Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

boozman

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez boozman

  1. Dlatego zastanawiam sie czy jest opcja przynajmniej ch zmniejszenia. Lub jest środek na tyle elastyczny zeby nie odpryskiwał.
  2. Mam stary zabytkowy stół i chciałbym przeprowadzić jego renowacje. Pozbyć się starej powłoki lakierniczej i pozostawić blat w naturalnym zabezpieczonym drewnie. Jest tylko jedna rzecz z którą mam problem. Blat składa się z 3 desek i chciałbym w miarę bezproblemowy i skuteczny sposób pozbyć się szczelin jakie są na łączeniu tych desek. Macie jakieś sugestie? Kit, szpacha? coś co przy normalnym użytkowaniu stołu się nie wykruszy po jakimś czasie.
  3. No tak i właśnie zastanawiam sie czy takim termostatem jak w przykładowym zdjeciu ustawi sie wygodnie minimalną temperaturę żeby też niepotrzebnie nie ogrzewać ponad wymagany bezpieczny dla instalacji poziom. Czy nie lepsze są termostaty z cyfrowym wyświetlaczem. Jakiej firmy najlepiej szukać grzejników? Są jakieś sprawdzone firmy? Ogladalem np. olejowy Moon 1210x500mm
  4. No właśnie oglądałem i na ogół mają zwykłe pokrętło termostatu i ciężko wtedy utrafić z taką minimalną temperaturą... bo termostat przy samym grzejniku będzie to chyba przekłamywał. A moc 600Wat będzie odpowiednia?
  5. Czyli w przypadku grzejnika drabinki olej czy glikol to bez różnicy. Oczywiście wszelkie rozwiązania gdzie grzałka rozgrzewa się do czerwoności odrzuciliśmy. Do takiego grzejnika trzeba by jeszcze chyba jakiś termostat gniazdkowy żeby podczas nieobecności w domu pilnował tych 5-7 stopni na plusie. Czy jakieś inne rozwiązanie?
  6. No właśnie nie wiem jaka różnica między olejowym a glikolowym i tez myślę o drabince. Co do mocy to łazienka ma 4metry kwadratowe ale myślę czy nie byłoby dobrze dać takiego 600Wat. W domu bywamy na weekendy więc to też nie jest tak że miesiącami stałby bez opieki.
  7. Nie planujemy wprowadzać innego ogrzewania całego domu. Sprawa dotyczy tylko możliwie najlepszego grzejnika (najlepiej wiszacego) w łazience. Olejowy? inny? Łazienka o powierzchni 4 metrów kwadratowych
  8. tak instalacja wchodzi bezpośrednio do łazienki. i przez ścianę łazienki jest tylko kran do kuchni. Więc praktycznie cała instalacja jest w łazience.
  9. Mam stary domek letniskowy z bali. Bywam tam na weekendy co tydzień lub dwa. Ogrzewanie piecami kaflowymi. Robimy remont łazienki. Będzie dodatkowo ocieplona łącznie z ocieplonym i obniżonym sufitem. Chcemy w łazience zastosować ogrzewanie elektryczne tak żeby nawet podczas naszej nieobecności utrzymywać temperaturę w łazience zapobiegającą np. zamarznięciu rur. Myślimy o jakimś grzejniku na ścianę. Jaki grzejnik byście polecili?
  10. Mam do Was pytanie. Muszę skrócić o kilka centymetrów nogi od starego drewnianego stołu. Ich grubość to 75mm. Jak najlepiej to zrobić? Obrysować wokół mierząc od podłogi i ciąć płatnicą? Przy tskiej grubości ciężko zachować idealny wymiar. Myślałem o skrzynkach ale grubość nóg dość spora. Proszę o porady.
  11. Witam. Mam pewien problem. Chcialbym polozyc w lazience na scianach panele pcv. W tej chwili mam tam umywalke przykrecona do sciany na sruby - bez postumentu. Czy ktos moze mi poradzic jak zamontowac umywalke na panelach pod ktorymi trzeba zamontowac wg instrukcji konstrukcje z listew. Jesli umywalke chcialbym dokrecic na sruby panele tego nie wytrzymaja.
  12. znakomita porada. Wolałbym jednak rozwiązanie bardziej techniczne i o takie rady bym prosił. To portal budowlany a nie zoologiczny Zaznaczam że dom nie jest zamieszkały - to domek letniskowy - wiec okruszki itp itd nie zwabiają myszy. Jednak za każdym razem po kilku miesiącach gdy tam się pojawiamy znajdujemy zdechłe myszy i podczas pobytu grasują po domu. Nigdy wcześniej tego problemu tam nie było - pojawił się kilka lat temu. Gdzieś czytałem o siatkach z drobnymi oczkami. W zasadzie gryzonie przedostają się tylko przez ścianę od łazienki która przylega do pomieszczenia gospodarczego. Do ścian z bali ktoś poprzybijał drewniany płyty tak więc bale w połączeniu z płytami utworzyły korytarze dla myszy. Płyty leżą tylko na fragmentach ścian. Więc myszy mają swobodny dostęp do domu. Co więc w przypadku siatek? Ze wzglądów estetycznych czy ścianę z bali można otynkowoać pozostawiając wewnątrz siatkę?
  13. Witam. Mam problem - otóż odziedziczyłem mały, stary bo 70-cio letni domek z bali drewnianych. W domku tym nie mieszka i nie mieszka nikt - przez ostatnie lata był wykorzystywany wyłącznie jako domek letniskowy. Problem narodził się w chwili gdy do domku wprowadziły się myszy. Przechodzą przez ściany z pomieszczeń "gospodarczych (komórki) . Dom jak pisałem jest z bali - nie ocieplony. Nie mam w planach go ocieplać - jednak chciałbym się dowiedzieć jak w tym przypadku "odciąć" część mieszkalną od części gospodarczej - tak by myszy nie miały tam dostępu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...