Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Monkeyman

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

O Monkeyman

  • Urodziny 12.03.1975

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    03-140
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Monkeyman's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Na zakręcie buduje się doktor ze szpitala bielńskiego. Moja działka jest następna. A gmina się przyczepiła do dostępu do drogi publicznej. Wydali dziesiątki pozwoleń, a teraz doszli do wniosku, że droga przy działce doktora (ta prostopadła do Aroniowej) nie ma właściciela, więc nie mam dostępu do drogi publicznej i....... dupa zbita. Musiałem kombinować dostęp "na około", tzn od strony kanałku. Paranoja, ale to tylko Polska. No i pół roku w plecy, bo miałem zacząć w marcu, a teraz będzie dobrze jak się uda w sierpniu. O ile nic nowego nie wymyślą. Która buda jest do sprzedania?
  2. JA A skoro już się odezwałem, to zapytam. Po co Ci palniki gazowe? Nie lepiej było iść po całości w indukcję? P.S. Wygląda, że skończysz nim ja zacznę. Problemy w gminie Nie tego sięspodziewałem.
  3. Ja mam MOLL-a. Rewelacja. Kettlera nie znam, ale jeśli róznica jest 500 zł, to przy tej cenie chyba nie warto ryzykować. Zresztą łatwo się mówi, zobaczymy jak ja popłynę przy urządzaniu......
  4. Najlepszego Lucyna dla Ciebie, męża i dzieci. No i następne Święta już we własnym domku.
  5. Lucka, szafki to jedno a blat kamienny to drugie. Stolarz robi Ci szafki, a potem wchodzi kamieniarz i robi blat. Ważne żeby obie ekipy były sprawdzone, bo jak jeden schrzani to drugi już tego nie poprawi. Z reguły jak stolarz robi całość, to i tak ma swojego kamieniarza i jeszcze prowizję Ci policzy.
  6. dylematy inwestora ))))))))) Zazdroszczę, że jeszcze nie jestem na tym etapie. Inwestycja robi się coraz piękniejsza, aczkolwiek za brak kostkarki należy się bura Że tak zapytam mąż drinka nie lubi wypić Co do kostki - tak jak napisałaś - Libert nie jest taki zły. Ale..... no dobra już milczę. A tak wogóle to nie mam czasu złożyć zapowiedzianej wizyty - brrrrrr.
  7. Byłem i na żywo widziałem. Piękny domek. Jaki macie pomysł na drzwi wejściowe, bo tak jakby ciut schowane. I przy okazji, ile macie tam działki? 1000 metrów?
  8. Panie Hubercie, w przyszłym roku będę potrzebował kogoś o Pańskich umiejętnościach. Czy ma Pan jakąś listę referencyjną?
  9. Na początku może się przywitam - dzień dobry, dobry wieczór. Konradzie, opis budowy jak i samo wykonanie super. Gratuluję siły woli i zaparcia. Rok z małym okładem, sporo pracy własnej i jak widać można pobudować się solidnie i za rozsądne pieniądze. Wątek przeczytałem od deski do deski, trwało to ze 3 tygodnie Kusiło mnie, żeby zajrzeć na koniec, ale nie, twardo wpis po wpisie, strona po stronie. Cieszę się, że zdąrzyłem przed przeprowadzką. Gratuluję i zazdroszczę - ja jestem na samym początku - wczoraj kupiłem działkę No ale nie o mnie ten wątek, więc kilka pytań początkującego: 1. Też planuję zbudować energooszczędny dom (pewnie jak wszyscy teraz ). W wielu miejscach pisałaeś, że robisz solidnie ocieplenie, zdecydowanie powyżej standardów i na tym nie będziesz oszczędzać teraz. Wg mnie słusznie. Interesuje mnie jednak, czy robiłeś kalkulację porównującą szcowane oszczędności w eksploatacji domu vs. koszty obsługi większego kredytu. 2. 2 dni temu spotkałem się z architektem. Sporo mu opowiedziałem o moich potrzebach, gość ma bardzo dobre rozeznanie rynku. Specjalizuje się w projektach energooszczędnych i pasywnych, wygląda też na takiego, co troszczy się o portfel inwestora. Mam go z polecenia, a osoby polecające potwierdziły ten fakt. Wiedząc, że chcę zbudować dom energooszczędny i tani w utrzymaniu architekt namawia mnie jednak na ławy fundamentowe (nie dlatego, żeby bał się płyty, bo i takie projekty robił) oraz na ogrzewanie gazowe a nie PC, twierdząc, że czas zwrotu inwestycji jest zbyt długi - tu akurat nie ma on żadnego interesu, bo wybór źródła ogrzewania nie wpływa chyba na projekt. Pytanie co Ciebie przekonało do Twoich rozwiązań? A tak już całkiem na boku - zastanawiałem się czy Ty naprawdę gdzieś pracujesz przez cały czas przez ostatni rok byłeś na budowie. Szkoda, że ja nie będę miał takiego komfortu i muszę więcej zlecić obcym. I już zupełnie na koniec - gratulacje z powodu narodzin potomstwa. Pozdrowienia dla Renaty. Wielki szacun dla Was obojga.
  10. Czytam, czytam i czytam...... Problem w tym, że ten jeden wątek to 1100 stron. A ogrzewanie i wentylacja to tylko mała część inwestycji. Przejść przez całość - dla mnie niemożliwe chyba Staram sięmieć dość ogólny ogląd i liczę na pomoc życzliwych. NA podstawie swojej wiedzy wybrałem jakieś pierwsze rozwiązanie i zapytałem o opinię na jego temat. Dla tych, którzy się znają wydać opinię to 2-3 minuty, a i inni początkujący pewnie skorzystają.
  11. Więc właśnie mam nadzieję, że po to jest to forum (między innymi), żeby pomóc takim jak ja. Nie każdy jest ekspertem od budownictwa, nie każdy musi się znać. Powiedz mi proszę, co jest złego w tak postawionych wymaganiach "chcę PC gruntową z GWC + WM z reku". Krytykować i ironizować jest łatwo. Liczyłem na ciut więcej typu "zamiast NIBE wybierz ATLANTICA".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...