Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Placeks

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Placeks

  1. Zrobiłem jak na fotce: Wyrównałem pierwotnego XPS Dokleiłem styro hydro (grubośc 10cm tak jak XPS) powyżej wspomnianego bloczka Pierwotna folia kubełkowa zachodzi na nowy styropian hydro Na całośc siatka i klej Dołoże kubełkową zachodzącą na poprzednią tak by zakryć całość (tuż pod styropian właściwy)
  2. Dobrze rozumiesz Zatem 1. Dodatkowa rurka jaką mam do kranu kuchennego - zasilam z wody miejskiej i wpinam tylko w węgiel bez zmiękczenia przed lub po?) 2. Wszystkie inne rurki daję na zmiękczenie?
  3. Właśnie stoję przed wyborem rozwiązania dla wody gminnej. Mam podprowadzoną dodatkową rurkę do zlewu kuchennego i kombinuje żeby tam podpiąć wodę zmiękczoną i dodatkowo za filtrem węglowym. Całe reszta była by tylko zmiękczona - ma to sens?
  4. Słuchajcie Z tego co czytam to dla posiadjących wode miejską najlepszy jest zmiękczaczi filtr węglowy (tylko do wody spozywczej) A dla tych co mają studnię bez uzdatnionej wody powinno być zmiękczenie ,oczyszczenie i dodatkowe uzdatnienie. Poprawcie mnie jeśli sie mylę
  5. Szanowni Nie bijcie od razu jeżeli mam gdzieś "sobie poczytać" Stoję przed problemem wody w nowym domu. Woda będzie z wodociągu. Dom dwupokoleniowy 3 łązienki, 6 osób, 2 kuchnie. Instalacja została tak poprowadzona żeby na jej wejściu móc zmiękczyć wodę ale dodatkowo do obu kuchni mam pociągnięte oddzielne rurki dla wody pitnej/spożywczej. Założenie było takie by dla mycia garów , kąpieli itp używać wody miękkiej ale do picia już bogatszej (jeżeli to w ogóle ma sens). Chciałem wszystko to upchnąć w kotłowni by nie tworzyć wynalazków "pod zlewem". Czy możecie mi pomóc , od czego zacząć ? sanepid czy od razu jakieś rozwiązanie?
  6. Szanowni Mam spory zgryz jak rozwiązać technicznie pewien problem. Jak na poniższym zdjęciu. Mam XPS 10cm pociągnięty do pewnej wysokości bloczka i tam tez jest izolacja pozioma. W trakcie budowy zdecydowaliśmy że damy jeszcze jedną wartswę bloczka i izolacji poziomej bo nie wiemy czy nie podsypiemy wyżej ziemi. Okazuje się że jednaj tej ziemi będzie więcej czyli do poczatku silki a kubełkowa tylko tymczasowo jest zawinieta. Od góry idzie styropian 20cm. Czym teraz wyłożyć ten pase gdzie będzie ziemia 1. dalej polecieć XPS-em 10cm czy może dać Styro Aqua 10cm ? i dopiero potem styro 20cm - da to wrażenie uskoku 10cm który będzie tuż nad ziemią 2. DOłozyć styro Aqua 20cm tylko na do wysokości obsypania a potem już zwykłe zlicowane (da to wrażenie że ściana wchodzi do ziemi) 3. Czy wynierajac którykolwiek scenariusz muszę podwyższyć poziom folii kubełkowej. Boję się czy zasypując ją tą dodatkową ziemią nie zrobię błedu wykonawczego ?
  7. Szanowni Ekipa od elewacji obudziła się ze snu zimowego i już chcą wchodzić, niestety moje rolety dopiero w zaówieniu. Oni mówią że rolety można zamontować po styropianach i nie będzie problemu bo po prostu zostawią miejsca wolne i potem uzupełnią Czy faktycznie nie przejmować się ?
  8. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    Pytam z czystej ciekawości bo też czeka mnie ten krok Wszyscy wykonawcy mówili mi że OSB jest ok , (zaznaczam że planuję pianę o bardzo małej absorpcji wody (ICY).
  9. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    Czyli sugerujesz żeby hybrydy sobie odpuścić i lecieć tym samym po całości ?
  10. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    Panowie Znajomy pracujący w branzy dachowej zasugerował mi zastosowanie zamiast piany płytę PIR - 5 cm pomiędzy krokwie. Na pewno 5cm to mało (obecnie mam dachowka-łaty-papa-deski-dylatacja-folia-krokwie20cm). Nie mniej zainteresował mnie tym materiałem. Czy ktoś z Was stosował płyty PIR ale od środka, podobno są tez płyty GK z warstwą PIR Zastanawiam się nad szczelnym i ciepłym zaizolowaniem całości. Opcja 1 Piana Icyene 20cm (+1cm na krokwi od środka) Opcja 2 Piana Icyene 23cm po cąłości (daje to 3cm na krokwi) Opcja 3 (troche moja kombinacja) Piana 20cm (bez okrywania krokwi) i na to montowana do krokwi płyta PIR z GK (całośc ok 5cm) -odpada potrzeba montowania folii (jest już w płycie) -odpada potrzeba montowania haków Jakie są Wasze spostrzeżenia ?
  11. Panowie Czy poza styropianem i zaprawą murarską można jescze jakoś sensownie zabezpieczyć te taśmy? Druga sprawa to zabezpieczenie ciepłych parapetów - tu czytałem że grunt podtynkowy śię sprawdzi ? Myślałem czy w obu wypadkach nie dałą by roli folia paroprzepuszczalna - np. taka która szła na deskowanie dachu ?
  12. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    Kilka pytań: - Ci co mają użytkowe poddasza - co dawaliście na jętki (pomiędzy pietro a stryszek) - pianę czy wełnę? - Jeżeli piana poszła pomiędzy jętki to czy natrysk szedł bezpośrednio na płyty OSB? - na stryszku dawaliście coś poza pianą (folie itp) - pytam bo tam bedzie tylko magazynek na pudła -
  13. Rozumiem że te z napędem więcej ważą dlatego raczej sobie je odpuszczam. Niestety najlepsze co widzę z beznapędowych to wspomniana Honda http://www.agro-metal.com.pl/product-pol-25788-HONDA-HRG-466-PDE-KOSIARKA-SPALINOWA.html Makita B&S 625 https://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-makita-plm4620n2-6-25km-b-s-i6774811558.html
  14. Szanowni Posiadam ok 1200m terenu ale jest na mim wiele rabat, drzewek a także długich murków. Do tej pory używałem starej kosiarki Mega o szerokości koszenia 46cm, waga 25kg bez napędu. Chciałbym zmieścić się w 2000zł Pożyczyłem od szwagra Oleo Mac na próbę (51cm ale 35kg wagi) - manewrowanie było mocno utrudnione a na dodatek od razu wyłączyłem napęd bo po prostu "na sucho" leciałem szybciej a do tego miałem sporo manewrów, Czy mam jakieś opcje z kosiarek wartych uwagi ale bez napędu ? Znalazłem tylko jedną Hondę: http://www.agro-metal.com.pl/product-pol-25788-HONDA-HRG-466-PDE-KOSIARKA-SPALINOWA.html Jeżeli w beznapędowych faktycznie taka posucha to jaki model wybrać z całej gamy spalinówek.
  15. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    A półka wyższa to ? Icynene robi wszystko jedną warstwą, Tecnofoam na 2x bo może łaczyć warstwy. Sam nie wiem co lepsze. Nie wiem też jak to kłaść - w jakiej konfiguracji ...
  16. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    Kemotxb Z tymi grubościami to wiem , zawsze trzeba nieco rozsądku, praktyki, pogadania. Ale jak to jest z moimi pytaniami , nie chodziło mi o grubość..
  17. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    Rozumiem że ustawa itd. Mi bardziej chodziło o producenta i filozofię rozkładu.W grubości wejdę w kolejnym kroku.
  18. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    Mat Twoje porady mają na prawdę wiele sensu, choć przyznaję że są w opozycji do tego co mówią piankarze, teraz mam nawet piankarza po znajomości i zalecał mi także pianę do kalenicy - nie wiem co z tym robić bo wszyscy "ci na miejscu" zalecają do kalenicy a potem 10cm pomiędzy jętki.. Stoję przed wyborem 2-óch producentów obie od murłaty do kalenicy w tej samej cenie: 1. ICYNENE: https://cels.pl/ocieplanie-piana/ocieplanie-pianka-dokumentacja/ 20cm (bo tyle mają krokwie) + jakas drobna grubośc na krokwiach (1-2cm) 2. Tecnofoam G2008 https://www.tecnopolgroup.com/ckfinder/userfiles/files/datasheets/EN/TDS_EN_TECNOFOAM_G_2008.pdf 20cm (bo tyle mają krokwie) + 3cm na krokwiach w obu wypadkach wykonawcy moga wykonac ok 16cm wastwę pomiędzy jetkami w porównywalnej cenie. Czy w ogóle brac takie rozwiązanie pod uwagę , czy mimo wszystko uprzeć się przy trapezie 20-22cm oraz stryszku ok 16cm ? Która piana z Waszego punktu widzenia jest warta inwestycji?
  19. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    Hubert Skoro mam jętki 16cm to chyba nie ma opcji położyć tam 20 cm - od góry osb a od dołu płyta GK.. czy zatem te 16 cm nad głowami a potem 10cm na stryszku będzie rozwiązaniem ? W kwestii stryropianów - moja murłata jest cofnięta względem lica muru o ok 2cm - rozumiem że własnie tam wstawiać styropiany w pionie aż do membrany?
  20. Placeks

    izolacja poddasza pianką

    Kilka pytań : Poddasze użytkowe nad nim jętki 16cm i stryszek. Jak to ocieplić ? Fachowiec1: 20cm po całości aż do kalenicy i dodatkowo 16cm na jetkach. Fachowiec2: 20cm do jetek i po jętkach (odcinamy pomieszczenia mieszkalne) oraz 10cm na strychu (do kalenicy) co by w zimie nie było super mroźno. Pianowanie na szczytach i murłacie Zasugerowano mi żeby od zewnątrz budynku wstawić "zastawki lub kawałki stryropianu" które stworzyły by opór dla piany natryskiwanej od wewnątrz - czy Waszym zdaniem jest to potrzebne?
  21. Na jaką firmę się zdecydowałeś ? Ja robię dopiero rozeznanie a rolet potrzebuję do gabinetu, pokojów dzieci i kuchni zatem fajnie było by mieć kontakt ze światem. Jeżeli natomiast ma to się stać kosztem gorąca wewnątrz to będzie kłopot. Słowem - co lepsze i o ile na upały?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...