Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dżodar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dżodar

  1. Powiedzcie proszę czy są zewnętrzne czujki , które można montować na wysokości 3 - 4 m ? Może to nielogiczne ale "a nóż " się znajdą... I czy są czujki działające na 2 przeciwne kierunki ?
  2. Pewnie że nie jestem związany - pisz na priv
  3. Cenne uwagi, choć mówią że mineralne bardziej nasiąkliwe niż silikatowe. Producenci chyba specjalnie podają w różnych jednostkach żeby ktoś kto miał fizykę naście lat temu nie rozkminił - silikatowy : w < 0,15 kg/(m2 · h0,5) wg. EN 1062-3, mineralny: W < 0,5 kg/m2 po 24 h, wg DIN 1609
  4. Powiedzcie proszę czy jest jakaś istotna różnica w czujkach Pyronix a DSC. Bo wizualnie chyba zbliżone choć trudno ocenić na podstawie zdjęć w necie..
  5. Chcesz powiedzieć , że masz problem z Caparolem ???
  6. Myslałem mimo wszystko o silikatowym teoretycznie lepszym bo nasiąkliwość mniejsza i odporniejszy mikrobiologicznie a Caparol dopuszcza silikatowy na podłoża mineralne. Tzw a propos Caparola, zalecają malowanie tynku silikatowego barwionego w masie - to mnie zaskoczyło. Jeżeli tynk mineralny to wtedy farba silikatowa ?
  7. Chętnie się dowiem co to za firma bo właśnie decyduję jaki tynk zrobić + ewent foto
  8. Powiedzcie proszę czy jest jakaś istotna różnica w czujkach Pyronix a DSC. Bo wizualnie chyba zbliżone choć trudno ocenić na podstawie zdjęć w necie..
  9. Fighter, nie mogę być specjalistą w każdej dziedzinie związanej z budową domu. W niektórych chyba mi się udało. W przypadku elewacji się spóźniłem i jest siatka z Keisel em ale miałem nadzieję , że z odpowiednim gruntem jeszcze będę miał wybór rodzaju tynku. Wygląda jednak na to że pozostał mi tynk silikatowy...
  10. Dzięki za szybką odpowiedź. Widzę , że na 1szym miejscu stawiasz tradycyjną metodę. No i nie wymieniłeś NQG. Tak na marginesie, jaka jest główna różnica we właściwościach NQG i CarboPoru?
  11. Witam wszystkich Niewiele info znalazłem o tynkach na ocieplenie z wełny /na porothermie/; siatka wklejona już Kreisel em. Może doradzicie jaki tynk na takie podłoże.? Nie ma blisko lasu; uliczka średnio ruchliwa; otwarta przestrzeń. Jasny kolor - biały złamany na szaro
  12. Dzięki Maanniutek. Myślisz że dla 6 x PIR, 2 x PIR +MW, dym komunikacja internet, sms, radiolinia napad - Integra 24 jest O.K.? Może jest lepsze i tańsze rozwiązanie ? Domek nie za wielki... Padają nazwy : Versa, Elmes. Może jakbym rozkminił " rezystancję parametrów wejść"... Ale niestety nie mam pojęcia jakie realne ma to znaczenie.
  13. Witam Może jest ktoś chętny do porównania SATEL INTEGRA 24 z Risco GTX ONE?. Musze wybrać a kompletnie nie mam pojęcia ... Instalacja alarmowa w domu jednorodzinnym 180 m kw, czujki PIR, PIR+MW, dymu, radiolinia napadowa, będą też kamery na zewnątrz
  14. Witam Może jest ktoś chętny do porównania SATEL INTEGRA 24 z Risco GTX ONE?. Musze wybrać a kompletnie nie mam pojęcia ... Instalacja alarmowa w domu jednorodzinnym 180 m kw, czujki PIR, PIR+MW, dymu, radiolinia napadowa...
  15. dżodar

    Izohan

    Robił może ktoś EKO 2K jako izolację przeciwwilgociową podłogi na gruncie ? Co tym sądzicie ?
  16. Tak, też już doszedłem do tego że cwu na chudziaku to nie najlepszy pomysł. Albo pomiędzy warstwami styropianu albo izolacja na rurach , jakieś 2 cm grubości. Też chyba powinno wystarczyć...
  17. Sprawdzałem papę Icopala. Na swojej stonie internet strasznie kręcą z gruntem pod nią /Siplast Primer Szybki Grunt SBS/. Raz żeby używać, w pomieszczeniach mieszkalnych też. W innym miejscu żeby nie używać /bo opary/ w pomieszczeniach mieszkalnych a nawet w piwnicach , bo zwykle słaba wentylacja. Co Wy na to.? Może jakieś propozycje innych dobrych pap i gruntów ?
  18. Są chętni do podzielenia się doświadczeniami z zastosowania CR 65/166 ( i nie chodzi o Cristiano Ronaldo) lub EKO 2K Izohanu jako izolacji przeciwwilgociowej podłogi na gruncie ?
  19. No tak jeszcze słyszę że żaden grunt pod papę nie ma atestu do pomieszczeń mieszkalnych. Może sie pochwalicie jaką pape i jaki grunt stosujecie. A te izolacje mineralne musze rozkminić..
  20. Jaka papę / jakiej firmy polecacie ? - to może pytanie do wszystkich
  21. dżodar

    papa na fundament

    To jak , będzie ten link dotyczący izolacji poziomej ?
  22. Ocieplenie : w projekcie jest styropian EPS 200, potem ogrzewanie podłogowe, terakota , ewentualnie na małym skrawku deska warstwowa. A z tą reakcją styropianu na składniki papy - to nie ma niebezpieczeństwa ? Naczytałem sie że styropian reaguje z takimi swiństwami..
  23. Uważasz że przy braku wod gruntowych jest niebezpieczenstwo zawilgocenia parteru? Nie chcialem bez sensu byc upier.... Tym bardziej ze juz polozyl - na chudziaku - instalacje wodna i odkurza cza. Folie chce plozyc na te instalacje. Jako tzw laikonik zastanawialem sie czy styropian stanowiacy izolacje podlogi nie wejdzie w reakcje ze skladnikami papy no i czy pdlogowka nie bedzie jej podgrzewala. Ale te rozterki mlodego budowlanca raczej bez sensu..
  24. Grunt: piaski gliniaste i gliny piaszczyste. Słabo przepuszczalny więc. Wody gruntowe na 4 m ppt. Wykonawca proponuje w izolacji przeciwilgociowej podłogi zastąpić papę x 2 /jak w projekcie/ folią x 2. Izolacja termiczna to styropian. Co o tym sądzicie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...