Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

miki_110

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

miki_110's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Rzeczywiście iły które u mnie występują są dość twarde, glina również więc raczej nie spodziewam sie niespodzianek, chyba że po wykorytowaniu będzie jakaś deszczowa masakra bo wtedy będzie błoto. Czy zamiast skoczka o którym piszesz zagęszcrka 120 kg może być? jakimi warstwami - jakiej grubości - zagęszczać?
  2. o robieniu podbudowy z betonu nie myślałem w ogóle, bo tam głównie auto osobowe czasami dostawcze do 3,5t. Jakaś cięzarówka to tylko od "wielkiego dzwonu". Dlatego myślałem o kamieniu 0-63 zagęszczanym co 10 cm no i myślałem że mi to zagęszczarka około 130kg da radę zrobić.
  3. Dzięki za odpowiedzi. mam do zrobienia jakieś 85 m2 koło domu. teraz porządkuję teren i zobaczę ile mi finalnie zostanie do wybrania i wtedy zobaczę czy łopata i taczki czy koparka. Co do zagęszczarki to myślałem że taka 130 kg przy zagęszczaniu co 10 cm to wystarczy?
  4. Witam, zamierzam wykonać utwardzenie terenu z kostki brukowej łącznie z wykonaniem podbudowy. Proszę Was o pomoc i radę bo temat jest szeroki a chcę to zrobić sam - niestety względy finansowe. Korytowanie na ok 60 cm, na spodzie glina i iły więc warstwy następujące: piasek - 8cm (zagęszczony), geowłóknina, 3x10 cm niesort porfirowy 0-63 (zagęszczane po 10cm), 10 cm niesort porfirowy 0-31,5 (zagęszczony), podsypka grys porfirowy 0-4 niezagęszczony, na tym kostka 6 lub 8 cm zagęszczona po ułożeniu i zasypana piaskiem. Obciążenie głównie samochody osobowe i do 3,5 tony, incydentalnie może być coś troszkę cięższego max 10t. czy takie warstwy sa odpowiednie czy coś zmodyfikować? czy do zagęszczania dobra będzie zagęszczarka o wadze ok.110 kg? Proszę o Wasze opinie i pomoc, bo nie chciałbym tego za jakiś czas rozbierać i poprawiać.
  5. Ja kupiłem siekierę KUŹNIA. mogę ją polecić. Co prawda nie jest taka szpanerska jak Fiskars ale jest o 60% tańsza. A KUŹNIA to polska produkcja.
  6. OK. dzięki za info. czyli najlepiej byłoby pobawić się z tymi płytami silca albo varmsen i obłożyć górę kominka płytami. czy wełnę całkowicie w takim razie wyeliminować z każdego elementu obudowy? no bo górę nad belką też można z tych płyt ułożyć, a i do izolacji ścianek w dolnej części można użyć płyt? kolejna sprawa to z czego wymurować ścianki w dolnej części? początkowo myślałem o ytongu, ale gdzieś na forum spotkałem się z dość mocną krytyką pianobetonu. dlaczego? no i z czego w takim razie? z czerwonej ceramiki (cegła. bloczki)? później chciałem obłożyć tą dolną część okładzinami z kamienia dekoracyjnego (gipsowe okładziny barwione w masie) czy to jest dobry pomysł? słyszałem że dosyć łatwo jest je obtłuc a obok kominka planowałem też wyłożyć tym materiałem miejsce na podręczne parę szczap drewna.
  7. Dzięki za odpowiedź. kolejne pytanie mam takie: podczas instalacji kominka mój instalator powiedział że górna część kominka powinna być otulona wełną mineralną (tą do kominków) żeby więcej ciepłą oddawało do instalacji, podobno niektóre kominki z płaszczem mają taką otulinę dołączoną fabrycznie. mój takiej nie ma. Z drugiej strony przeglądając posty na forum dowiedziałem się że wełna z czasem zaczyna trochę pylić pod wpływem konwekcji powietrza. No i teraz nie wiem czy otulać tą górę kominka wełną, czy ewentualnie jakimś innym materiałem? Jakim? co do izolacji obudowy w górnej części to też poczytałem że wiele lepsze od wełny są płyty silca lub varmsen (które lepsze?) i chyba dojrzałem do tego że lepiej z tych płyt obudować górę niż z wełny mineralnej. pomimo tego że te płyty są dużo droższe od wełny.
  8. Witam. Kilka miesięcy temu kupiłem kominek z płaszczem wodnym. kominek jest narożny tzn ma przednią i boczną szybę w drzwiczkach. Nie ukrywam, że mam aspiracje żeby go samemu obudować i będę prosił o porady jeśli ktoś będzie chciał podzielić się ze mną swoją wiedzą. Na początek, ponieważ wydaje mi się że nóżki podniesione na szpilkach na ok 5-6 cm mogą na dłuższą metę nie być stabilne i pewne chciałbym go czymś podmurować. Czy Ytong będzie odpowiedni?? Jeśli nie to co? cegła pełna lub szamotowa? nie ukrywam że ytong to dość wygodny materiał dlatego o niego pytam, jeśli jednak nie jest odpowiedni to chciałbym o tym wiedzieć zanim go wmuruję. Tak więc pierwsze pytanie zostało postawione. Z góry wszystkim dziękuję za odpowiedzi - te życzliwe oczywiście
×
×
  • Dodaj nową pozycję...