Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bojownik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bojownik's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję Piotrze za poradę, rozumiem, że skoro wkład nie posiada takiej opcji fabrycznie, nie ma sensu montować rury. Powietrze będzie zasysane przez nieszczelności, a jeśli tego będzie mało będę musiał zastosować dodatkowe napowietrzniki najlepiej regulowane. Posiadasz ciekawą stronę. Pozdrawiam.
  2. Witam, mam pytanie, zakupiłem kilka miesięcy temu 90szt. tuji szmaragd, w tej chwili sadzonki mają ok 30-35cm i są w donicach. Doniczki są poukładane w ogrodzie, tuje rosną i mają się dobrze. Zbliża się zima, a w tej chwili nie mogę wsadzić je w ziemię. Jak mogę je przechować przez zimę? Boję się, że korzenie w donicach przemarzną jeśli nie wsadzę ich do ziemi. Co zrobić?
  3. Dziękuję kolego za poradę, oczywiście chodziło mi o wkład kominkowy pod zabudowę na kominek. Część z tych rad już doczytałem. Niestety kominek odkupiłem od prywatnej osoby, nowy, nieużywany za ok 500 zł i nie zastanawiałem się wtedy za bardzo, na szybko poczytałem forum, że są to średniej klasy wkłady i podjąłem decyzję o zakupie. Wkład przez rok funkcjonował i ogrzewał pomieszczenie, bez DGP. Jak wiadomo kominek pod zabudowę służący do DGP, będzie potrzebował dostarczenia odpowiedniej ilości tlenu, w przeciwnym wypadku tlen będzie dostarczony przez nieszczelności a w najgorszym wypadku zaburzy wentylacje i będzie zasysal powietrze przez otwory wentylacyjne a w czarnym scenariuszu przez komin którym odprowadzane są spaliny. Jeśli kominek nie posiada fabrycznie doprowadzenia powietrza do komory spalania to w jaki sposób to zrealizować? Dla bezpieczeństwa rozsczelnić pomieszczenie? Widziałem nieraz w domach, w blokach otwory wentylacyjne usadowione nisko, czy one właśnie do tego służą? Dziękuję i pozdrawiam.
  4. Witam, podepnę się pod temat jeśli można. Posiadam kominek uniflam 700 standatd z szybrem ale bez dolotu świeżego powietrza. Planuję go zabudować. Wiem, że można to obejść dostarczając świeże powietrze bezpośrednio pod kratką (jak na zdjęciu KLIK. Zaznaczam, że to nie moje zdjęcia, ale kominek zdaje się taki sam Zastanawia mnie czy warto w taki sposób to robić, czy nie prościej było by, aby kominek spalał powietrze częściowo zużyte z pomieszczenia w którym się znajduje. A w pomieszczeniu po drugiej stronie pod kaloryferem nie zrobić małego otworu, który regulował ciśnienie dzięki czemu w pomieszczeniu nie powstawało by podciśnienie, które mogłoby doprowadzić do cofnięcia się spalin. Kominek chciałbym zabudować z DGP. i szczerze wydaje mi się, że dla kominka to będzie wszystko jedno czy będzie zasysał powietrze z zewnątrz czy ze środka pomieszczenia. Więc jaka to będzie różnica?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...