Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dodziks

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dodziks

  1. Tak, wszystko póki co działa poprawnie, piec ani razu się już nie wyłączył Dziękuje @Greengaz za pomoc i za udzielenie fachowej wiedzy.
  2. Reduktor przy butli został wymieniony, do butli dopuścili 20 litrów denaturatu mimo tego zabiegu piec dalej nie chciał chodzić. Pan stwierdził że albo jest za słabo odpowietrzony zbiornik albo słaby gaz bo mu za bardzo śmierdzi. Wezwałem ekipę od regulacji pieca, panowie sporo się nakombinowali i palnik przy dużej mocy wciąż im gasł, stwierdzili że jest zły gaz i że to raczej mieszanka niż czysty propan. Przykręcili moc pieca tak by się mocno nie rozkręcał i póki co piec chodzi. Rozmawiałem też z dostawcą gazu, twierdzi że to na pewno czysty propan i za to ręczy, Pytał się o wskazania zegarów na zbiorniku 70% napełnienia i 4 bary na butli i według niego przy takiej temperaturze to są książkowe dane dla propanu.
  3. Zadzwoniłem do instalatora ponoć mają sporo zleceń w tej sprawie z amerigas'u i rozwiązaniem jest dopuszczenie denaturatu do zbiornika, koło 14 będą dzwonić z informacja kiedy mogli by podjechać.
  4. Wracając do tematu to wraz z mrozami pojawił się nowy objaw. Teraz zamarza na przemienne reduktor na butli oraz reduktor w skrzynce na ścianie. W poniedziałek będę się kontaktował z instalatorem zbiornika. Troszkę dziwne że dwa reduktory zamarzają:/ Może instalator dla oszczędności zamontował najgorszy badziew:/ Ten drugi reduktor jest wysoko na ścianie więc potwierdził się fakt że zalanie wodą nie miało wpływu na prace reduktora o czym wspominał @Greengaz
  5. @Greengaz Problem z zalaniem wystąpił jakiś czas temu, coś koło 3-4 tyg. temu. W tej chwili nie ma wody w kominie. Ta z czajnika też wsiąkła. ----------------------------------------- @Greengaz Czy orientuje się Pan jaki był by koszt operacji podniesienia zbiornika o 0.5 m? Czy centrumgaz takie operacje przeprowadza? Panowie, którzy tankowali gaz wiedzieli o azocie. Zatankowali troszkę gazu a potem dość długo wypuszczali i następnie dopiero dopełnili gaz do pełna. ----------------------------------------- @Greengaz Probłem z reduktorem wystąpił dopiero dzisiaj i wystąpił 3 krotnie. Na początki zimy nie było tego problemu, po odpaleniu pieca przez pewien czas utrzymywałem w domu temperature 18 stopni i wszystko było ok. Jakiś czas temu stwierdziłem, że skoro jeszcze nie mieszamy tam więc nie ma potrzeby grzać i piec został wyłączony. Dopiero dzisiaj jak chciałem nagrzać dom od 6 stopini do 15 wystąpił problem z reduktorem (3 razy zamarzł) . W tej chwili piec pracuje temperatura w domu to 10 stopini, zmiejszyłem też bieg na piecu z 4 na 3 aby dom wolniej się nagrzewał i póki co reduktor nie zamarzł choć upłynęły już 4 godziny od poprzedniego zamarznięcia. W tej chwili mam poziom gazu według zegara na butli to 75 więc może faktycznie azotu już nie ma. ----------------------------- @pegaziatko Jestem pewien że mam zatankowany propan, bo firma w której kupiłem gaz nie sprzedaje propan-butanu. Powiedzieli mi że nie maja mieszanki i że w ogóle nie opłaca mi się tankować mieszankę mimo że zbiornik podziemny na to pozwala, bo różnica między mieszanką a propanem w lecie jest niewielka.
  6. Woda wdarła się z powodu podniesienia wody gruntowej, które trwało 2-3 dni. W tej chwili nie ma wody w kominie. Komin dość wysoko wystaje nad powierzchnie ziemi więc za bardzo nie widzę możliwości aby woda kiedykolwiek dostała się wierzchem. Co radzicie mi w tej sytuacji zrobić? Podniesienie zbiornika i usadowienie go wyżej jest w tej chwili raczej nie realne gdyż zbiornik jest pełen, jest to zbiornik o pojemności 4850 L. Myślałem, żeby go wiosną uszczelnić tak jak pisałem na początku wtedy woda gruntowa by się nie wdarła ale z tego co piszecie to nieszczelność powinna tam być. Myślałem też że może zrobić sączek w okół zbiornika i podprowadzić go do pobliskiego rowu, wydaje mi się że woda w rowie była zdecydowanie niżej w rowie niż w moim kominie. A może problemy z reduktorem faktycznie są przy pierwszym tankowaniu, bo propan jest zmieszany z bodaj że azotem i w przyszłej zimie problem nie wystąpi? A może muszę wymienić reduktor na jakiś lepszy, panowie od pieca mówili mi że kiedyś te reduktory były większe i lepsze.
  7. Witam, Czy ktoś z Was może miał podobny problem.Podczas dużych opadów gdy otworzyłem pokrywę od zbiornika to zobaczyłem że wszystko prócz urządzenia od ochrony katodowej jest zalane wodą, reduktor wraz z zegarami był pod wodą. Dodam, że jest to mój pierwszy sezon grzewczy (jeszcze się do tego domu nie wprowadziłem ale wkrótce to zamierzam uczynić) i nie wiem czy czasami takie sytuacje mogą mieć miejsce i nie należy się tym przejmować. A może powinienem jakoś uszczelnić kołnierz miedzy butla a podstawą kołnierza tak aby woda się tam nie dostała albo może jakiś sączek z pompą do wody? Jak przyszły pierwsze mrozy to doszedł nowy problem, uruchomiłem piec temperatura w domu była coś około 6 stopni ustawiłem aby piec dogrzał do temperatury 15 stopni. Piec po pewnym czasie się wyłączył informując o problemie z palnikami. Wezwałem speców od pieca i okazało się że problem nie jest z piecem a z reduktorem na zbiorniku, według specjalistów od pieca reduktor zamarzł i nie puszcza dalej gazu. Kazali zagotować wodę i polać reduktor wodą. Faktycznie po polaniu na zegarze od reduktora pojawiło się ciśnienie i gaz popłynął. Po 4 godzinach reduktor znowu zamarzł powtórzyłem wiec manewr z czajnikiem. Po 4 kolejnych znowu miałem powtórzyć wspomniany manewr. Czy problemem jest wadliwy reduktor? A może powinienem to łączyć z poprzednim wydarzeniem i kiedy został zalany wodą reduktor się uszkodził? A może problemem jest gaz, teoretycznie tankowałem czysty Propan bez żadnych domieszek.
  8. Witam, Jak ułożyć płytki aby spoina płytek od garderoby i korytarza wypadała w drzwiach? Drzwi się będą otwierać na korytarz i rzecz jasna nie mają progu. Gdzieś wiedziałem na filmie ze pewien Pan parę centymetrów wchodził płytką w wycięcie na drzwi. Tylko ile tych centymetrów trzeba wejść?
  9. A co powiecie o przecinarce RUBI Diamant ND-180? W ogóle ktoś się orientuje skąd się bierze aż taka różnica cenowa między RUBI Diamant ND-180 (ok 500zł) a Diamant ND-200 (ok 1700zł)? Troszkę większa tarcza i troszkę mocniejsza i już taka różnica cenowa? W ogóle Diamant ND-180 nada się od cięcia płyt 60x60?
  10. Witam, Może zna ktoś w okolicach Skierniewic firmy/osoby trudniące się budowaniem kominów systemowych ceramicznych zna zewnątrz budynku (przylegającego do ściany)?
  11. To jaki inne rozwiązanie byś zaproponował? Bo widzisz ja sobie pomyślałem tak: Będę musiał kupić włączniki więc szkoda kupować zwykłe a potem wymieniać na dzwonkowe, więc pomyślałem że kupie od razu pod sterowanie czyli dzwonkowe. Ale nie chciałbym od razu ładować kupę kasy w jakieś super sterowniki do automatyki, które pozwolą mi zrobić wszystko co sobie wymyśle, bo póki co kasa będzie potrzebna na inne ważniejsze rzeczy:( Póki co chciałbym zrobić taką podstawę sterowania światłem to znacz: 1) zwykłe zapalenie światła po kliknięciu i zwykłe zgaszenie światła po kliknięciu 2) po przytrzymaniu dłuższym włącznika zgaszenie kilku świateł 3) zapalenie światła po sygnale z czujki ruchu Dlatego pomyślałem sobie że na początek mógłbym kupić 3 może 4 moduły INT-IORS co mnie będzie kosztowało 900-1200zł i na początek będzie jakoś to działać. A z czasem jak już nie będzie pilniejszych wydatków to bym sobie kupił PLC z prawdziwego zdarzenia i wtedy hulaj dusza piekła nie ma.
  12. Witam, chciałbym wykorzystać satela do sterowania oświetleniem. W domu zamiast zwykłych włączników będę miał przyciski dzwonkowe. Słyszałem że ponoć można zaprogramować satela, że jak dostanie sygnał z przycisku dzwonkowego to po przez moduł INT-IORS może załączyć zasilanie na odpowiednim kablu. Wszystkie kable od oświetlenia schodzą mi się w rozdzielni więc myślę że to nie będzie problemem. Chciałbym też zrobić coś takiego że np. ja kliknę w przycisk dzwonkowy krótko powiedzmy sygnał trwa do 1 sekundy to zapala mi się światło, a jak przytrzymam dłużej to zapali mi się kilka punktów świetlnych, czy satel potrafi odróżnić długość sygnału? Wiem że na PLCku wago dało by się coś takiego zrobić tylko że za moduł wyjść na 230V, który obsłuży dwa wyjścia trzeba zapłacić 200zł, dla satela za 8 wyjść płaci się coś koło 300zł, poza tym i tak chce kupić satela do alarmu i sterowania roletami.
  13. Różnią się sposobem użytkowania. Taki włącznik jest przyciskany, więc jest mała szansa, nawet jak puszka jest słabo osadzona, że ją wyjmiemy ze ściany. Natomiast do gniazdek wkłada i następnie wyciąga różnego rodzaju wtyczki i to właśnie przy wyciąganiu istnieje ryzyko że słabo osadzona puszka wyjdzie razem z wtyczką ze ściany.
  14. Dziwi mnie Twoja irytacja moim dylematem, dla mnie zupełnie normalne jest że osoba, która nie ma doświadczenia w danej dziecinie, pyta się osób z większym doświadczeniem, aby nie uczyć się na własnych błędach. Papugowanie na ślepo rozwiązań i tłumaczeniem sobie, że przecież większość tak robi, jest przejawem kretynizmu, bo dla większości osób głównym priorytetem może być czas wykonywania danej rzeczy a dla mnie trwałość i jakość. Dlatego wole mieć dylemat teraz niż za rok jak będę się zastanawiał czemu razem z wtyczką od żelazka wychodzi mi całe gniazdko...
  15. A to chyba kwestia włączników czy są ciche czy głośne.... zastosowanie pianki czy gipsu chyba nie ma znaczenia.... a jeśli ma to przypuszczałbym, że pianka lepiej tłumi dźwięki niż gips?
  16. Witam, Czy montowanie puszek od gniazdek elektrycznych na piankę montażową to dobre rozwiązanie? Chciałbym wypoziomować w pokoju wszystkie gniazdka (za pomocą lasera) tak aby znajdowały się na dokładnie tej samej wysokości zanim wejdzie ekipa do tynkowania. No i mam zagwozdkę czy pianka montażowa jest na tyle twarda i trwała do tego celu. Nie będzie tak że po jakimś czasie gniazdko zacznie mi się ruszać? Jeżeli chodzi o włączniki świateł to wydaje mi się że pianka się w 100% nadaje ale czy z gniazdkami jest tak samo? Może lepiej użyć gipsu albo masy tynkarskiej, albo kleju np. do płytek, a może rozmieszać troszkę cementu z piaskiem? A może jednak wystarczy sama pianka?
  17. Witam, Jestem właścicielem domu, który przylega do budynku sąsiada. Oba domy zostały wybudowane jeszcze przed wojną. Niedawno sąsiad sprzedał swoją posesję, a nowy właściciel chce rozebrać budynek do którego nasz dom przylega. Po wstępnych ekspertyzach okazało się, że nasz dom, ma bardzo cienką ścianę działową na parterze 12 cm, a na górze w ogóle jej nie ma i przylega bezpośrednio do budynku. Jeżeli sąsiad rozbierze swoją część to nasz dom straci ścianę zewnętrzną. Ze wstępnych ustaleń wyszło, że sąsiad pozwolenia na rozbiórkę nie dostanie ale oznajmił nam że może rozebrać zgodnie z prawem większą cześć domu, i że do tego nie potrzebuje pozwolenia, zostawiając nierozebrane pokoje, które przylegają do naszego domu. Wydaje nam się że jest to kłamstwo z jego strony, bo ja to może być że do rozbiórki całego domu wymagane jest pozwolenia i plan rozbiórki a do rozbiórki 3/4 domu nie potrzeba nic. Podejrzewamy, że sąsiad chce jedynie uśpić naszą czujność i defakto dokonać nielegalnej rozbiórki. Czy można taką rozbiórkę jakoś powstrzymać? Nie stać nas na przebudowę domu, taką jak proponuje sąsiad czyli żeby dostawić ścianę w środku domu i ja od środka ocieplić. Mamy też obawę, że ponieważ oba budynki są stare to dokonując rozbiórki zawali się i nasza część.
  18. Witam, Czy ktoś robił może oczyszczalnie przydomową z wentylacją wysoką w kominie. Czy są do tego jakieś specjalne rury czy wystarczą zwykłe PCV 110? Czy można gdzieś dostać taką rurę jednolitą np. 6 metrową czy trzeba użyć kilku łączonych? Tylko czy taka łączona wjedzie do komina? Komin składa się z 3 kanałów i czy problemem może być to że tym samym kominem ale innym kanałem będą odprowadzane również spaliny z pieca gazowego?
  19. Nikt nie jest w stanie polecić styropianu?
  20. Witam, Podłącze się pod temat. Ja również zamierzam ocieplić wewnętrzną ścianę nieogrzewanego garażu w bryle domu. Czy ktoś może mi doradzić jakiego styropianu użyć aby uzyskać jak najcieńszą warstwę styropianu z odpowiednio niskim współczynnikiem Uc. Czytałem w muratorze że dla ścian powinien wynosić nie więcej niż 0,3 W/(m2*K). Czy STYROPIAN TERMO ORGANIKA PLATINIUM jest do tego najlepszym materiałem czy może lepiej użyć Styrodur / XPS a może znacie jakiś lepszy do tego celu styropian?
  21. Myślałem że może pojawił się jakiś nowy materiał, który stosuje się w nowym budownictwie. Szczerze mówiąc to myślałem że tynki sylikonowe to jest ten nowy wspaniały materiał. Tynki cementowo-wapnowe to technologia dość stara. Tynk maszynowy został według mnie wprowadzony po to żeby przyspieszyć prace tynkarskie i zmniejszyć cenę, nie koniecznie idzie on w parze z trwałością... :/
  22. Witam, Czy orientuje się ktoś jakie się teraz kładzie w nowo budowanych domach tynki? Czy najlepiej zrobić tradycyjny tynk cementowo-wapienny czy może maszynowy? Czy jeżeli chcemy mieć gładkie ściany to jesteśmy skazani tylko na gładź gipsową? Gips chyba nie jest za dobry, pyli i jest dość kruchy w dodatku chyba źle reaguje jak złapie trochę wody? Słyszałem też o tynkach sylikonowych, czy nadają się one do tynkowania wewnątrz domu, czy są zdrowe? A może tynki z piasku kwarcowego (czy jakoś tak)?
  23. Witam, Mam problem jak poprowadzić gaz płynny (ze zbiornika podziemnego) do dwóch miejsc w domu, w których będzie używany. Do jest w tej chwili w stanie surowym (są mury, dach, pierwsze wylewki). Niestety rozmieszczenie pomieszczeń zostało tak zaplanowane ze kotłownia jest w skrajnie innym miejscu niż kuchnia (jak mamy bryłę domu to pomieszczenia te są w rogach po skosie do siebie). Jeżeli zrobię skrzynkę gazową na ścianie zewnętrznej przylegającej do kotłowni to będę zmuszony doprowadzić gaz rurami wewnątrz domu od kotłowni do kuchni przez kilka pomieszczeń i wszystko było by w porządku jak bym mógł te rury jakoś ukryć (a z tego co czytam za bardzo tego nie wolno robić). Może można ze zbiornika albo ze skrzynki pociągnąć rurę pod ziemią wzdłuż bryły domu i wejść rurą od strony kuchni (wtedy bym uniknął rur w domu). Jest tylko jeden problem a mianowicie wjazd do garażu chyba nie można pod wjazdem ciągnąć rur z gazem?
  24. Dzięki za informacje, są dla mnie bardzo przydatne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...