Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rufus111

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    147
  • Rejestracja

O rufus111

  • Urodziny 16.05.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź
  • Kod pocztowy
    92-413
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

rufus111's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam wszystkich. Ostatnio zakupiłem schody strychowe 4STEP: EXTRA 46mm, po zamontowaniu okazało się że na całym dłuższym lewym boku są nieszczelne. Wieje zimnym powietrzem i prześwituje światło pomiędzy skrzynią a włazem. Zrobiłem zdjęcia nieszczelności i wraz z reklamacją wysłałem do przedstawiciela producenta. On przesłał do specjalistów. Dostałem bardzo krótką odpowiedź " poziomy przekątne " i tylko tyle. Wkurzyłem się, pomierzyłem wszystko i okazało się że krzywo są założone zawiasy na skrzyni. Różnica pomiędzy prawym a lewym zawiasem jest 3mm. Po dokładnych oględzinach okazało się że wycięcie na uszczelkę pomiędzy lewą dłuższą stroną skrzyni a krótszą wynosi ok 2mm. Pomierzyłem poziomy i wyszło że wszystko jest ok. Wysłałem kolejne zdjęcia. Opisałem swoje spostrzeżenia i cisza. Nawet nikt nie raczył przyjechać i na miejscu dokonać sprawdzenia, oględzin tylko wysłużyli się moją osobą. Jestem rozczarowany bo schody wcale nie były tanie a jakość dużo gorsza niż innych producentów, nie wspomnę już o potraktowaniu klienta. Sprzedać to i owszem, a później kliencie radź sobie sam.
  2. Witam wszystkich. Jestem na etapie projektu biologicznej oczyszczalni przydomowej. I jak zwykle czym więcej szukam tym mniej wiem. Pani projektantka upiera się nad wykonaniem studni chłonnej. Twierdzi że jest dużo lepsza niż system rozsądzający,jej argumenty to że zajmuje dużo mniej miejsca na działce a po drugie gdyby kiedyś doszło do zamulenia takiej studni nie ma problemy aby ją pogłębić i odmulić. Gdy zacząłem dowiadywać się u swoich lokalnych wykonawców stwierdzili że studnia chłonna dużo szybciej się zamuli niż system rozsądzający po działce a poza tym system rozsądzający ma dużo większą powierzchnię przyjmowania wody niż studnia chłonna. A najlepiej jakbym wykonał poletko rozsądzające. Po badaniach gruntu okazało się że wierzchnia warstwa to ziemia, następnie zanieczyszczony piasek, na ok. 1m - 1.2m zaczyna się ładny czysty piasek o granulacji średniej i drobnej. Woda podskórna jeśli w ogóle występuje to bardzo głęboko. Proszę o szybką odpowiedź, które informacje to mity a które to są prawdziwe bo już sam zgłupiałem i nie wiem co mam odpowiedzieć Pani projektant.
  3. Posiadam rekuperator Nikol 320. Instalacje mam poprowadzoną przewodami wentylacyjnymi pe-flex 75mm. Mam 4 nawiewne anemostaty 125mm i 4 wywiewne. ( do 3 puszek rozprężnych nawiewników mam poprowadzone po 3 przewody pe-flex i do jednej puszki 2 przewody pr-flex ). Rekuperator z skrzynką rozdzielczą mam połączony rurą Spiro 160mm, ocieploną wełną 2cm. Sam rekuperator z rurą spiro połączyłem kawałkiem elastycznej rury aluminiowej Flex. Za rekuperatorem w odległości ok. 70 cm. Mam założone kolano 90* następnie tłumik ( 1m) i za tłumikiem w odległości ok. 80 cm kolejne kolano 90*i rozdzielacz. Na poziomie 30 % wentylacja jest prawie niesłyszalna. Przy nawiewie na poziomie 40% w nocy zaczyna delikatnie być słyszalna. Może niektórym by to nie przeszkadzało. Natomiast moje ucho troszkę drażni (nie wiem jak to nazwać, ale słychać jakby dudnienie, basowy dźwięk) . Na poziomie 60% już nie da usnąć. Zastanawiam się czy źle dobrany tłumik może powodować takie objawy ? Czy prawidłowo wykonana instalacja nie powinna być słyszalna, nawet przy max przepływie tak jak u mnie np. 320m3/h ? Czy na odległość jesteście w stanie coś poradzić ?
  4. To przeczytaj poprzednie posty, bo część twierdzi że jest to slaby produkt, inni natomiast że to prawa fizyki i slaby montaż.
  5. No ja osobiście mam zamkniętą kratkę na zimę. Wydaje mi się że wpadające przez otwór zimne powietrze np. -10 ochładza ramkę nawiewnika ( wydaje mi się że jest aluminiowa , a wiadomo jak aluminium dobrze przewodzi temperaturę ) ramka z drugiej strony styka się z ciepłym powietrzem znajdującym się w pokoju w której jest dużo więcej wilgoci i wkrapla się woda ( coś podobnego dzieje się w lodówce na tylnej ścianie ).
  6. Wiesz co, tak samo powiedziałem kolesiowi jak kupowałem pompę ciepła. Przecież to takie proste urządzenie, sprężarka dwie pompy obiegowe i wymiennik ciepła. A on mi odpowiedział: to niech Pan sobie zrobi. Tak zasada działania pewnych urządzeń jest bardzo prosta, ale nie mamy do tego sprzętu aby naprawić czy też zrobić.. ( taki prosty wynalazek jak okno, trzy szyby, kawałek drewnianej futryny i ramy. A niektóre firmy nawet to potrafią spartolić ) Nie po to płaciłem i to nie małe pieniądze żeby teraz samemu szukać co nie gra w urządzeniu i chociaż troszkę nie pomęczyć producenta. Żyjemy teraz w takich czasach że jak chcesz dochodzić swoich praw to musisz być bogaty, bo bidnego na to nie stać. Możemy sobie trochę ponarzekać i ostrzec innych i tyle No chyba że zbiorowy pozew do sądu
  7. No wykazałem się patriotyzmem w kupnie rekuperacji i teraz tego bardzo żałuję. Nasz rodowity rekuperator jako jedyny nie prowadzi serwisu. Cały serwis jest zrzucany na sprzedawców i monterów. A mój sprzedawca mieszka w Białymstoku. Kazał mi odpiąć cały sprzęt, stargać ze strychu i wysłać do niego na palecie. A do innych marek nie ma problemu, serwis przyjeżdża do klienta. Rekuperator to nie zegarek, że się zapakuje w kopertę i się wyśle. I to jest właśnie patriotyzm. Szczęśliwi Ci co wyjechali !!!
  8. A może masz kaloryfer pod oknem, i dzięki temu nie paruje i nie trzyma się śnieg A tak na serio to przy oknach z U2 bardzo szybko śnieg topniał. A teraz po wymianie na U5 mam podobnie jak u Ciebie, na ramie i wokół brak śniegu, a na samej szybie zalegający śnieg. Jak nie większe zużyci na ogrzewaniu tak teraz na oświetleniu. Jak mi się uda sprzedać chałupę to następną pobuduję bez okien dachowych.
  9. Ale powiem wam że okna U2 miały jedną zaletę, nie trzymał się na nich śnieg i było jaśniej
  10. No i tu muszę Cię zaskoczyć, bo uszczelniłem odpływy skroplin jak i samą pleksi. Zawsze jest tyle samo lodu, nie zależnie od tego czy wisi mokre pranie czy też nie. Ale jak się pojawiają wyższe temperatury na dworze to lód znika i nie ma śladu. Po prostu jest jakaś określona wilgoć uwięziona pomiędzy szybą a pleksi i tak się dzieje. Ale nie chce mi się odklejać pleksi od ramy, bo boje się że pęknie.
  11. optymalna wilgotność dla nas, to od 40% do 60% i w takim przynajmniej przedziale okna nie powinny parować. Ale dla fachowców FAKRO 40% wilgotności to i tak za dużo. Ale zawsze można zgonić na brak kaloryfera, zły montaż, nie taki kolor wnęki itp.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...