Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Placeks

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Placeks's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zrobiłem jak na fotce: Wyrównałem pierwotnego XPS Dokleiłem styro hydro (grubośc 10cm tak jak XPS) powyżej wspomnianego bloczka Pierwotna folia kubełkowa zachodzi na nowy styropian hydro Na całośc siatka i klej Dołoże kubełkową zachodzącą na poprzednią tak by zakryć całość (tuż pod styropian właściwy)
  2. Dobrze rozumiesz Zatem 1. Dodatkowa rurka jaką mam do kranu kuchennego - zasilam z wody miejskiej i wpinam tylko w węgiel bez zmiękczenia przed lub po?) 2. Wszystkie inne rurki daję na zmiękczenie?
  3. Właśnie stoję przed wyborem rozwiązania dla wody gminnej. Mam podprowadzoną dodatkową rurkę do zlewu kuchennego i kombinuje żeby tam podpiąć wodę zmiękczoną i dodatkowo za filtrem węglowym. Całe reszta była by tylko zmiękczona - ma to sens?
  4. Słuchajcie Z tego co czytam to dla posiadjących wode miejską najlepszy jest zmiękczaczi filtr węglowy (tylko do wody spozywczej) A dla tych co mają studnię bez uzdatnionej wody powinno być zmiękczenie ,oczyszczenie i dodatkowe uzdatnienie. Poprawcie mnie jeśli sie mylę
  5. Szanowni Nie bijcie od razu jeżeli mam gdzieś "sobie poczytać" Stoję przed problemem wody w nowym domu. Woda będzie z wodociągu. Dom dwupokoleniowy 3 łązienki, 6 osób, 2 kuchnie. Instalacja została tak poprowadzona żeby na jej wejściu móc zmiękczyć wodę ale dodatkowo do obu kuchni mam pociągnięte oddzielne rurki dla wody pitnej/spożywczej. Założenie było takie by dla mycia garów , kąpieli itp używać wody miękkiej ale do picia już bogatszej (jeżeli to w ogóle ma sens). Chciałem wszystko to upchnąć w kotłowni by nie tworzyć wynalazków "pod zlewem". Czy możecie mi pomóc , od czego zacząć ? sanepid czy od razu jakieś rozwiązanie?
  6. Szanowni Mam spory zgryz jak rozwiązać technicznie pewien problem. Jak na poniższym zdjęciu. Mam XPS 10cm pociągnięty do pewnej wysokości bloczka i tam tez jest izolacja pozioma. W trakcie budowy zdecydowaliśmy że damy jeszcze jedną wartswę bloczka i izolacji poziomej bo nie wiemy czy nie podsypiemy wyżej ziemi. Okazuje się że jednaj tej ziemi będzie więcej czyli do poczatku silki a kubełkowa tylko tymczasowo jest zawinieta. Od góry idzie styropian 20cm. Czym teraz wyłożyć ten pase gdzie będzie ziemia 1. dalej polecieć XPS-em 10cm czy może dać Styro Aqua 10cm ? i dopiero potem styro 20cm - da to wrażenie uskoku 10cm który będzie tuż nad ziemią 2. DOłozyć styro Aqua 20cm tylko na do wysokości obsypania a potem już zwykłe zlicowane (da to wrażenie że ściana wchodzi do ziemi) 3. Czy wynierajac którykolwiek scenariusz muszę podwyższyć poziom folii kubełkowej. Boję się czy zasypując ją tą dodatkową ziemią nie zrobię błedu wykonawczego ?
  7. Szanowni Ekipa od elewacji obudziła się ze snu zimowego i już chcą wchodzić, niestety moje rolety dopiero w zaówieniu. Oni mówią że rolety można zamontować po styropianach i nie będzie problemu bo po prostu zostawią miejsca wolne i potem uzupełnią Czy faktycznie nie przejmować się ?
  8. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    Pytam z czystej ciekawości bo też czeka mnie ten krok Wszyscy wykonawcy mówili mi że OSB jest ok , (zaznaczam że planuję pianę o bardzo małej absorpcji wody (ICY).
  9. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    Czyli sugerujesz żeby hybrydy sobie odpuścić i lecieć tym samym po całości ?
  10. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    Panowie Znajomy pracujący w branzy dachowej zasugerował mi zastosowanie zamiast piany płytę PIR - 5 cm pomiędzy krokwie. Na pewno 5cm to mało (obecnie mam dachowka-łaty-papa-deski-dylatacja-folia-krokwie20cm). Nie mniej zainteresował mnie tym materiałem. Czy ktoś z Was stosował płyty PIR ale od środka, podobno są tez płyty GK z warstwą PIR Zastanawiam się nad szczelnym i ciepłym zaizolowaniem całości. Opcja 1 Piana Icyene 20cm (+1cm na krokwi od środka) Opcja 2 Piana Icyene 23cm po cąłości (daje to 3cm na krokwi) Opcja 3 (troche moja kombinacja) Piana 20cm (bez okrywania krokwi) i na to montowana do krokwi płyta PIR z GK (całośc ok 5cm) -odpada potrzeba montowania folii (jest już w płycie) -odpada potrzeba montowania haków Jakie są Wasze spostrzeżenia ?
  11. Panowie Czy poza styropianem i zaprawą murarską można jescze jakoś sensownie zabezpieczyć te taśmy? Druga sprawa to zabezpieczenie ciepłych parapetów - tu czytałem że grunt podtynkowy śię sprawdzi ? Myślałem czy w obu wypadkach nie dałą by roli folia paroprzepuszczalna - np. taka która szła na deskowanie dachu ?
  12. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    Kilka pytań: - Ci co mają użytkowe poddasza - co dawaliście na jętki (pomiędzy pietro a stryszek) - pianę czy wełnę? - Jeżeli piana poszła pomiędzy jętki to czy natrysk szedł bezpośrednio na płyty OSB? - na stryszku dawaliście coś poza pianą (folie itp) - pytam bo tam bedzie tylko magazynek na pudła -
×
×
  • Dodaj nową pozycję...