Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marczak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    180
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Marczak

  1. Znowu wrócili jednopostowowcy z tą nachalną reklamą zmiękczaczy, o zgrozo! Administracjo, ratuj!
  2. Jak to mówią "Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy" Jak widać z żywicą jonowymienną w zmiękczaczach podobnie
  3. Mocne słowa Ale fakt faktem... jak możesz to warto dodać te kilka stów do czegoś porządnego.
  4. Jeżeli zależy Ci na jakości to najlepiej zdecydować się na własnego składaka na Claku. Jeżeli chodzi o złoże to to bym zaproponował C100E ale tylko dlatego, że częściej z nim miałem styczność i jestem do niego pozytywnie przekonany. Jeżeli chcesz mieć wydajność 2,5-3m3/h nie schodził bym poniżej 40 litrów złoża. Przy 40l złożach jak praca nie jest długa, to powinno być ok. Jak wolisz mieć pewien zapas to przy 50 czy 60 litów złoża powinno pracować spokojnie. Przy 40 L będzie musiała być wysoka prędkość filtracji.
  5. Przy tak dużych przepływach rozumiem, że nie jest to typowe zastosowanie domowe? Chyba że mówimy o napełnianiu basenu. Jak często i jak długo są pobory wielkości 2,5-3m3/h. Przy zużyciu miesięcznym 20 m3 albo pobory są co kilka dni albo po kilka minut dziennie. W zależności od tego do jakich celów jest zmiękczacz i w jakim trybie będzie musiał pracować można dobrać inne urządzenie.
  6. Nie za mała pojemność złoża jak na 4 osoby łącznie? Ja bym jednak pomyślał o czym większym. Jak już jesteśmy w temacie zmiękczaczy Erie to zobacz może jeszcze coś takiego http://www.filtry-do-wody.info/recenzja-zmiekczaczy-wody-erie-iqsoft-eco/.
  7. A masz jakiś filtr wstępny zamontowany przed tym zmiękczaczem? Może wkład się zapchał i dlatego są wahania ciśnienia wody?
  8. Dwuczęściowy zmiękczacz PUR 10x44 na Głowicy CLACK CI (amerykańskiej) w Twoim przypadku będzie chyba odpowiednim rozwiązaniem. 30 litrów złoża, 1,8m3 wydajność godzinowa. Na twoje potrzeby powinien w zupełności wystarczyć.
  9. Musisz zwrócić uwagę na ilość złożą, rodzaj złoża (czy monosferyczne?) oraz głowicę (standard lub upflow).
  10. Zmiękczacz wody Denver Plus 30 owszem ma głowicę na podzespołach z Tajwanu ale powiem Wam, że korzystam z niego już ponad 2 lata i śmiga bez zarzutu.
  11. Zakup zmiękczacz wody powinien być obowiązkową inwestycją po budowie domu
  12. Ludzie kupują osmozę, żeby mieć sterylnie czystą wodę, a nie żeby od nowości woda śmierdziała...
  13. Do domowych systemów dobre są membrany Vontron. Co do podzespołów to złączki John Guest nie mają konkurencji...
  14. 1. Reduktor ciśnienia 2. Filtr 3. Zmiękczacz Hydra - ma płukanie wsteczne wkładu. Zaoszczędzisz na wymianie. 90 mikronów wystarczy.
  15. Rozumiem, że zmotywowała Cię głównie cena - bo to co podałeś to najtańsza chińska osmoza. Mogłeś ją kupić na chińskim allegro za niecałe 50$.
  16. Marczak

    Filtr do wody

    Jak byś poczytał trochę tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?117602-UZDATNIANIE-WODY-doradz%C4%99-w-sprawie-doboru-urz%C4%85dze%C5%84 to byś wiedział, że to są standardowe objawy twardej wody Jedyny rozsądny sposób to centralny zmiękczacz wody. Poczytaj tutaj http://www.zmiekczacze.com/ Zmiękczacz wody instaluje się przed piecem CO.
  17. Jeżeli zależy Ci na miękkiej wodzie tylko do celów spożywczych (np. gotowanie) to wystarczy Ci odwrócona osmoza. Jeżeli wolisz zmiękczyć wodę na cały dom no to centralny zmiękczacz wody. Twój wybór
  18. Bardzo "przejrzysta" aukcja Głowica manualna nie jest dobrym rozwiązaniem. Szybko Ci się znudzi ręczne płukanie filtra. I nie daj los, żebyś o tym zapomniał. Poza tym - wysyłałeś do nich próbkę wody, że dali Ci gwarancje na działanie tej stacji? Do jakich wartości obniżą mangan i żelazo?
  19. Rozumiem, żeby w jakiejś firmie krzak "u Pana Henia" z "laboratorium" na zapleczu były takie kwiatki, ale w Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej?? Szok.
  20. Zależy od tego jakie złoże masz w tej stacji i czy systematyczne przeprowadzałeś regenerację (nie było żadnego przestoju prze awarię). Najlepiej zbadać efektywność po procesie filtracji (tj. porównać wodę surową z wodą uzdatnioną).
  21. Z tego co widzę problem stanowi wysoka zawartość jonu amonowego oraz spora twardość wody. Jedną z metod obniżania zawartości jonu amonowego jest wymiana jonowa na kationitach, pracujących w cyklu sodowym (kationy usuwane z wody są wymieniane na jony sodu). W przypadku stacji uzdatniania wody o niewielkiej wydajności obecnie jest to najbardziej skuteczne rozwiązanie. Równocześnie z wymianą jonów amonowych zachodzi wymiana kationów wapnia i magnezu, a zatem następuje zmiękczanie wody. Z Twoją wodą powinna poradzić sobie jedna stacja zasypana złożem multifunkcyjnym. Powinieneś zwrócić uwagę na Crystal-Right, AquaMulti czy Ecomix. Wzrosła Ci też liczba bakterii (w skutek zalewania wodą gruntową). Trzeba by było zdezynfekować studnię i instalację. Dla bezpieczeństwa można zainstalować lampę bakteriobójczą.
  22. Najbezpieczniej moim zdaniem będzie wymienić złoże na multifunkcyjne. Pozostaje tylko pytanie - czy określona objętość złoża (dopasowana do paramterów wody) wejdzie do obecnej butli uzdatniającej. Nie mogę nigdzie znaleźć info o zmiękczaczu Galaxy 35/800...
  23. Przy takiej utlenialności może być marnie bez koagulacji.
  24. O mógłbyś się zdziwić - na rynku jest mnóstwo chinoli! Amerykańskie to pakowane są czasami głowicę (mowa o firmie Clack)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...