Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

titan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez titan

  1. No tak, jest dla mnie oczywiste jak mam zrobić regipsy, więc nie umieściłem tego na rysunku. Ale dziękuję za uwagę i czujność Jak wstrzyknąć piankę gdy parapet ma 120x60 cm ?
  2. Ścianka jest z profila 10 cm i do osb chce od dołu przykręcić profil u 100 i normalnie wtedy c 100. Także jest ok.
  3. No tak, tylko czy na piankę, czy na klej po wczesniejszym podlaniu wylewką samopoziomującą?
  4. Który z podanych w pierwszym poście sposobów montażu wybrać?
  5. wydaje mi się że osb będzie lepsze, gdyż podeprę nią po całości zostawiając tylko te 5 cm co wystaje poza ścianę. Zrobiłem błąd w rysunku bo planuje tak: A wsporniki miały by długość ok 35 cm.
  6. Witam. Remontuję stary budynek i wyrównałem krzywe ściany przy pomocy przedścianki s płyt g-k. I teraz mam problem z granitowym parapetem, gdyż wyszły one szerokości 60 cm. Z tego tylko 25 cm będzie osadzone na murze, a pod resztę planowałem zrobić konstrukcję z płyty osb 25 mm tj. jeden element na płasko pod parapetem i podpórki. Czy takie rozwiązanie zda egzamin? I drugie pytanie to, na co mocować? - Mam trochę krzywą ścianę i między parapetem a ścianą wyszło ok 1,5 cm luzu dlatego myślałem o piance, ale czy tak duży parapet (120x60 i 150x70) z granitu nie pęknie? I ciężko będzie ją wstrzyknąć na całej powierzchni. - Drugi pomysł to wylewka samopoziomująca, aby zniwelować szczelinę do ok 5 mm i wtedy na klej, ale czy będzie się on trzymał OSB? Proszę o poradę.
  7. Witam. Mam zamiar użytkować poddasze. Projektant zalecił aby do istniejących belek stropowych o wymiarze 10x10 cm i rozstawie co 80 cm, dodać jeszcze pomiędzy kolejne 10x10 cm aby rozstaw był 40 cm. całość opiera się na 3 belkach "podwalinowych" o wymiarze 17x17 cm podpartych na 4 słupach (17x17 cm) każda. Moje pytania są następujące: 1. czy przekroje belek stropowych 10x10 cm nie są za małe? 2. czy "podwalina" tez nie ma za małego przekroju? 3. jaką dać "podwalinę" pod słupy, gdyż całość się opiera na stropie teriva? Na poddaszu będą pokoje dziecinne, więc łóżko, biurko i kilka mniejszych szafek. W załącznikach "rzut z góry" i klika zdjęć. P.S. na dachu dachówka ceramiczna.
  8. Aby nie zaczynać nowego tematu. Czy tak zrobiony strop jest dobry?
  9. Mam możliwość kupna keramzytu po bardzo atrakcyjnej cenie , a z perlitem w mojej okolicy jest problem. Czy nikt nie podsypywał keramzytu na stropie łukowym?
  10. No wiem. Chciałbym tylko znac opinie tych co cos takiego robili. Projektant zrobił tak jak było kiedyś nie przykładając sie do tego. Zużel z trocinami też troche ważył, więc moim zdaniem powinno byc ok, ale chciałbym poznac inne opinie.
  11. Projekt jest na podłoge na legarach, ale dla mnie drewnian a podłoga to porażka :/ Powierzchnia 8,5x4,5 m. Wychodzi ok 8-10 m3 keramzytu. Z tego co sie orjetuję to te stropy wytrzymałość maja dobrą, więc chyba nie powinno byc źle. Z projektantem nie mam już kontaktu (wyjechał za granicę).
  12. Witam. Jak wyrównać strop łukowy kleina? Jest to cegła położona na sztorc na długim boku, czyli wersja nie najsłabsza. Wcześniej był żużel z trocinami a na to podłoga z płyt na legarach. Teraz chciałbym zrobić podsypkę z keramzytu tak ok 5-7 cm ponad szczyt łuku, a na to wylewka ok 5 cm. Tylko mam obawy co do wytrzymałości takiego stropu. Ale podłogi na legarach tez nie chcę. Czy jest jakieś lżejsze rozwiązanie, ale zakończone wylewką? Pozdrawiam.
  13. zamówiłem wzmocnienia stalowe i muszę wierzyć, że takie będą Jak powiedziałem sprzedawcy, że stal jest lepszym wzmocnieniem jeśli chodzi o wytrzymałość, a zyski cieplna na kompozycie będą dla mnie raczej nieodczuwalne, chyba że on sądzi inaczej, to powiedział, że zamawia stalowe więc coś musi być na rzeczy a obliczeń nie posiadał
  14. Mam do was pytanie. Otóż planuję zakup okien, w moim regionie zdecydowałem się na wybór między oknoplastem, a avante. Swój wybór zawęziłem tylko do dwóch modeli: Oknoplast Platinum Evolution 2 Avante forte Cena niemal identyczna, więc nie gra roli. Montaż: Oknoplast - firmowi montażyści Avante - montażyści współpracujący, ale montowali u kilku znajomych na przestrzeni kilku lat i problemów nie było. Przewaga Avante: szerokość 84 mm - Oknoplast 70 mm ciepła ramka w standardzie - w oknoplaście chyba za dopłatą szyba U=0,5 - Oknoplast U=0,7 Okucia Roto Designo (niewidoczne zawiasy) - Oknoplast za dopłatą Przewaga Oknoplast: chyba tylko zachwalane przez sprzedawcę wzmocnienie zamknietę, gdzie w Avante jest w U. Sprzedawca Oknoplastu mówił, że we wzmocnieniu w U nie mają się czego trzymać te "zamki" w profilu, bo stali u góry nie ma. Coś jeszcze mówili, że ich uszczelki są lepsze, ale o to akurat w Abvante nie zapytałem. Wiadomo, że każda sroka..., więc może tutaj mi ktoś coś obiektywnie doradzi. Doradzicie coś? Pozdrawiam.
  15. Belki są oparte na ścianach nośnych (zewnętrznych), ale w mniej więcej w środku są oparte na grubej belce (podciąg). Natomiast belki teriva będą jedną stroną oparte na ścianie nośnej a drugą na tym podciągu. W tej chwili słupki z więźby stoją na jedne belce, a chcę w jej miejsce dać dwie belki teriva, aby stanowiły dla nich oparcie. Tylko sie zastanawiam, czy takie rozwiązanie wystarczy. Belka drewniana jak do tej pory dawała radę.
  16. Witam. Mam takie pytanie dotyczące stropu Teriva: - czy belki Teriva mogą być oparte na drewnianej belce stropowej (20 cm), która jest na ściance działowej (17cm) dzielącej pomieszczenia na parterze na dwie nierówne części? Tutaj będą się łączyły dwie różnej długości belki prowadzone od ścian nośnych (zewnętrznych). - czy słupy podtrzymujące więźbę mogą być postawione na stropie Teriva? Czy on to wytrzyma? Więźba w stylu tej z załącznika, ale nie posiadająca podwaliny. Słupy stoją teraz bezpośrednio na drewnianych belkach stropowych które chcę wymienić na Terivę. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...