Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jax33

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O jax33

  • Urodziny 16.11.1979

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Wykańczania

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Podgórzno
  • Kod pocztowy
    05-340
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jax33's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Niestety nie często zaglądam obecnie do Muratora. Jeśli nadal jest chęć to proszę o kontakt [email protected] Pocztę częściej sprawdzam niż murator
  2. Poniżej przedstawiam swoje kolejne obserwacje co do mojego tłokowca. Niestety miał koniecznie musi być suchy i innym razie zawiesza się ty tyle z podajnika automatycznego. Używam groszku 8-31mm i zauważyłem że między kostkami węgla są przerwy i płomień omiata je powodując spalanie węgla podczas trybu pracy nie do końca w miejscu co powinien się palić. To samo dotyczy pracy w podtrzymywaniu, a mianowicie tępo wypalania węgla jest spore. Wpadłem zatem na pomysł aby robić mieszankę z miałem w stosunku 1-3 lub 1-4. Efektem tego jest wypełnienie tych przerw o których wspominałem a efekt to że podczas pracy pali się w wyznaczonym miejscu, a podczas pracy w podtrzymywaniu na paliwa wystarcza na dłużej. Generalnie po zastosowaniu tego manewru pali mi się dobę dłużej. Bez domieszki miału paliło mi się 5 pełnych dni jakieś 35 kg/doba a domieszko 6 dni około 29kg/doba. W dalszym ciągu jednak ustalam proporcje i jak robić tego przekładańca ponieważ jeśli w którymś momencie jest za dużo miału to jako że jest mokry mało spada do paleniska i dłużej piec napędza temp, oraz palenisko nie jest w prawidłowym miejscu. I tyle moich mądrości. A może ktoś testował taki mix i poda podrzuci swoje uwagi?
  3. Witam serdecznie, Postanowiłem poruszyć ten temat ponieważ zaczęły drażnić mnie wypowiedzi na forum że to paliwo jest lepsze niż tamto ale bez konkretów przy jednoczesnej walce do upadłego że ja mam racje. To samo dotyczy składów węgla (okolice Kołbieli 05-340) gdzie na pytanie jakie specyfikacje ma ten groszek/ekogroszek/miał pada odpowiedź "eee......................" ale panie dobrze się pali i ci co kupili chwalą. Muszę przyznać że dla mnie liczą się konkrety i dlatego uważam że wyznacznikiem na którym powinniśmy się opierać są specyfikacje od producenta w naszym przypadku kopalni. Według mnie są to najbardziej obiektywne dane. Załączam plik w którym zebrałem trochę specyfikacji. O ile informacji o Ekogroszku jest całkiem przyzwoita ilość to w temacie groszku, miału do pieców tłokowych jest tego tyle co kot napłakał a na składzie pamiętajcie że marna szansa o obiektywne dane (jeśli w ogóle coś powiedzą). PROSZĘ ZATEM O SPECYFIKACJE PRODUKTÓW, KTÓRYCH NIE UMIEŚCIŁEM (Z NACISKIEM NA GROSZEK I MIAŁ) ORAZ NAMIARY NA SKŁAD GDZIE WIEDZĄ CO SPRZEDAJĄ. Osobiście jako że nie udało mi się (lub niewystarczająco starałem się) w mojej okolicy zakupić groszku (bo nie po to kupiłem tłokowca by palić ekogroszkiem) zakupiłem tonę na próbę bezpośrednio z kopalni Bogdanka (obiekt robi wrażenie) . Ogólnie utarło się że ten węgiel jest kiepski w porównaniu z węglem Śląskim. Ale zerknijcie proszę na zestawienie - parametry z wyjątkiem siarki nie odbiegają od najlepszych tak zachwalanych. Osobiście palę i nie mogę złego słowa powiedzieć. Jakie wy macie doświadczenia tylko proszę o obiektywizm bez pryzmatu panującej ogólnej opinii. Kolejna sprawa, która wynika z zestawienia to np Bogdanka specyfikuje swój miał na 20 lub 22 MJ/kg a Bobrek-Centrum ekomiał na 27 mj/kg. Jak to możliwe? Poszukując danych zwróciłem uwagę iż często klient wprowadzany jest w błąd poprzez podawanie wartości "ciepła spalania" zamiast "wartości opałowej". Wiadomo że ta pierwsza jest wyższa. Następną rzeczą, która uderzyła mnie po oczach i nasunęła wątpliwości jest specyfikowanie w następujący sposób 22-25 MJ/kg. Według mnie tego typu specyfikacje oznaczają że w worku jest mix wszelakiej jakości. Zauważcie ze kopalnie dają dokładne wartości bez przedziałów. Czekam na informacje i wasze przemyślenia.
  4. EKW-RAPS-PLUS-wodny 22kW Podaję linka jak wygląda palenisko na końcu czasu podawania oraz zaraz po otrzymaniu porcji.
  5. EKW-RAPS-PLUS-wodny 22kW Od 2 miesięcy miałem problemy z ustawieniem pieca aby szybko wchodził w zadaną temp co skutkowało tym że zasobnik 180kg szedł w 3 dni przy temp +2*C na zewnątrz. Uważałem że poustawiałem wszystko super testowałem wszystkie ustawienia i różne paliwa. Zgłosiłem problem po 2 miesiącach do producenta kotła i doradzili mi abym zmienił pozycję paleniska. Podszedłem do tego sceptycznie (przecież wydawało mi się że sprawdzałem wszystkie opcje) i byłem w błędzie! Okazało się stosując się do wytycznych serwisanta Pana Darka wszystko gra i buczy. Teraz może trochę przysłodzę ale facet naprawdę pomocny i cierpliwy (bo ze spokojem wysłuchał moje mocno naciągane teorie) oraz wie o czym mówi. Dodatkowo pomimo dzielącego nas dystansu był skłonny przyjechać jeśli jego uwagi nie pomogą. Jedna super istotna kwestia. KAŻDY WĘGIEL SPALA SIĘ INACZEJ!!! Moje ustawienia: - paliwo groszek z kopalni Bogdanka (bezpośrednio 605,78 PLN/t) 27/07/12 (jego minus że ma sporo popiołu) - temp zadana 60*C - czas podawania 2,3min - moc nadmuchu 5 (1-12) sugestia że im większy nadmuch tum więcej straty ponieważ idzie w komin. - czas przerwy w podtrzymywaniu 8 - przedmuch 25s - krotność 2 Zauważyłem że w moim przypadku w podtrzymywaniu paliwo wypalało się i startując musiało sporo upłynąć aby płomień był jak powinien a co za tym idzie temp spadała o jakieś 10-12*C. Dlatego w podtrzymywaniu co 16 min daję extra dawkę co skutkuje że jak temp spadnie to po załączeniu szybko dochodzi do zadanej. Na tych ustawieniach jadę od 3 dni więc ciężko stwierdzić ile spala ale już widzę że dużo mniej. Jak wypalę z 3 podajniki to dam znać jakie mam spalanie! Powodzenia dla pozostałych palaczy
  6. Kolego "mic8585 " widzę że masz ten sam kociołek. Szukam najlepszych parametrów dla swojego. Możesz podzielić się informacjami czym palisz i na jakich ustawieniach? Dzięki za odpowiedź.
  7. Witam, Man EKW-RAPS PLUS (r. wodny)- kocioł z podajnikiem tłokowym 22KW Zakupiony w marcu 2012 i tak naprawdę jakiś tydzień temu odpalony na miał. Generalnie bawię się ustawieniami i pierwotnie wydawało mi się że najoptymalniej jest Temp CO 60 Czas podawania 2.2min moc dmuchawy 9 z 12 czas podtrzymywania 15min krotność 6 czas przedmuchy 20 Efekt jest taki że dużo spalał i robiły się koszmarne zgrzewy co uniemożliwiało spadanie popiołu. Zapytałem producenta i podesłał mi ustawienia ale i tak je delikatnie zmodyfikowałem na Co 60 Czas podawania 4,2min dmuchawa 4 z 12 Czaspodtrzymywania 12 mn krotność 4 przedmuch 15 Za pomcą tych ustawień prawie wyeliminowałem zgrzewy mniej popiołu, a i wydaje mi się (bo nie sprawdziłem co do kg) że mniej pali. Co do samego pieca to mam tylko jedną ale bardzo mnie wkurzającą sprawę MAŁY POJEMNIK NA POIPÓŁ. Co z tego że zasypię podajnik na 5-7 dni jak popiół muszę wywalać 2 razy na dobę. W zasadzie to jeden pełny popielnik ale jako że popiół spada tylko na jedną stronę to trzeba 2 razy wywalać !!! Jak dosteruje lepiej to dam znać.
  8. Witam Chcę poinformować, że zakupiłem i ten projekt i na jego podstawie wybudowałem dom. Sam dom bardzo mi się podoba i jestem super zadowolony, że go mam. Jednak ja nie znalazłem w necie żadnych informacji, na co uważać i chcę uczulić innych na pewne kwestie. 1) Przy tym projekcie jest niezgodność pomiędzy rzutem parteru a poddasza w kwestii schodów. Koniecznie należy dopracować ten szczegół. 2) W tym projekcie słup na środku salonu jest zupełnie zbędny, (że też tego prędzej nie dostrzegłem. 3) Należy dopracować kwestię kominów i wentylacji. Przez prosty zabieg ja mam wentylacje grawitacyjną dla każdego pomieszczenie. Ponadto proszę zwrócić uwagę, że jeśli chcemy zastosować rury krzemionkowe pamiętajmy o dodatkowych centymetrach. 4) Wykaz stali potrzebnej do zbrojenia jest bardzo nieczytelny i trzeba sporo wysiłku i wiedzy, aby go odczytać. 5) Prawie wszystkie sekcje zbrojenia stropu są z drutu fi8 natomiast jedna z fi12. Na fi8 pojawiły się si pęknięcia praktycznie zaraz po zalaniu, natomiast tam gdzie był fi12 nic. Sugeruję wszędzie dać fi12. 6) Wykazu więźby dachowej daremnie szukać! Jest rysunek i opis jak sobie mierzyć i wyliczać. Gratuluję cierpliwości sobie i mojej ekipie od dachu. 7) Jedna z stalowych ram HEB w magiczny sposób przechodzi przez belkę konstrukcyjną dachu przy łączeniu garażu z domem! na różnych rzutach okna dachowe w różnych miejscach. Na jednym z rzutów przechodzą przez staloweray HEB! 9) Sugeruję doświetlić klatkę schodową dodatkowymi oknami. 10) Sugeruję nie stawiać ścianki w łazience Nagórze, przez co mamy o wiele większą powierzchnię użytkową. 11) poddasze proponuję podnieść o jeden pustak 25 cm. Nie szkodzi bryle domu a miejsca o wiele więcej. 12) proponuję wydłużyć garaż o 1,5m (nie ma gdzie czego postawić) Dodatkowo ja zrezygnowałem ze stropu nad garażem przez co nam podwieszaną antresolę Ponadto przez odsunięcie/powiększenie o 1,5m będzemożna spokojnie dać schodek bo ja mam z tym problem. 13) ja dodałem zadaszenie na zewnątrz tak jak "przy malowniczej 3" super funkcjonalna sprawa. Reasumując. Otrzymacie bardzo gruby projekt gdzie 3/4 to zbędne informacje. Wszelkie istotne dane wykonawcy będą musieli wręcz rozszyfrowywać z tego projektu a i tak w większości będziecie musieli bazować n doświadczeniu i intuicji wykonawców. Czyli ogólnie projekt, jako domu SUPER natomiast dane techniczne DNO! Mam nadzieję, że to komuś się przyda.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...