w gwarancji gwiazdkę z dopiskiem że nie dotyczy pomieszczeń wilgotnych typu łazienka), zaokrąglona dolna krawędź (bezpieczniej dla dzieci i mniej zgrzewów), i jeszcze kilka mniej lub bardziej znaczących różnic. Oczywiście wybór należy do klienta, ale jak pytają co polecam to tak JW. A tak nawiasem nawiązując do małej dygresji na początku mojego posta, to "Quiny" mogę zaoferować klientowi po takiej cenie po jakiej nawet Kermi po wszystkich rabatach dla instalatora nie dostane... Aczkolwiek obecnie nowa konstrukcja Kermi Therm X2 przesunął się w "moim rankingu" na drugie miejsce a Regulusy na trzecie... Oczywiście każdy ma swoje zdanie i mimo argumentów z drugiej strony będzie się trzymał swego. Ja nikomu nic nie narzucam gdyż każdy chwali to co lubi. Wchodzą nowe konstrukcje i mój prywatny "ranking" jest na bieżąco weryfikowany. Po prostu chce żeby klient był zadowolony i jeśli mu ktoś powie że przepłacił bo w "Casto" są o połowę tańsze to On będzie miał świadomość że dopłacił te parę złoty za jakość, niezawodność, itp., itd... Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...