Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

beherit

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez beherit

  1. Obiecane zdjecia. Przy okazji , czy to nie dziwne że przewód N nie jest nigdzie dalej połączony?
  2. Witam, chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie podłączana jest dmuchawa w piecu Technotherm TTS26F: http://www.ekonergia.com.pl/Instrukcje%20Grzewcze/Inst_Tech_Dyn.pdf (podłączenie strona 1) w tym momencie elektryk do pieca doprowadzil zasilanie wg. pierwszego rysunku (3N-PE ~400V). Czy ten piec ma jakąś wbudowaną baterię odpowiedzialną za działanie dmuchawy (strona 13) w momencie odłączenia zasilania służącego ładowaniu pieca [2 taryfy]? Czy może ten piec jest "głupi" w działaniu i ogrzewanie poza okresem, w którym piec jest ładowany odbywa się na zasadzie strat ciepła poprzez obudowę pieca? Na chwilę obecną nie jest zainstalowany w piecu żaden dodatkowy zewnętrzny/automatyczny mechanizm sterujący. Zdjęcia z zacisków pieca udostępnie popołudniu.
  3. Dzieki wielkie zobacze co z uzywek sie nada bo na jeden dzien az nowej nie potrzebuje ;P
  4. hej, potrzebuję przyciąć parkiet i pewnie dałbym sobie radę ale problem nietypowy. 1. parkiet jest już położony na podłodze 2. parkiet trzeba wyrównać także przy samej ościeżnicy (zaraz przyjdzie nowa podłoga i chcę by łączenie było po pierwsze równe, a po drugie: pod drzwiami) ościeżnica już zamontowana. dysponuję do tego celu: - szlifierką kątową z dedykowaną tarczką do cięcia drewna - wyrzynarką z kilkoma różnymi rodzajami pilników macie na to jakiś pomysł? pozdr,pn - zdjecie pogladowe (po jednej stronie parkietu brak)
  5. Nie wiem czy mierzył ciężko to określić. Świstek otrzymałem - bez świstka z pomiarami. Rozmawiałem dziś z elektrykiem i mówi że to jakieś chyba napięcie zwrotne, które na mierniku elektronicznym (wcale nie najtańszym: unit ut-70) jest widoczne ale na analogowym nie powinno być i że jest bezpieczne przy dotknięciu przez człowieka (??). Dowiedziałem się też , że w związku z tym że na jeden z łączników schodowych (są dwa) musiało być doprowadzone zasilanie z gniazda sieciowego poniżej (kto inny kładł instalację, a aktualny elektryk nie zweryfikował dokładnie czy wszystko jest dobrze położone) to na wyjściu na lampy nie ma doprowadzonego PEN. Czy takie tłumaczenie w ogóle trzyma się kupy (oczywiście starałem się przytoczyć jego wypowiedź na tyle prawidłowo na ile pamietalem).
  6. hej, temat elektryczności jest mi totalnie obcy dlatego tez wszelkie czynności, które wykonuje dokładnie na tyle na ile się da sprawdzając każdy krok dwa razy. z tego właśnie powodu odkryłem dziwna rzecz: mam w mieszkaniu doprowadzone 3 fazy n 4 żyłach i położona i spięta przez elektryka instalacje w której znajduje się miedzy innymi jeden obwód z lacznikami schodowymi - niby elementarz, ale niepokoi mnie jedena sprawa, a mianowicie przy wyłączonym "świetle" na przewodach L-N lub L-uziemienie mam napięcie 60v, przy zalaczonym "świetle" wartość wzrasta do normalnych 235v. w związku z tym żeby nikogo później oświetleniem nie zabić powstrzymałem się z instalacja oświetlenia. mam wrażenie ze może to być spowodowane dociagnieciem zasilania do różnych elementów tego obwodu z różnych faz-mogę mieć racje? jak bardzo ta sprawa jest, ze tak się wyrażę krygodna biorąc pod uwagę ze elektryk podpisał świstek ze jest ok?
  7. Hej, ale mówisz o którym - pierwszym, drugim, czy dwóch ? Jakie inne rozwiązanie byś zaproponował? Czy dobrze mi się wydaje czy mówisz o lekkim skręceniu w osi wężyka, który jest bliższy na zdjęciu. pozdr,b
  8. Hej, mam pytanie bo wiem że wezyki lubią szczelać , pekać, etc. - psuć i zalewać. Czy takie wygięcie jak na zdjęciu nie będzie problematyczne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...