
poontos
Użytkownicy-
Liczba zawartości
23 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
-
Jestem na etapie
Fundamenty
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
poontos's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Gorzej jak wilgoć dostaje się z zewnątrz. Ja dodatkowo od zewnętrznej strony tarasu dałem gumę EPDM https://allegro.pl/oferta/plyta-gumowa-epdm-mata-guma-na-uszczelki-grubosc-2mm-szer-120cm-0-6m2-11255905042 Minęło 5 lat i żadnej wilgoci nie ma.
-
Tak jak napisałeś, zbić ten próg do chudziaka, położyć izolację poziomą (szczególną uwagę zwróć na połączenie izolacji z istniejącą), na to styropian, wylewka, i płytki/ panele.
-
Tego się obawiałem. Dzięki za odpowiedź.
-
Cześć wszystkim. Jestem w trakcie robienia trawnika. Chcę na "starą" ziemię nawieźć nową, wygrabić, wywalcować i posiadź trawę. Nie jestem pewien, czy gdy na "starej" ziemi, jeśli zostawię chwasty m. in. mlecze, koniczynę i babkę, to nie przebiją się przez nową ziemię. Grubość nasypu będzie ok. 10-15cm. Nowa Ziemia będzie wyjałowiona. Macie jakieś doświadczenie z tym tematem?
-
Cześć wszystkim! Przymierzam się do położenia płyt tarasowych o wymiarze 25 x 75 cm, grubość 4 cm. Mam wylaną zbrojoną płytę betonową o grubości 10 - 12 cm o wymiarze 3,5 x 6 m. Pod płytą jest kliniec porządnie zagęszczony więc nie obawiam się o to by płyta pękła. Moje pytanie to: co lepiej będzie się nadawać jako warstwa wiążąca - elastyczny klej do płytek, suchy beton czy może jeszcze coś innego?
-
Cześć. Jestem w trakcie zabudowy poddasza. Kupiłem już zielone płyty g-k do zabudowy pralni i łazienek. Natomiast resztę poddasza planuję zbudować czerwonymi płytami. Jestem mniej więcej w połowie pracy i już widzę, że źle wyliczyłem proporcje. Za mało mam płyt zielonych a za dużo czerwonych. Czy jeśli dałbym czerwone płyty do łazienki i posmarowałbym je folią w płynie zdałoby to egzamin, czy lepiej nie ryzykować i dokupić zielone g-k?
-
Witam. Dobrze, że zrezygnowałeś z okien połaciowych bo z nimi to sam problem. Pozdrawiam.
-
Cześć wszystkim. Jestem w trakcie budowy domku jednorodzinnego. Na mapce mam zaznaczoną jedną studnię na deszczówkę, którą już wykopalem i podłączyłem instalacje deszczową. Chciałbym wykopać drugą taką samą i zrobić z obu studnie przelewowe. Czy muszę zgłaszać zamiar wykopania drugiej studni?
-
Powierzchnia wszystkich ścian nośnych wynosi 173 m2, więc według moich obliczeń różnica w ciężarze wyniosłaby ok. 25 ton. Przyszło mi też na myśl, żeby górę zrobić z silki 18 cm. Wtedy różnica byłaby trochę mniejsza.
- 8 odpowiedzi
-
- porothermu
- silka
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam! Jesienią zeszłego roku zrobiłem fundament (dom z poddaszem użytkowym 158 m2). Niestety zima wstrzymała roboty budowlane. W międzyczasie postanowiłem zmienić porotherm (taki jest w projekcie) na ściany nośne na silke. Silka jest znacznie cięższym materiałem i zacząłem się obawiać, czy ława wytrzyma dodatkowy ciężar. Grunt pod ławą to zwietrzelina. Kierownik budowy powiedział, że ława powinna wytrzymać. Czy warto ryzykować i zmienić materiał na silke, czy bez obaw z niej budować? Proszę o radę.
- 8 odpowiedzi
-
- porothermu
- silka
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zrównałem wszystko do zera, gdyż posadowienie budynku było niezgodne z projektem. Ponadto nie była zachowana odległość 4 m od granicy z sąsiadem i przekroczona "nieprzekraczalna linia zabudowy" od strony drogi.
-
Niestety również musiałem usunąć ławy (złe posadowienie fundamentu). Ich długość wynosiła 62 mb, ściana fundamentowa była na wysokość 8 bloczków + chudziak pod posadzkę. Koparka rozpruła wszystko w ok. 24 godz. łącznie z załadunkiem gruzu na wywrotkę. Bloczki zostawiłem sobie na podmurówkę (na całą napewno nie starczą), są pouszczerbiane i trzeba je oczyścić z zaprawy ale na podmurówkę myślę że lepszych nie trzeba. Koszt całej operacji to 5000. Była również opcja, żeby wykorzystać stare ławy i dolać do nich nowe. Ja niestety nie chciałem ryzykować późniejszymi pęknięciami na styku ław i skułem wszystko. Teraz przygotowuję szalunki. Możliwe jest, że kwota 15 tyś jest realna.
-
Ławy wyprute 2 dni pracy koparki z młotem załatwiło sprawę.
-
Właśnie jestem na etapie załatwiania koparki. Usunięcie starej ławy wiąże się z wzruszeniem gruntu pod nią. Myślicie, że zagęszczenie go wystarczy, czy pogłębić fundament, jeśli tak, to o ile?