-
Liczba zawartości
45 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez pfx
-
Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie?
pfx odpowiedział ozzie → na topic → Doświadczenia i rady, tych którzy już zbudowali
- gruntowy wymiennik ciepła przed reku - nieprzydatne, mało wydajne latem, niepotrzebne zimą w naszym klimacie. Lepsza inwestycja w klimatyzatory - dwa na poddaszu w zupełności wystarczą. - instalacja podkręcająca obroty rekuperatora przy wchodzeniu, zapalaniu światła w łazienkach - szybciej suszy - szybciej wyciąga smrody - podłogówka w garażu odkąd mam grzejniki zdemontowane - dużo więcej miejsca- 9 165 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 109 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektem
- architektura
- beton
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bramy garażowe
- budowa
- budował
- chudziak
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- elewacje zewnętrzne
- fasada
- firany
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamenty
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gaz
- gdybyś
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- kaskady
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- materiał
- miedź
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- o oblicówkach
- ogród
- ogrody
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- osb
- oświetlenie
- pilawa
- piwnica
- plan
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przemyślany
- przyłącza
- pustak
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ścieki
- się
- solary
- stropy
- taras
- thermobel
- tynki
- ustaliłbyś
- wentylacja
- więźba
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- współczynnik
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- zasłony
- zewnętrzne
- zużycie prądu
- ławy
-
Witam. Odnośnie modyfikacji projektu. Jedynie podniosłem okno w wiatrołapie - nie jest od samej podłogi, bo przy wersji oryginalnej nie ma gdzie nawet półeczki na buty postawić. Podniosłem wysokość ścianki kolankowej o 15 cm i radzę to zrobić , bo naprawdę ciężko jest przy tych skosach. U nas dodatkowo regipsem obłożyliśmy murłaty i wyszedł taki gzymsik 105 cm od podłogi tak że standardowe mebelki niskiej zabudowy, komody itp ładnie pod tym się chowają. Polecam też podłogówkę zamiast ogrzewania Canal Quattro (taki jest w projekcie). Modyfikacja , którą warto rozważyć - to zrobić wejście do pokoiku (gabinetu) na dole z wiatrołapu i powiększyć łazienkę kosztem korytarza. Jak ktoś przyjmuje interesantów w domu - to mu nie będą włazić na pokoje. Ciężka sprawa jest z myciem ona nad antresolą, bez rusztowania nie da rady, i raczej zlikwidowałbym go. Nie mniej jednak wtedy korytarzyk na górze zrobi się dość ciemny..
-
Poprawne układanie przewodów
pfx odpowiedział osa2t → na topic → Elektryczność - instalacje i oświetlenie
Generalnie należy unikać sąsiedztwa przewodów komputerowych z czymkolwiek. Mam ekranowane przewody puszczone razem z antenami, z 230 V spotykają się praktycznie przy gniazdkach. LAN mimo to chodzi chimerycznie gubi pakiety - jednym słowem zakłócenia na kablach. Jeszcze komputery dają radę, ale wystarczy telewizor, czy NC+ i już wrażliwe na cokolwiek interferujące na kablu. 230 V idzie po ścianie, a LAN i telewizja po podłodze i tak nie działa jak należy. Transfer 10 MBs jeszcze trzyma synchronizację ze switchem, ale 100 Mb/s łączy i zrywa. Ping co 2- gi trzeci nie przechodzi. Najgorsze jest to, że takie rzeczy wychodzą, jak dom jest wykończony, otynkowany (nikt nie kupuje telewizora, dekodera, czy nowego kompa, jak robi elektrykę w domu). Warto sprawdzić instalację odpalając wszystko zanim się zacznie tynkować. I wierz mi- były testowane kable , niby wszystko działało. Powiesiłem telewizor, córka na górze podpięła dekoder, pojawiło się więcej urządzeń, więcej pola magnetycznego i coś co działało, z biegiem czasu działać przestało. Ostatecznie wypiąłem wszystko - zbudowałem sieć Wi-Fi i nie biegam i nie przepinam kabli. Zjawiska zakłóceń są nie do końca do przewidzenia,. Np wpinam laptopa do lan-u gdzie podpięta jest N-ka - zapierdziela, , wpinam N-kę - nie widzi kabla, wyłączę większość urządzeń - już N-ka ma internet, podłączę odkurzacz do któregoś z gniazdek w pobliżu - internet znika, a jeszcze pół roku temu, nie miałem dekodera - wszystko działało. Gdzie są zakłócenia - nikt mi nie powie. Wiązka kabli tu i tam biegnie razem, a za chwile osobno. Kabel który raz jest sprawny - za chwilę nie działa. Jeśli wieszasz sufit poprowadź kable w jakiejś szynie sufitem z dala od elektrycznych. Anteny też daleko. Multiswicha telewizyjnego, alarm i switche sieciowe umieść w odległości od siebie. Skrętki komputerowe w ścianach dałbym ekranowane. Alarm jest na zwykłej skrętce. Jednym słowem im więcej instalacji tym większe PEM. -
Kończymy obejście i brukowanie, dom zgłoszony do użytkowania, czekamy na uwagi (a w zasadzie ich brak) nadzoru budowlanego. Ciągle nie mam czasu zrobić i wkleić fotek , ale może zostawię to na absolutny finał.. Wprowadzka !!!
-
Prawie gotowe, zainstalowano osprzęt wod-kan, dwie łazienki skończone, pozostały detale meblowo pierdółkowe. Trzecia czeka na meble. Mebli w kuchni jeszcze nie ma, więc jest jeszcze wygląd jej nijaki. Schody i balustrady nadały oczekiwany przeze mnie wygląd. Wczoraj próbowałem zrobić trawertyn na ścianie, jutro lakierowanie i zobaczę jak mi poszło . Powoli przygotowuje projekt obejścia ogrodu i kostkowania. Musieliśmy zainstalować stacje uzdatniania wody (odżelaziacz i odkamieniacz), bo woda z głębinówki tragiczna, ale przynajmniej jej nie brakuje. Musze jeszcze zdemontować drzwi, bo przy rekuperatorze zapomniełem i podcięcia mam tylko w skrzydłach do łazienek i garderób, a powinny być wszędzie. - ceramika Villeroy & Bosch , Rocca, - baterie i detale łazienkowe Kludi - sprzęt do kuchni głównie samsung - żaluzje do okien Krakżal Foty w następnym tygodniu.
-
Długo nie pisałem. Skończyliśmy układanie płytek. Podłogi Panmar Krosno. Drzwi Kubiszyn. Schody robi Kaiser. Łazienki wypłytkowane. Sprzętu jeszcze nie ma. Kominek podłączony, niezabudowany. Elewacja. Na razie przestój. Czekamy na kase.
-
A... i zrobiliśmy podbitkę, bo kuna i ptactwo już pchało się do mieszkania.
-
12.2014 Długi przestój, ale - Zakończono instalacje . Odpalone pompy, kocioł co, turbokominek . Wylewki jastrych Agilla sols doschły , jedziemy z płytkami. Kocioł wymaga doregulowania , ale z racji flizowania nie grzejemy całą podłogą. na zewnątrz zdążyliśmy przykleić tylko stryropian, zastała nas zima. Poddasze zrobione i ocieplone, z grubsza poszpalchlowane. Zimujemy z płytkarzem i ekipą gipsiarską. Zdjęcia niebawem
-
Ochrona centrali alarmowej przed przepięciami
pfx odpowiedział pfx → na topic → Inteligentne instalacje i bezpieczeństwo
Przepięciowka Dehn na sieci elektrycznej jest, co i jakiej klasy jest na sieci dostawcy nie wiem, klasy III nie mam jeszcze, ale w planach - w sumie elektryka nie ukończona. Rozumiem, że ochronnik bezpośrednio na linię tel. przed wejściem do rutera. LAN nie jest wpięty do zewnętrznego usługodawcy, będzie w budynku, więc można by odpuścić. Gdybym zakupił (np. http://hsk.com.pl/index.php?page=NET-Protector-s2 ) to wpinać bezpośrednio przed centralą, czy np. zaraz za ruterem?. Czy przepięciówki na linię telefoniczną nie zakłócają np. neostrady? -
Jak najlepiej chronić centralę alarmową. Pioruny spaliły mi już w życiu kilka komputerów, kart sieciowych, modem, domofon. Nigdy nie walnęło blisko, często odbiorniki wyłączone z prądu, ale jednak gdzieś po linii telefonicznej, czy kablach sieciowych bumm. Zabezpieczenie p/przepięciowe na sieci elektrycznej jest, można też odłączyć zasilanie, ale alarm często gęsto włączony gdy nikogo nie ma w domu, a tu burza lokalna. Centrala ma być wpięta w linię telefoniczną i LAN.
-
sosna gdzie konkretnie w małopolskim? Często bywam w Krakowie, a buduję na Podkarpaciu. A już doczytałem, trochę nie po drodze. Proponuję zaglądać do dyskusji Stylowy 2. Projekt praktycznie prawie taki sam, parę błędów znaleźliśmy i staramy się poprawić.
- 18 odpowiedzi
-
- domy z wizją
- stylowy
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
odnośnie kamienia. Widziałem w live-ie i wygląda on zaj...e. Ale widziałem też elewację z fakturą podobną do kamienia, a na styropianie (bodajże Kaparol) z boniami takimi wąskimi i niegłebokimi. Z daleka wygląda jak kamień. Pamiętaj, że montaż kamienia wymaga murowania z cegły w tym miejscu ścian i ocieplenia wełną.
-
Byłem przekonany, że to domino kreaton, widziałem na innym domu i bardzo mi się podobała. Ten Braas tez bardzo ładnie wygląda. U mnie po tynkach. I tu kolejna uwaga. Jeśli planujecie rekuperator koniecznie projekt i odwierty przed tynkami - przynajmniej w ścianach i przynajmniej te większe - fi 100-200. Po położeniu i zakryciu kabli przez tynk rury nie da się puścić byle gdzie i zaczynają się schody. A jeśli ktoś elektyko - inteligento buduje to już sobie w ogóle nie wyobrażam, bo kabli jest ze dwa razy więcej. Teraz widzę jaki fajny pomysł z tym tarasem. Kapitalna sprawa.
-
Proszę o opinię w następującej sprawie. Mój projekt zatwierdzony do budowy (pozwolenie na budowę jest, stan surowy) nie zawiera instalacji deszczowej. W opisie projektu jest wpis - ... odprowadzenie wody deszczowej systemem rynnowym, lub do kanalizacji deszczowej.." Nie pisze gdzie. Kanalizacji deszczowej oczywiście nie ma. Chcę wykonać zlew deszczówki do studni rozszczelnej. Czy na coś takiego muszę robić projekt? czy wystarczy zgłoszenie?
- 1 odpowiedź
-
- brak
- deszczowej
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Kierbud głupoty plecie. Po to masz te duże okna by były od południa, lub od strony gdzie masz dobre widoki. Podjazd możesz sobie nawieźć, podsypać , podkopać, a do słoneczka będziesz wychodzić za domek? Bo będziesz mieć je tam, gdzie okien nie ma?. Dom już stoi i dobrze stoi, bo zawału dostaniesz jak Cię ktoś uświadomi, ze obrócić go trzeba. Ładnie wygląda to domino, Ja się nie zdecydowałem na płaską dachówkę, bo falista była dużo tańsza. Jest kolejny zonk projektowy. Belka w garażu jest na tyle nisko, że jest problem w wyborze bramy garażowej. Różnica w prześwicie to 10 cm, jeśliby chcieć napęd szynowy - nie wejdzie, napęd boczny ok, ale nietypowe i droższe, mniej bezpieczne, zmniejszenie otworu - ok ale wtedy wymiar bramy robi się nietypowy i to też podraża koszty.
-
Budynek 219 m2 z garażem. 1 poziom + poddasze. Surowy zamknął się 250 tys. Koszt robocizny - muraka 40, 20 dach. Ok 10 tys roboty dodatkowe + tu wykop, tam niwelacja, koparka itp.
-
Spokojnie, taka konstrukcja więźby jest też dopuszczalna, tylko z przodu bedziesz mieć wypuszczoną murłatę i płatwię i będzie je widać poniżej podbitki. Ze zdjęć - więźba jest niekompletna i nie może być kompletna, skoro nie ma ścianek szczytowych. Wysuwnice muszą się oprzeć na tej właśnie ściance i dobrze by było, by sciana wypadała na środku wysuwnic. Być może ta wystająca murłata z przodu później zostanie przycięta, a dach zrobiony jak w projekcie. Zwróć uwagę z przodu - murłata kończy się na murze, a płatwie nie wychodzą poza ścianę. Całość dachu spiera się na niedużych rozpiętościach, wszędzie są jętki, więc bez obawy - nic nie spadnie - to solidnie zaprojektowana konstrukcja. Murarzom zapłaciłem 40 tys. PLN, dachowcom 20 tys - za całość.
-
to pierwsze.... obetnij im po wypłacie, bo inaczej się nie nauczą. Widzę, ze dachowcy pojechali po bandzie, bo nie montuja wysuwnic , tylko wypuścili murłaty z przodu. No może jednak chcieliscie mieć wystajace belki z przodu, niektórym sie to podoba. Deska kalenicowa też w dwóch kawałkach. U mnie absolutnie wszyściutkie sciany i kominy były wymurowane przed więźbą, więc wyobraź sobie jak dokładnie musiały być postawione.
-
ja mam kierbuda , który potrafi znikąd pojawić się na budowie i spuścić opier.. za wszystko. Ekipe wyprostował już na poziomie fundamentów, ale potem mu dziękowali, bo Ci co oglądają budowę chcą brać tę ekipę. Gdy cieśle wjechali na budowę złapali się za głowę, ale jak wzięli poziomicę laserową i taśmę, to ze zdziwieniem stwierdzili, że odchyły na murach są w milimetrach !!! Wiec niewiele myśląc pocięli belki na dole i poskładali więźbę. Między zacięcia pająk nie wlezie. Nie lubię chwalić przed zachodem słońca, ale do tej pory szacun dla wykonawców. Spaprane są tylko okucia kominów, ale poprawka będzie jak przyjdzie blacha - jak stwierdzili chłopaki - na ich koszt, bo trochę za słabo zacięli pod akryl, wiec zrobią dodatkowe opaski.