Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

misiekste

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O misiekste

  • Urodziny 01.01.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kłodzko
  • Kod pocztowy
    57-300
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

misiekste's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Czy mógłby ktoś mi polecić dobry piec gazowy? Trochę poczytałem i zastanawiam się nad kotłem marki Buderus Logano Plus GB 212 - 40kW. Mój budynek to dom szeregowy pięcio-poziomowy o powierzchni prawie 400m2. Tutaj wynik ze strony ciepłowłaściwe.pl: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3yvt. Aktualne ogrzewanie to ponad trzydziestoletni żelilwny piec koksowy KZ-5 60kW (sporo przewymiarowany w mojej opini). Instalacja co i cwu na dwóch najwyższych poziomach wymieniona na miedzianą oraz grzejniki nowego typu. Piwnica, parter, pierwsze pietro - instalacja starego typu oraz grzejniki aluminowe starego typu takie jak ten tutaj: Wyczytałem, że ten piec bardzo dobrze nadaje się do starszych instalacji i dlatego biorę go pod uwagę. Oprócz tego budynek zamieszkuje 6 osób więc zapotrzebowawnie na cwu jest raczej spore, aktualnie mieliśmy dwa zbiorniki na wodę 150l każdy ale było to niewystarczające i skutkowało podziałem na myjących sie rano i myjących się wieczorem. W związku z tym zastanawiam się też nad podgrzewaczem Buderus Logalux L200/2R który słyszałem, że bardzo szybko nagrzewa wodę i nawet jak ktoś zużyje całą ciepłą wodę to w mniej jak pół godziny w podgrzewaczu znów będzie ciepła woda. Co o tym myślicie? Czy przy takim rozwiązaniu będzie sens dalej trzymać stare zbiorniki? Tutaj kilka zdjęć z kotłowni z rozłożonym kotłem ze względu na pęknięty człon: Jestem też po rozmowe z jedną firmą która mogła by zamontować ten piec jednak jak zobaczyłem kosztorys to przyznam, że liczyłem na trochę mniejsze koszta. Kosztorys, jaki dostałem z pewnej firmy: Co o nim myślicie? Nie zawyżony troszeczkę?
  2. No to mam jeszcze jedno pytanie. Znajomy poleca mi taki kocioł: https://kotly-co.pl/offer/kotly-co-z-podajnikiem-kwm-sgr.html Co o nim myślicie? Czy z dodatkowym rusztem, wspomagając się np drewnem, koszt roczny ogrzewania będzie znacząco niższy? Aha... no i ciekawi mnie dlaczego przy tym kotle dla domu 400m2 producent proponuje 50kw. Czy ma to sens czy jakaś ściema?
  3. Dzieki eliks za potwierdzenie. To jeszcze szybkie pytanko czy znajdzie się tutaj fachowiec od montażu takich kotłów (Dolnośląskie, Kotlina Kłodzka)? Ewentualnie czy podłączenie takiego kotła samemu było by jakimś bardzo trudnym zadaniem, czy lepiej się samemu za to nie zabierać?
  4. Dziękuję bardzo za wasze odpowiedzi. Trochę poczytałem i niektóre rzeczy sprawdziłem osobiście i oto do czego doszedłem. Komin ma 14cm x 20cm, wysoki na 18m. Ciąg kominowy jest dobry ale dom znajduje się z kotlinie Kłodzkiej gdzie występują ciągi wsteczne (w przypadku tego domu bardzo często) i chyba będę musiał zainwestować w nasadę obrotową na przwód kominowy i tak samo nasady na przedowy wentylacyjne. Niestety nie mam dokładnej wartości ciągu, a chętnie bym się dowiedział jaki jest. Moze wiecie jak można taką wartość zmierzyć? Urządzenie do pomiaru prędkości wiatru wystarczy? Jeśli tylko potwierdzę, że ciąg jest faktycznie dobry to zdecyduję się na Defro Sigma E z wajchą do czyszczenia wymiennika oraz modułem internetowego sprawdzenia oraz zmiany parametrów. Tak wygląda mój wynik na cieplowlasciwe.pl: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3yvt Myślę, że kocioł 24kW będzie wystarczający bo w przyszłym roku zajmę się jeszcze ociepleniem budynku więc wynik powinien się poprawić.
  5. W tamtym tygodniu zamowiłem wykonanie ekspretyzy u panów kominiarzy, w tym tygodniu będę miał wyniki i zobaczymy jak z tym ciągiem to wygląda dokładnie. Dziękuję, za podpowiedzi odnośnie Defro Sigmy E oraz Klaster 5. Odnośnie Sigmy już się troche od wczoraj naczytałem i zastanawia mnie dosyć duża rozbierzność cen przy o ile dobrze mi się wydaje tym samym modelu, no chyba, że jako laik nie zwracam na coś uwagi, np tutaj: za 11290zł: http://www.kotlomix.pl/defro-sigma-e-24kw-zasobnik-z-lewej-strony-eco-design-dofinansowanie-darmowa-wysylka.html za 13859zł: https://allegro.pl/kociol-piec-co-defro-sigma-e24kw-hit-sezonu-nowosc-i7073603923.html w obu przypadkach to jest to samo, wzrok mnie nie myli? Zastanawiam się również nad SEKO Maxx LE albo SEKO BAWARIA K5, zaciekawiła mnie ta opcja automatycznego odpopielania i czyszczenia wymiennika, macie jakieś zdanie na ten temat, czy warto?
  6. Dobry wieczór, Zastanawiam się jakie ogrzewanie wybrać do 400mkw domu w zabudowie szeregowej, chyba najbardziej biorę pod uwagę piec na ekogroszek ale jestem otwarty na propozycje. Przyznam, że chciałbym raczej zainwestować w coś pożądniejszego ale co zarazem nie zrujnuje mojego budżetu jeśli chodzi o koszt paliwa. Na cieplowlasciwie.pl wyliczyłem, że przy parametrach mojego budynku powinienem zainstalować piec o mocy około 25KW. Co myślicie o SAS SOLID 25kW? http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid.html Zastanawiam się też nad piecem pod kątem średnicy przewodu kominowego. W moim przypadku komin ma tylko 15x15cm (18m wysokości) a producent SAS podaje, że SAS SOLID wymaga 20x20cm. Dla pieca który mam aktualnie (KZ-5 60kW) ten przewód kominowy też jest zbyt wąski i to chyba przez to bardzo często zdarza się, że dym kopci mi spowrotem do kotłowni. Orientuje się ktoś co można na to poradzić? Jaki piec do takiego domu? Pozdrawiam Michał
  7. Witam! Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Zarejestrowałem się gdyż potrzebuję porady. Dwa dni temu popsuł mi się piec KZ-5 stary 25letni żeliwny piec. Teraz zastanawiam się czy zamiast inwestować w naprawę nie lepiej kupić nowy piec na eko-groszek? Dom ma 400m2 (zabudowa szeregowa), na sezon schodziło około 6 ton koksu. Czy przy takim metrażu piec na eko-groszek będzie dobrym rozwiązaniem, czy zmiana na taki będzie opłacalna? Oczywiście zależy mi na zmniejszeniu kosztów ogrzewania. Co byście mogli polecić? Dwóch znajomych polecali mi kotły jeden marki Dominator drugi Gregor. Znalazłem na stronie kotłów Domino opis kotła o mocy nominalnej 62kW dostosowany do domów o powierzchni 400-500m2, opisują tam że spalanie przy mocy nominalnej wynosi 10kg na godzinę. Jak to się ma do normalnych realiów bo raczej taki piec nie chodzi cały czas na maksymalnych obrotach? Pozdrawiam Michał
×
×
  • Dodaj nową pozycję...