Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

codo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

codo's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Hej! Potrzebuje wymienić podłogę na piętrze. W miejsce starych, skrzypiących desek na legarach chcę dać panele. Pod legarami jest wylewka. Niestety nie można za bardzo obciążać stropu, a potrzeba podnieść podłogę o 7 cm względem "poziomu 0". Znalazłem wątek , w którym zalecają ułożenie XPSów ( może przyklejenie?) i na to OSB + podkład i panele. Od posta minęło sporo lat - może jest teraz lepszy sposób na takie sprawy? Może MFP zamiast OSB? Czy styropian kleić do stropu i czy płyty OSB kleić do styropianu? Pozdrawiam
  2. Cześć wszystkim. Chciałbym poradzić się jak postąpić z dachem w moim domu. Aktualnie jest to blacha ryflowana, ocynkowa, wyprodukowana ok. 1990. Malowana Alubitem. Ponowne malowanie odbyło się 2013, jednak część alubitu pochodziła z oryginalnej beczki z lat 90. Aktualnie na dach wdziera się rdza - doraźnie, w kilku punktach zabezpieczona farbą antykorozyjną. Powierzchnia dachu ok 250 m2. Dostałem ofertę od dekarza: malowanie ponowne alubitem (10 000pln) albo nałożenie drugiej warstwy blachy ocynkowanej pomalowanej fabrycznie (31 000pln). Nie są to małe kwoty i zastanawiam się co zrobić dalej. Potraficie podpowiedzieć która opcja będzie bardzie opłacalna ? Czy kolejne malowanie alubitem ma szanse wytrzymać ok 10-5 lat czy będzie to raczej 5 lat?
  3. Witam, rozglądam się za drzwiami wejściowymi do domku jednorodzinnego (jest zadaszenie nad drzwiami). Interesują mnie raczej rozwiązania drewniane z uwagi na wygląd i przepuszczalność cieplną. Przeglądałem ofertę Porta (np. "Porta Gdynia") ale ceny są dosyć spore zwłaszcza po doliczeniu transportu i montażu (> 4500zł). Do tego znalazłem negatywne opinie (http://www.ceneo.pl/1296540#tab=reviews). Firma Czerwiak oferuje podobne drzwi o grubości 65mm za niecałe 2400zł + montaż. Deklaruję przepuszczalność K=1,27 (można jakoś potwierdzić nr certyfikatu czy jakiejś zgodności?) Dalej mamy firmę Kris - podobnie (68mm) - koszt 2400zł (http://www.drzwi-kris.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=133&Itemid=280) Bardzo proszę o informacje czy ktoś miał albo zna kogoś kto ma drzwi tych dwóch ostatnich firm (czy się nie wypaczają?) albo może potwierdzić jakość drzwi Porta Gdynia. Warto dopłacić do Porty? Czy może polecacie jakieś inne firmy? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
  4. Okazało się że w pomieszczeniu gdzie będzie stała koza jest jeszcze przewód wentylacyjny o przekroju ok. 12 - 15 cm. Jest całkowicie pionowy i prowadzi bezpośrednio na dach. Czy można tam władować nierdzewkę 12cm i puścić dym tamtędy? Koza ma wyjście 11 cm.
  5. Witam, przejrzałem zawartość artykułów i forum i nie znalazłem jednoznacznej informacji więc pozwalam sobie napisać pierwszego posta. Chciałbym ustawić kozę (a docelowo kominek) w salonie. Trzeba będzie zbudować przewód odprowadzający spaliny. Pojawia się pytanie czy możliwe jest wyprowadzenie spalin poprzez stalową rurę żaroodporną wewnątrz domu (przez strych, aż na dach)? Czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne przez prawo i bezpieczne? Jeden kominiarz kazał bezwzględnie wywalić rurę w izolacji na zewnątrz (koszty!) argumentując że takie rozwiązanie jest niebezpieczne i nie przejdzie odbiorów, a drugi mówi że można dać w środku. Preferowałbym drugą opcję bo więcej ciepła zostaje w domu i koszty są dużo niższe (chyba nie trzeba wtedy dawać rury dwuściennej) Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...