Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

_Zygfryd_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    83
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez _Zygfryd_

  1. Tak, woda schodzi bez problemu. Najprawdopodobniej się coś przy tej tacce ściekowej nad łopatkami wywiewu rozszczelniło, że woda zamiast do odpływu to leje się na tą dolną cześć z łopatkami od kierowania nawiewem.
  2. U mnie na parterze U Crown to główny system grzewczy (podłogówka działa tylko w łazience). W tym roku podczas upałów zaczęła kapać woda z jednostki wewnętrznej, było to już tak uciążliwe, że od połowy sierpnia nie dało się już z klimy korzystać. Zobaczymy co powie finalnie serwis.
  3. U mnie też na nieogrzewanym strychu, gdzie temperatura obecnie jest koło 10 oC i też sprawnośc sporo niższa. Wspomagam się dodatkową nagrzewnicą (nieoryginalną) juz po wyjściu z airpaka na dom. Ustawiłem sobie kaganiec temperatury w nagrzewnicy na 18,5 oC i sterownik sobie sam moduluje nagrzewnicą 24h bez względu na taryfę.
  4. Pytanie do osób przerabiających już taki temat: ile musi być opóźnienia na liczniku 2 taryfowym, żeby licznik kwalifikował się do wymiany? Mam ten cyfrowy i się rozjechał już jakieś 8-9 minut.
  5. To mnie właśnie definitywnie odrzuciło od rozwiązania z buforem w domu, bo dość intensywnie go rozważałem. Wystarczy przekalkulować i bojler elektryczny wychodzi najtaniej. Ja mam 120l i grzeje w taniej taryfie do 70 C. Przy rodzinie 2+2 wychodzi mi rocznie około 600PLN (przy koszcie samego bojlera około 700 PLN). Bufor 1000l z wężownicą, grzałkami i automatyką miałem wyceniany na około 9000 PLN Nie interesują mnie głosy jakie to kto ma duże wanny i ile to razy dziennie się w nich kąpie.
  6. Nie wiem czy będziesz chciał też u-crowna używać do grzania, ale w zimi w przypadku defrostów generuje nieprzyjemne dzwieki w momencie przełączania kierunku nawiewu na wymiennik. Coś podobnego jak w nowych lodówkach tylko głosniejsze. W salonie u mnie nikt nie śpi to mi to nie przeszkadza. Pytanie do Pro Stasia: jak wyłączyć pikanie na pilocie w U crownie w przypadku naciśnięcia klawisza? Kiedyś szukałem tego w mojej instrukcji obsługi ale nie udało mi się.
  7. Ale jak dobrze pamiętam, to masz tak ciepło, że klimatyzacje też instalowałeś dodatkowo na poddaszu bo się przegrzewało w lecie? Najsensowniej obecnie (moim zdaniem oczywiście) wygląda to kombo Samsunga P-W/P-P co w cenie około 25 kPLN może grzać i podłogę i powietrze - i oczywiście chłodzić. Inna sprawa, że grzejąc CWU zwykłym bojlerem elektrycznym w taniej taryfie płacę około 600 PLN za rok ( rodzina 2+2 ) - zaraz pewnie usłyszę że się nie myjemy Liwko pisał o zużyciu na CWU około 30 PLN w lecie - więc znowu COP <2 w stosunku do mojego bojlera
  8. U mnie dwa splity załatwiały sprawę ogrzewania do połowy grudnia - dopiero wtedy odpaliłem ogrzewanie podłogowe. Otwarty salon z kuchnią na parterze moje Gree spokojnie ogarnia nawet w duże mrozy, ale ma tez kilka wad o których jest w innym wątku.
  9. pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie bo też się zastanawiam nad nagrzewnicą. Odpowiedź jest: dla komfortu! Przy podłogówce spokojnie ogrzeję dom w taniej taryfie, ale jeśli są większe mrozy i wydajność*rekuperatora spada, to uwierz mi, jestem w stanie wyczuć różnicę czy nawiewa mi z kanałów 13oC czy 18oC. Tylko w takim przypadku widzę sens instalacji nagrzewnicy. Problem dotyczy pewnie w większości ludzi bez GWC. W sumie to nie wiem czemu miałbym w takim przypadku nie łączyć ogrzewania z wentylacją, jeśli podnosiłbym temperaturę o ok 5oC...
  10. A u mnie temperatura nawiewu wróciła w końcu do w miarę normalnego poziomu. jednak musiał być lekko przymrożony wymiennik. Wyłączyłem na razie automatyczne wietrzenie, bo pewnie to było powodem zamarznięcia (grzałka nie dała rady ogrzać powietrza przy -20 przy takiej intensywnej wymianie). Będę obserwował dalej.
  11. Możliwe, możliwe ... Rok temu jak był bug w sofcie grzałki i zamarzał wymiennik to na sterowniku pokazywało nawet ujemną temperaturę nawiewu
  12. Może bez CFa się obejdzie, bo wcześnie bez tego działało Zaczynam żałować że nie zrobiłem GWC i uwierzyłem, że modulowana grzałka wszystko ogarnie. Ciekaw jestem czy użytkownicy innych central z odzyskiem (bez GWC) mają podobne problemy ?
  13. To rozumiem że jest BP nieaktywny. W lecie jak korzystałem z Bypasa to był podświetlony na biało - więc nie sądzę żeby tu był problem.... Zobaczymy jak będzie odwilż czy się wymiennik "odblokuje". Wie ktoś może jak wyjąć ten wymiennik z centrali airpacka?
  14. Bypasa mam wyłączonego na okres zimowy i przed mrozami nic nie pokazywało żeby mógł się jakoś sam otworzyć. Wietrzenie idzie mi z automatu wg programu w ciągu dnia przez 5 minut. i to w niczym nie pomaga ( a może i przeszkadza nawet ale nie ma mnie wtedy w domu akurat). Jak zwiększę wydajność np. do 60% to widzę, że grzałka nawet przy większej modulacji (skoki powyżej 50%) zaczyna puszczać na wymiennik ujemną temperaturę - tak jakby nie nadążała nagrzać powietrza (i szybko zmniejszałem żeby mi wymiennik nie zamarzł). Jutro mogę sprawdzić raz jeszcze przez kilka minut. Filtry czyste niedawno wymienione. Na strychu obecnie koło 10 -13 *C, w te duże mrozy było koło 5-7 *C. koło filtrów brak widocznej wody. Wczoraj pisałem o małym placku lodu pod filtrem nawiewnym, ale dzisiaj było już tam sucho. Może rzeczywiście coś na wymienniku siadło i blokuje wymianę? Wklejam zdjęcia z wczoraj i z dzisiaj. Temperatura zasysana na zewnątrz jest niższa około 5*C od tego co pokazuje sterownik.
  15. Byłem na strychu i przełozyłem właśnie tą wyjmowaną ściankę. Dzięki za info Nie ma śladu zamarznietego wymiennika, natomiast nie wiem jak się dostać do niego do środka. Przy odpływie skroplin tez nie ma śladów wody, więc już w sumie nie wiem skąd ten nawiew mi się zblokował na tych 7 C .... Ma ktoś jakieś pomysły jeszcze? teraz na czerpni mam jakieś -5, na wywiewie prawie +20, a nawiew stoi na magicznych +7.
  16. Rok temu miałem to samo - winien było oprogramowanie, które za późno załączało grzałkę. Serwisant po zeszłorocznych mrozach poprawił. Myślałem że problem rozwiązany definitywnie... Tą matę kauczukową to sam naklejałeś? U mnie reku na nieogrzewanym strychu.
  17. Możesz rozwinąć ten wyjmowania filtrów z jednej strony? Byłem przekoany że przy ustalaniu montażu bedę miał tak zrobione, że się dostawi jedą stroną praktycznie do skosu a wyjmowanie filtrów z drugiej. Niestety zrobione mam inaczej i teraz żeby wymienić filtra wywiewnego to muszę się strasznie nagimnastykować... Da się coś jeszcze teraz poprawić? Wydajnośc przy tych mrozach spadła dośc mocno (ale tak jakby się temperatura nawiewu zacieła na tej niskiej wartości, chociaż grzałka moduluje mocno): Wywiew: 19.2 Nawiew: +6.3 czerpnia: -8.3 ( a po grzałce +0.4) na strychu temperatura +9.3 Wentyluje na jakieś 18%. Tak jak koledzy pisali, powodem mogą być zamarzające skropliny przy zamałej intensywności wentylacji? Sprawdziłem filtr od strony nawiewnej i był bardzo malutki placek lodu na spodzie. Jutro sprawdzę od drugiej strony.
  18. dokładnie, akurat mam tego starego.
  19. Tak jak napisał ProStaś wyżej: w czasie defrostów idą takie ciekawe dźwięki z jednostki wew, wg. mnie jak jakieś strzały prawie, że czasem można się przestraszyć W sypailni bym tego nie chciał mieć W drugim samsungu premium znowu mam dość często takie trzaski plastików [ale lepiej rozwiązane sterowanie przez WIfi niz U-Crownie]. Na razie jakoś nie przeszkadza mi to strasznie bo nie simy w miejscu zamocowania klimatyzatorów. Pewnie najlepsza byłaby jednak kanałówka, ale nie chciałem się bawić już w dewastacje domu.
  20. Mam dokładnie taki sam sterownik przerobioy na wersje beznapieciową. Wydaje mi się że nas nie dotyczy ten problem przegrzewania się czujnika od przekaznika, bo u nas tylko zwieramy obwód do sterowania piecem. Tak czy inaczej ten sterownik nie jest idealny i steroanie nim jest dość mało intuicyjne (wcześniej miałem Eurostera chyba) ale obsługuje dwa czujniki temperatury i jest na 230V montowany w puszkę. U mnie akurat lokalizacja jego jest kiepska (dmucha na niego klima) wiec steruję tylko posadzką.
  21. Cześć, Czytając twojego posta, przypomniałem sobie że mój U Crown ma ten timer i postanowiłem spróbować. Niestety jest tak jak piszesz, nie pamięta poprzednich ustawień. Ciekaw jestem czy da się wgrać jakiś nowy firmware do niego co by to naprawiło? Próbowałeś grzać tymi zdefiniowanymi krzywymi grzewczymi? Na tej aplikacji na Androida można sobie zdefiniować to w okienku 12h z tego co pamiętam. Wtedy można ustawić na stałe 22 stopnie i tylko w nocnej taryfie podbijać na wyższą temperaturę np. do 24 stopni.... Muszę to wypróbować szybko. A teraz w ramach uzupełnienia, jako jednostkę na piętro mam Samsunga Premium 3,5 KW z Wifi. To wifi w Samsungu jest trochę lepsze niż w moim U Crown, bo mogę się połaczyć się klimą do mojego routera ( w gree działą tylko jako host do którego muszę się połaczyć). Programowanie tygodniowe przez aplikację z Androida jest całkiem fajne i bardzo przyjemny jest licznik zużycia energii w rozbiciu na miesiące/tygodnie/dnie. Może uda mi się kiedyś zrobić screena to wrzucę. Pozdrawiam
  22. A tu nie wspominał ktoś kiedyś (Grześ?) że na minimalnych obrotach sprawność grzania klimą nie jest najlepsza i lepiej lecieć właśnie na automacie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...