Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

malutek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez malutek

  1. Chciałem podzielić się zakończeniem historii - może komuś się przyda. W sterowniku uszkodzony został kondensator (najprawdopodobniej na skutek burzy). Producent naprawił urządzenie bezpłatnie + wgrany najnowszy firmware - wielkie brawa. Wszystko znów działa jak przed awarią.
  2. Po usterce kocioł sam zaczął grzać co. Musiałem mu ręcznie zmienić parametr chyba p3 żeby było tylko cwu. Czy tam na zaciskach w kotle od sterownika powinno być jakieś napięcie? Przewody raczej odpadają ale pomierzę miernikiem. Czy mogę podać na sterownik jakieś napięcie by sprawdzić czy działa?
  3. Odgrzebię temat. Mam problem ze sterownikiem PT59X. Dzisiaj nagle wyświetlacz zgasł. Wyczytałem, że zasilanie sterownika jest z kotła, ale jest w nim też wlutowana bateria. Nie za bardzo wiem co jest przyczyną usterki. Czy ktoś miał podobny problem z tym sterownikiem?
  4. a czy orientujesz się w działaniu tego sterownika. chodzi mi o to czy zapewni podobną funkcjonalność jak pt59 tzn. m.in. będzie grzał z uwzględnieniem krzywej grzewczej, ale wyłączy kocioł gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie zadaną. dla mnie wydaje się to oczywiste, ale serwisant (technik?) w firmie De Dietrich nie był o tym przekonany.
  5. obydwa czujniki mają tylko 1,5 m kabla, a ja potrzebuję ok 4-5m. czy mogę przedłużyć ten kabel czy muszę szukać czujnika 10 kOhm z dłuższym kablem? a może ktoś mi poleci jakiś inny termostat (najlepiej bezprzewodowy - 2 kondygnacje do pokonania), który będzie dobrze działał z naszym kotłem? oglądałem ostatnio isense ad266 - co o nim sądzisz? sprawdzi się równie dobrze jak pt59?
  6. sprawdziłem i mój pt59 nie ma wyjścia na dodatkowy czujnik temperatury Mam po lewej stronie wejście takie podobne jak na zasilacz, ale w instrukcji nie mogłem znaleźć do czego to. czy pt59x też ma takie wejście? kupiłem ten bezprzewodowy, ale nie jestem zadowolony z jego działania. po pierwsze straszne ma skoki mierzonej temperatury w pomieszczeniu - jak go chwilę potrzymam w ręku to temperatura potrafi nagle skoczyć o 2 stopnie. nie pokazuje poprawnie temperatury powrotu, nie mówiąc już o tym, że nie pokazuje tylu parametrów ile pt59. jakoś dziwnie steruje kotłem. teraz się zastanawiam czy nie wymienić go na pt59x dlatego chciałbym Cię zapytać czy to musi być jakiś specjalny czujnik temperatury czy dowolny? jakiego ty używasz? jakie to jest duże (może jakiś link)?
  7. witam, podobnie jak CitroCerber też muszę przenieść mój sterownik (PT59) do innego pomieszczenia bo w tam gdzie jest teraz się nie sprawdza - inne pomieszczenia wychładzają się dużo szybciej niż to w którym jest sterownik obecnie. zmuszony jestem więc zamontować sterownik w innym pomieszczeniu, ale niestety nie mam tam pociągniętego kabla. najlepszym rozwiązaniem był by taki zewnętrzny czujnik temperatury bezprzewodowy, ale to raczej fantazja . pozostaje komunikacja bezprzewodowa (no chyba, że ktoś ma inny pomysł - oprócz poprowadzenia przewodów:) ) - znalazłem w ofercie Elektrobocka sterownik BPT57 czyli bezprzewodowy z OT. problem jest taki, że nie mam pewności czy będzie on działał z naszym MCR'em. i tu pytanie czy ktoś go używa z tym kotłem? pytam ponieważ poprzednio zakupiłem sterownik PT52, który nie działał z MCR'em (dystrybutor twierdził, że będzie działał) i musiałem go zwrócić. Dlatego potrzebuje potwierdzenia od kogoś kto go używał. przy okazji będę miał do sprzedania swój PT59 (bez X). jak ktoś będzie zainteresowany zapraszam na priv.
  8. witam, Ja kupiłem PT59 - zapytaj dowolnego dostawce lub dystrybutora na pewno ściągną dla Ciebie wersję PT59 z Czech. Jedyny problem to, że menu sterownika jest w języku czeskim (instrukcja jest po polsku od PT59X), ale po 1 dniu użytkowania wszystko jest jasne - komend i informacji jest naprawdę niewiele - poza tym czeski dla polaka to nie to samo co np. francuski czy hiszpański
  9. w takim razie czekam co z tego wyniknie
  10. to raczej będzie problem z zaokrągleniem bo ja mam tak przez cały czas, tzn. przy obecnych temperaturach zew. kocioł nonstop pracuje na takich niskich wartościach i na sterowniku cały czas jest 0. dopiero jak następuje grzanie CWU to sterownik pokazuje już konkretną wartość.
  11. mam PT59 (poprzednio miałem PT52, ale tak jak kolega wyżej pisał nie działał poprawnie. musiałem sam sprawdzić żeby uwierzyć ) i mam takie pytanie: czy u Was też jest tak, że PT59 pokazuje modulację 0% w przypadku gdy piec "chodzi" na najniższych obrotach (nf=13)? dodam, że przy nf=14 sterownik pokazuje modulację na poziomie 2%.
  12. witam, myślę że chodzi o rozety.
  13. witam, na razie sterownik wrócił do dostawcy bo nie działał jak należy. o ile program CWU działał poprawnie to grzanie już nie. tzn sterownik nie wyłączał pieca ani w trybie off (3 st.) ani w trybie urlop. poza tym przy nastawieniu dowolnej krzywej sterownik wyliczał temp. zasilania a piec grzał powyżej tej temperatury. nie wiem czy to wada sterownika czy jak ktoś już pisał na forum nieprawidłowej współpracy z moim piecem ale teraz czekam aż mi sprowadzą pt59 i zobaczymy jak to się będzie sprawować. mam nadzieję że uda mi się tak wyregulować układ żeby uzyskać w miarę jednakową temperaturę we wszystkich pomieszczeniach tylko przy pomocy odpowiednio dobranej krzywej oraz regulacji głowicami na kaloryferach i podłogówce. jestem dobrej myśli, ale zima to zweryfikuje
  14. zamówiłem taki termostat: http://www.elektrobock.cz/pl/termostat-z-komunikacj---opentherm-plus/product.html?id=238 wybrałem taki po chciałem mieć możliwość sterowania również obiegiem CWU - zobaczymy jak to się sprawdzi. zamierzam ustawić sterowanie wg krzywych. na początek też chciałbym spróbować wyregulować podłogówkę na rozdzielaczu ew zmniejszyć przepływy na pętlach. temperaturę w pokojach będę regulował głowicami na kaloryferach. nie wiem czy uda mi się tak wszystko poustawiać, żeby temperatury w pomieszczeniach nie miały wahnięć. nie uruchamiałem jeszcze pieca przy obecnych temperaturach zew. zaczekam też na termostat i wtedy zacznę testy.
  15. Podsumowując: pompa z podłogówki jest wpięta do pieca i to piec ją uruchamia, a piecem steruje termostat, który jest na piętrze. jeżeli dobrze zrozumiałem to zostawiam termostat auraton 2005, ale zamiast sterować piecem powinien sterować pompą od OP a piec powinien być ustawiony na grzanie wg krzywej. czy dobrze myślę?
  16. teraz ustawione jest 0,5 nie za bardzo się na tym znam, na zdjęciach tego nie widać? chodziło mi właśnie o takie rozwiązanie, żeby piecem sterować według krzywych a podłogówkę i grzejniki wyregulować na głowicach. zastanawiam się tylko czy potrzebuje te siłowniki do podłogówki czy nie jestem w stanie tak wysterować pieca i głowic (kaloryfery i podłogówka) aby uzyskać właściwą temperaturę w pomieszczeniach. zastanawiam się też czy termostat mogę zostawić tam gdzie jest teraz czy muszę go przenosić do pomieszczenia z grzejnikiem a co za tym idzie kupować bezprzewodowe urządzenie.
  17. nie bardzo wiem jaki jest schemat połączeń, ale poniżej są zdjęcia połączenia przy piecu oraz w skrzynce rozdzielacza. http://fotoo.pl/show.php?img=360305_p1010001.jpg.html http://fotoo.pl/show.php?img=360306_p1010002.jpg.html tak jest właśnie w tej chwili i w momencie osiągnięcia w pomieszczeniu z podłogówką temperatury zadanej na termostacie piec się wyłącza i w pokojach gdzie są kaloryfery szybciej robi się zimno niż tam gdzie jest podłogówka. problem polega na tym, że instalacja jest już wykonana a dom jest wykończony także odpadają metody inwazyjne. dlatego jeżeli to możliwe chciałbym poprawić sobie komfort przy pomocy odpowiednio dobranego i umiejscowionego termostatu lub niewielkiej przebudowy rozdzielacza, kotłowni (ale to ostateczność).
  18. witam, posiadam w domu ogrzewanie podłogowe (parter + piętro hall) + grzejniki na piętrze w pokojach. piec jaki mam zamontowany to De Dietrich MCR 24 II + czujnik pogodowy. termostat auraton 2005 zamontowany jest na piętrze w hall'u. przy takim rozwiązaniu mam problem z odpowiednim sterowaniem temperaturą w domu ponieważ jak temperatura dojdzie do zadanej termostat wyłącza kocioł i w pokojach temperatura spada znacznie szybciej niż w pomieszczeniach gdzie jest podłogówka. chciałbym się poradzić co należy zmienić by poprawić komfort w domu? moje pomysły są takie: 1. bezprzewodowy termostat ustawiony w jednym z pokoi gdzie jest kaloryfer 2. termostat przewodowy Elektrobock (np. PT59) sterowanie przy pomocy krzywych 3. bezprzewodowy termostat Elektrobock i dodatkowa możliwość sterowania PI czy są jeszcze jakieś możliwości poprawienia obecnej sytuacji? jakie są jeszcze inne metody rozwiązania mojego problemu? jeżeli o czymś istotnym nie napisałem to proszę pytać - nie bardzo znam się na temacie więc pewnie coś istotnego pominąłem. z góry dziękuję za pomoc.
  19. witam, mam kocioł De Dietrich MCR 24 II i właśnie chciałem do niego taki sterownik dokupić (PT52), ale jak rozumiem nie będzie on działał z tym kotłem? czy jest szansa, że producent "wypuści" nowy firmware do sterownika i będzie działało czy raczej na to nie liczyć i kupić PT59?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...