Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

agaagaaga1980gmail.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez agaagaaga1980gmail.

  1. Tylko jak rozumiem takie przejście trzeba montować przy przejściu komina przez dach. Więc jak zamontować jak już jest komin ?
  2. Nie mam takiego przejścia dachowego. Nie mogę rozgraniczyc czy to kondensat czy przeciek. moim zdaniem to przeciek dlatego chciałem wymienic ta cegłe kratówke na pełna. Tylko najbardziej zależy mi na tym, że jak juz bede to zmieniał na co jeszcze zwrócić uwagę żeby było juz wszystko w porządku i problem sie dalej nie powtarzał. Pozdrawiam
  3. Moc kotła 20 kW a do ogrzania koło 150 m2. Drewnem pale bardzo rzadko wiec nie tu bym szukał przyczyny i drewno sezonowane. Zawór ustawiony na 7, 8 w zaleznosci od temperatury na zewnatrz w skali 10 stopnowej. Nie wiem czy chodzi o połączenie jak mam wpiety zawór? A nawet jakbym dokładał to drewno to jak jest kwasówka to w jaki sposób przechodziłby ten kondensat przez rurę do cegły bo ja nie rozumiem.
  4. ,Pale z dmuchawa, staram sie nie dokładać chyba że pale drewnem. W przypadku palenia węglem czekam, az wypali sie caly zasyp, od nowa zasyp i palenie od gory. Max temperatura spalania 240, rozpalania 320 stopni.
  5. Kociol defro optima komfort plus. Pale w kotle wyłącznie od góry .
  6. Drewno sezonowane, opal suchy. Miałem z tym kominem problemy od początku. Przeciekal więc zrobiłem dodatkowe uszczelnienia . Myślałem że wszystko przez cegle kratowk Dopoki nie paliłem w co miałem plamy z wody jak zacząłem palić to wyszly brazowe. Chce z tym zrobić porządek na wiosnę dlatego myślę o cegle pełnej żeby nie przeciekalo. Myślałem że coś scieka po rurze dochodzi do cegły pełnej i wychodzi na scianie. Nie może tak być?
  7. Nie wiem jaka jest temperatura na powrocie bo nie mam tam założonego termometra, ale rurka jest ciepła i myślę że się różni 10 - 15 stopni od tenorowy na wyjściu. Nie ma niestety możliwości ocieplenia rury na całej długości , bo trzebaby cały komin burzyc. Chciałem zmienić na klinkier pełny z klinkieru dziurawki, gdyz myślałem że to może być przyczyną plam. Kondensat spływa pomiędzy dziurami w klinkierze dochodzi do cegły pełnej pod dachem i wychodzą plamy. Nie może tak byc?
  8. Temperatura na piecu ustawione 60-65, zawór 4 drogowy jest wiec temperatura powrotu ok. Rury są złożone ok bo sprawdzałem na zdjęciach z budowy. martwi mnie tylko ta rura nad kominem, że ona może być przyczyna nieszczelnośći. I wtedy jakby była nieszczelna obróbka to kondensat wpływał by pod tynki ? Pytam bo na wiosnę chciałem to naprawić , żeby już nie mieć problemów. Mam w planie zmianę na klinkier pełny myślałem, że to rozwiąże problem. czy jeszcze jak będzie możliwość ocieplić rurę w kominie w części wystającej poza dach?
  9. Myslę, że kwasówka nie przetarta bo w tym roku robiona, byc może przyczyna jest nieszczelna obróbka, ale jak wtedy ten kondesat wpływał by na sciane? A nad komin wystaje z 80 cm rury z kwasówki , czy to może być problem ( a jak są zamontowane strażaki na kominie i tez wystają poza niego)? Przy czopuchu trochę wycieka ( jeżeli mówisz o wyczystce) ale myslałem ze to normalne podczas palenia.
  10. Witam, ja się podłącze do tematu. U mnie też pojawiły się żółte plamy na ścianie. Moj komin jest murowany w środku zastosowany wkład z kwasówki. Pale głównie węglem i sezonowanym drewnem. Nad dachem komin z cegły klinkierowej ( niestety dziurawka ) co może byc przyczyna tych palm. Czy to że przecieka komin ? nie mam już pomysłu. Pozdrawiam i licze na pomoc .
  11. Nie nie postawiłem jeszcze tam nie mieszkam. 2 miesiace temu wylalem posadzki a 3 miesiace temu zrobilem tynki, dlatego wietrze dom.
  12. czemu dziurawe? Mam izolowane schody na strych. Dodatkowo mam na tym strychu podłogę z płyt osb.
  13. czyli co najlepiej wyrzucic ta wełne? Ad. 1 Dlaczego bark wentylacji połaci i wnętrza ?
  14. Wełna nie jest poupychana jest szczelina pomiędzy wełna a folia paropszepuszcalna. Dlatego cały czas się zastanawiam się skąd ta woda. Myśle, że trzeba bedzie zrobic wentylacje na strychu. Tylko powiedzcie mi ile tam wstawić komików. Powierzchnia połaci ocieplonej wełna to około 40m2. Czy może lepiej zrobic wylot powietrza w ścianach szczytowych.
  15. Strych nie jest ogrzewany, izolacja pomiedzy strychem a poddaszem jest większa: 15 cm miedzy jętkami i 10 w poprzek jętek i pod tym folia paroizolacyjna , następnie płyty k-g. Już sam nie wiem czy dobrze zrobiłem dając na stryszku ta wełne. Może lepiej było nie dawać. I miałbym święty spokój, a tak boje sie tego zeby za jakiś czas nie pojawił się grzyb. Wentylacja myśle, że dobrze zrobiona. Wywiewy z każdego pomieszcenia na parterze i na poddaszu. Na strychu nie ma zamontowanych kominków bo wykonwca twierdził, że nie ma takiej potrzeby gdyż będzie wentylowany przez szczeline wentylacyjna w dachu.
  16. Będę sprawdzał cały czas. A założyć folia paraizolacyjną na strychu czy nie zakładać bo do tej pory nie miałem założonej. Folia była na stropie na jętkach.
  17. Sprawdzałem przy różnej pogodzie i nie zauważyłem po południowej stronie.
  18. Ociepliłem strych wełna miedzi krokwiami. Wiec schemat jest taki od warstwy najbardziej zewnętrznej: Blachodachówka, łaty, kontrłaty, folia paroprzepuszczalna, wełna, folia paraizolacyjna, płyty g-k. Na strychu jest tak :blachodachówka, łaty, kontrłaty, folia paroprzepuszczalna, wełna Krople pojawiają się na foli paropszepuszczalnej, prawie wyłącznie od strony północnej. FlashBack napisz o co chodzi z kalenica?
  19. Wentylacja jest grawitacyjna, niestety nie wiem jak jest wilgotność w części mieszkalnej. Budynek cały czas wietrzony i ogrzewany. Zamontowano schody strychowe w suficie na jętkach. ( schody rozkładane) Na strychu nie ma dodatkowych kominków, wentylacja jest przez szczeline wentylacyjna miedzy membrana, a blavhodachówką. Krople pojawiają się tylko po stronie pólnocnej. Nie zauważyłem po południowej.
  20. 1. Ventia Cobalt Plus 170 2. Tynki wykonane we wrześniu Wylewki początek paździenika
  21. Mam zadaszenie wylotu. Na kalenicy sa gasiory a pod nimi specjalna uszczelka która ma zapewnić wentylację i przepływ powietrza. Czy trzeba dołożyć kominki? Nie wiem czy woda jest w części mieszkalnej bo jej nie widać a mam już założone płyty g-k i nie mam jak sprawdzić. A odnośnie foli paraizolacyjnej to zalozyc na strychu na welne czy nie? P.s. Woda pojawia się głównie po północnej stronie dachu.
  22. ] Sorry nie napisałem że na foli paroprzepuszczalnej są kontrłaty a pozniej łatyi na tym blachodachówka. W ten sposób wentylowana jest połać. Na strychu są wykroplenia na foli od strony wełny mineralnej. nie wiem czy zakładać paroizolacje za wełna na strychu skoro jest na stropie? Co to jest grad bo nie wiem za bardzo.
  23. Witam mam takie pytanie. Firma wykonała ocieplenie poddasza uzytkowego. Dach dwuspadowy , strop na jętkach. Zaczynając od strony zewnetrznej wyglada to tak: Blachodachówka , folia paropszepuszczalna, wełna 15 miedzy krokwie, 10 w poprzek krokwi, folia paraizolacyjna, płyty g-k. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, gdyż ociepliłem też dach nad stropem wełna 15 miedzy krokwie. I tu moje pytanie czy dawać na ta wełnę folie paraizolacyjną czy nie. w przyszłym roku obije wszystko płytami osb. Zauważyłem również że na foli paroprzepuszcalne powyżej strychu są w niektórych miejscach widoczne kropelki wody. czy może dlatego, że ociepliłem tam wełna? Co moze być przyczyna. Pozdrawiam P.s. Pisze z konta zony i dlatego forma męska.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...