Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kfiaton

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kfiaton

  1. Witaj, czy skorzystaleś finalnie z ich usług? Jeśli tak, to czy jesteś zadowolony i jaki zakres prac u Ciebie wykonywali? Z góry dziękuję za informację, Wojtek
  2. Czyli jedyna opcja naprawy, to akrylowanie? Ale przecież takie akrylowanie będzie widoczne i będzie szpeciło schody? Czego wymagać od wykonawcy, żeby to zostało porządnie naprawione? I jaka może być przyczyna powstania takich szpar w tak krótkim czasie od montażu?
  3. Witajcie, mam problem z nowymi schodami: schody dywanowe na beton, z litej klejonki dębowej gr. 4 cm, wilgotnosc mierzona przed polozeniem - 9,5%-10,5%. Schody zostaly polozone 4 tygodnie temu i wygladaly super. Niestety minely 3 tygodnie i pojawily się szczeliny na łączeniu niektorych podstopnic ze stopniami. Poniżej kilka zdjęć. Doradźcie proszę jakiego sposobu naprawy wymagać od mojego wykonawcy.
  4. Witajcie, planuję wykonać u siebie schody dębowe dywanowe, zabiegowe, na betonie, 17 stopni. Wykonawca, którego biorę pod uwagę zdecydowanie przy konstrukcji "dywanowej" rekomenduje schody z dwóch warstw sklejki brzozowej "krzyżowej" pokryte 6mm obłogiem dębowym. Twierdzi, że takie schody będą znacznie mniej narażone na pękanie/wypaczanie etc. niż z litego drewna i że taką konstrukcję schodów dywanowych stosują wiodące na rynku firmy (np. Marchewka). Co sądzicie o takiej konstrukcji schodów? Będzie rzeczywiście trwała i solidna? Dodam, że wycena takich schodów to 11,5 tys. (obłóg dąb klasa 2) i to jest ok. 3 tys. więcej niż wycenione mi przez Drewex schody lite (klasa A/B). Wykonawca twierdzi, że różnica w cenie wynika z bardziej skomplikowanej i pracochłonnej konstrukcji schodów obłogowanych przez niego proponowanych. Prośba o Waszą poradę, czy przypadkiem wykonawca nie próbuje mi wcisnąć "szmelcu".
  5. To może jednak wziąć Cerapura 22-3C? Zwłaszcza biorąc pod uwagę przeciętne docieplenie, na które zwróciliscie uwagę? Różnica w cenie tylko 600 zł.
  6. Witam, czy Cerapur Smart ZSB 14-3C poradzi sobie z ogrzaniem poniższego domku: - polowa bliźniaka, parter i mieszkalne poddasze - pow. użytkowa 150 m2 (w tym 20 m2 garażu, który bedzie tylko lekko ogrzewany) - powierzchnia calkowita 190 m2 - kubatura 745 m3 - ściany porotherm 25 cm + 12 cm styropianu - podłoga na gruncie izolowana styropianem 8 cm - poddasze (skosy i sufit) ocieplone welna 23 cm - dodatkowo połać dachu ocieplona welna 20 cm - 35m2 podlogówki, reszta grzejniki - roczne jedn. zapotrzebowanie na energię końcową - 115 kwh/(m2 rok) - wskaźnik zapotrzebowania ciepła wg projektu: 44,3 W/m2 i 17W/m3 zgóry dzięki za pomoc!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...