Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zorro_77

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

O zorro_77

  • Urodziny 18.01.1977

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rzeszów
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

zorro_77's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zrobiłem certyfikat i u mnie EP =124,74 a EK=143,07 - ciekawy jestem jak wyjdzie po sezonie. (bo rozumiem że zmieni się z reku - tak?)
  2. Skąd - wywód jak najbardziej pomoże mnie i innym osobom na to spojrzeć inaczej. Rekuperator jak pisałem - wybrałem i będę wykorzystywał Ciepłe powietrze z kominka do ogrzania wejściowego powietrza. Twoje "+" w niektórych aspektach to nowość dla mnie. Wyliczenie na poziomie 3/4 oszczędności - fajnie by było Jężeli będzie -30% będzie Mega fajnie! Jeżeli mogę zapytać - to jaki masz metraż i wcześniejsze r-ki + późniejsze po reku? Masz takie porównanie?
  3. Dzięki Liwko za ciekawy głos. Policzyłem , popytałem - zamówiłem REKUPERATOR. W sumie jak nie nie sprawdzę to się nie dowiem. Dam znać jak się u mnie to 'przelicza'.
  4. ej tam ... sorki - ale pierniczycie o bzdurach i temat się rozmywa ... czyszczenie ... "sranie w banie" .. . Konkrety - potrzebna nam merytoryczna wypowiedź. Wyliczenia , przykłady etc.... Ciekawe info dostałem na PRV - może komuś sięprzyda: m3 gazu - to 11kWh z czego system centralnego z piecem kondensacyjnym wykorzystuje 4-5kWh. Trudno mi jest oceniać tak ogromne zużycie - 150m2 dom powinien się mieścić w 3000kWh . U mnie wyszło [po przeliczeniu na m3 i pokoje ogrzewane] średnio ok 5000Kwh-6000 przy podłogówce ... ??? Paczemu ....? Tak spitala 'kominem i szczelinami?' A taki miał być dom szczelny .... okna 0,76 ... styropiany 15 i 20 ...ceramiczne pustaki ..ocieplony strych ....którędy spierdziela ....ehhhhhhhhh
  5. Natomiast dostałem 2 argumenty od kolegi i instalatora, które ciężko 'zbić': 1. Instalator - Jeżeli kominem spiernicza 23 stopnie bez odzysku - bezpowrotnie- to czy zatrzymując 50% - nie warto? 2. Kolega - ja do dzisiaj mam 26 stopni od lata , a sąsiedzie przepalają już domy. To są dla mnie ARGUMENTY.
  6. No tak 4 strony...i prawie żadnych konkretów poza próbą INDIANA - która została podważona. Z tym wyliczeniem dlaczego 6700 a nie 4500 - to nie wiem - proszę o podpowiedź. Dla mnie 80% sprawności to 80%. homecactus - zapewniam nie o to mi chodziło co insynuujesz - nie szukam nikogo, kto zrobi pod moje wyliczenia. Będę miał Panią od certyfikacji - to zakładam, że policzy. Zależało mi na KILKU "CASE STUDY - przypadki i realia. Założyłbym inny temat - szukam pomocy lub frajera PS. A szkoda, że żona nie podjęła się próby policzenia 'dowolnego' zbliżonego domku - bo mogłaby sobie dobrą reklamę zrobić - nazywa się to modelem eksperckim - wiem bo akurat ja siedzę w marketingu internetowym/kreacji WWW - może uda Ci się namówić na publikację z 2-4 wyliczeń? + info co tam klientowi nie pasi po wykonaniu Może ktoś jeszcze poda jakieś wyliczenia , a najlepiej jakby było wcześniej "wyliczone" i potem w praktyce - taki dom , metraż , rok temu było Xm3 gazu - teraz REKU i X-Ym3 Gazu + Z rachunku za prąd. No i to zamarzanie .... ciekawy jestem czy to w każdym reku czy poszczególne przypadki ... podrzućcie proszę 'wartościowe' linki - to poczytam ...
  7. Panowie chyba mam rozwiązanie Zakupiłem takie cosik na 9V - teraz powalcze ! http://zakupy.muratordom.pl/przekazniki-elektroniczne/przekaznik-1co-10a-9v-dc-40-51-9-009-0000,377785,4280/opis-i-parametry/
  8. o widzisz to jakaś podpowiedź. Jutro zmierzę na kotle napięcie.
  9. Ktoś ma pomysł jak to na niskie napięcie zrobić? AHJO ... powiedział Krecik
  10. Kbab z tego co widzę - to wystarczy dać kilka takich wyliczeń ludzi jedno pod drugim z najważniejszymi parametrami - i wynikiem i teoretycznie będzie wiadomo CO i KOMU SIĘ OPŁACI. Fajowo jakby ludzie co liczą wstawiali tam arkusze po nazwie projektu Takie coś pownni mieć ludzie którzy się tym parają - kilka przykładów i mamy plus minus - Warto czy NIE. Dzięki - siądę w domu i policzę.
  11. Dla wszystkich - jeżeli ktoś chce Rekuperator dla komfortu - nie kalkulować - KUPOWAĆ. Mnie interesują PRIMO oszczędności - jak chcę mieć 'wiaterek' to sobie okno uchylę Dzisiaj chyba każdy buduje z tego co najlepsze i szczelnie... inaczej nie pyta o Reku Dostałem jakieś wstępne wyliczenia na Priv - ale nie jest to szczyt marzeń. Kolega podpowiedział mi - żeby wyjść od świadectwa energetycznego i policzyć jakie straty energii będą na 1m2, po czym za rok zrobić pomiar po Reku. Ciekawy pomysł - ale to PO, a nie przed zakupem. Ktoś robił takie pomiary? kbab - dzięki zerknę Mistalova - ciekawe- ale jak to jest 8700 a 50% odzysku = oszczędności i da Ci 6700??? Może znajdzie się ktoś dobry - założy Pustaka ceramicznego , 15cm styropianu ok 150m 2 i inne wartości przeważnie używane w budownictwie. Jak to wyjdzie na 1m2 przy 70% i 90% odzysku? Póki masa "specjalistów" na forum - a nikt jeszcze JASNO I KLAROWNIE nie podjął się nawet próby policzenia w standardzie - BEDZIE TANIEJ o X PLN na m2 Myślę, że tu wyjdzie kto się na tym zna ...
  12. Dzięki za info Wojtek zrozumiał dobrze. Czy rozumiem że na styku 1 i 2 nie ma napięcia = tylko styk? Napiecia na eurosterze nie ma = sam styk Załóżmy - na styku kotła kilka V. Nie mogę podpiąć na styki sterujące 220V bo spalę elektronikę kotła CO! chcę zostawić styki od eurostera = podłączyć tam niskie napiecie i niski A - powiedzmy 24V A jeżeli założymy, że jest 220V - to co - zmieniam kable łączę SZEREGOWO i po temacie?
  13. Ok. Jest kilka sensownych zebranych - ZA i PRZECIW. Martwi mnie sam fakt - że nie ma kogoś - kto mógłby napocznie wrzucić kilka wyliczeń różnych budynków [kubaturowo] podając np ich nazwę projektu i szacowane oszczedności. To są twarde argumenty. Wszystko przecież da się wyliczyć! Podoba mi się wywód INDIANA - rzeczowo - chociaż samo podejscie ze jak grawitacyjnie działa teraz źle to i reku bedzie źle - mnie zastanawia. (u mnie ok ale ...) NAdal jednak poczekam na konkretne przykłądy wyliczenia - może jakaś firma instalatorska błyśnie? - ODWAGI !
  14. Z tego wynika, że: 1. kupię taki stycznik jak Ty polecasz. 2. podłączę kabelki od Eurostera do A1i A2 (WAŻNE - tu się upewnie - zwierając A1i A2 -NIE IDZIE przypadkiem 220V na euroster?) a z drugiej strony Zero bezpośrenio na pompkę 3. na stykach po drugiej stronie przerywam przewód fazy lutuje do styku i następuje zwarcie i tam zamyka się obieg 220V Jeżeli na A1 i A2 trafia napięcie 220V - to wg. mnie szukam czegoś innego - czyli na cewkę muszę podać albo 3V albo 9v albo 24V = podam to nap. na styki z Eurostera = muszę znaleźć taki stycznik który inicjalizowany jest małym napieciem. Styki po drugiej stronie podłączam na 220V i jazda. Co do kabli na 220V - w razie W jestem w stanie przeciągnąć te kable... tylko po co .... jak i tak na Kocioł nie mogę podać 220V. (przynajmniej nie jestem pewien)
  15. Czytam setki postów sceptyków i zwolenników Rekuperatorów i nie wiem komu wierzyć. Każdy co innego ! Legendy piszą .... 1. Czy znajdzie się osoba która w obliczeniach na dom rzędu 150m2 (obj. ~700m3) budowany z pustaka ceramicznego poda REALNE WYLICZENIE OPŁACALNOŚCI inwestowania i konkretnej ilości oszczędności w PLNach - przy średnim wykorzystaniu rekuperatora [powiedzmy 6h mielenia/dobę] w zimie. Podkreślam sam rekuperator bez GWC Dane: 2 piętra Zużycie gazu ok 1200m3 w sezonie zima Średnio 21stopni C wew. i kombinacji dla 0, -3,-7,15,-20 na zewnątrz. Kocioł Kondensacyjny Tylko realna "kasa" pozostająca w kieszeni ukaże rekuperator jako urządzenie potrzebne, a nie "wiatrak" 2. Nurtuje mnie też kwestia - co w sytuacji gdy będę chciał pobierać ciepłe powietrze z okolic kominka. Liczę, że ktoś pokaże klasę i to, że jest znawcą tematu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...