Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

agresst

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O agresst

  • Urodziny 08.06.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łodź
  • Kod pocztowy
    93-402
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

agresst's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. agresst

    Izolacja murłaty

    Gdybym dał 10 cm bloczek musiałbym go podcinać ze skosa żeby weszła wełna(ta miedzy krokiami). Murłata zlicowana z scianą zew. Spokojnie od wewnątrz zmieszczę wełnę
  2. agresst

    Izolacja murłaty

    Witam, Za namową tynkarzy domurowałem jedną warstwę bloczka H+H (gr 5 cm ) na ścianie kolanowej. < podobnie jak na załaczonym zdjęciu. Murłata leży na foli izolacyjnej(tylko od spodu). miedzy bloczkiem a murłatą powstała 5 cm przestrzeń. Zastanawiam się czy można ją czymś wypełnić jeżeli tak to czym? Jesienią / zimą zostanie położona izolacja poddasza 20 cm wełny , wiosną 20 cm styropianu na elewacji. Jeżeli tą przestrzeń czymś wypełnię murłata zostanie z 3 stron zaizolowana od dołu pozostanie folia. Dach kładziony w kwietniu drewno z tartaku dosc mokre. Pokrycie blachodachówka .
  3. Witam, Jestem posiadaczem działki która jest w gminie uznana za budowlaną z przeznaczeniem do zabudowy jednorodzinnej.Działka jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego.Jednak w rejestrze gruntów figuruje jako łąka/pastwisko. W Starostwie otrzymaliśmy informację że nie można zmienić teraz wpisu i odbędzie się to gdy zaczniemy inwestycję budowlaną.Moje pytanie brzmi czy zostanie nałożona na mnie jakaś opłata w związku ze zmianą w rejestrze?
  4. Witam, W jednej z granic działki mam skarpę około 150-170 cm. Chciałbym możliwie blisko granicy wykonać mur oporowy długi na około 25 m .Na sąsiednich działkach zrobili szalunki i wylali taki mur grubości 20-30 cm.Mam kilka pytań: 1.Czy należy wykonać w tej sytuacji mur typu L? 2.Jeżeli nie typu L o ile cm zalać w gruncie? 3.Czy 20-30 cm to wystarczająca grubość? 4.Czy można dorzucić gruzu w taką konstrukcje? ( zdaje sobie sprawę ze to osłabia)? 5.Czy wręcz przeciwnie należy dorzucić zbrojenie?
  5. Witam, Planujemy wraz z przyszłą żoną zakup działki.Ze względu na to że jeszcze nie jesteśmy małżeństwem chcemy zakupić ja jako współwłasność.Czy wiąże się to z jakimiś problemami przy podpisywaniu aktu notarialnego?( więcej załatwiania , większa opłata ?) Oraz czy w późniejszym czasie (np. przy budowie domu) taka współwłasność niesie ze soba jakieś komplikacje? Oczywiście zdaje sobie sprawę że w przypadku współwłasności wszystkie decyzje muszą być podparte zgodą obu właścicieli.
  6. Witam, Mam na oku działkę budowlaną która posiada Plan Zagospodarowania Przestrzennego.Jest na nim informacja że działka dopuszcza budownictwo jednorodzinne są określone parametry ewentualnych budynków itd. Czy uważacie że mimo wszystko należy przed kupnem wystąpić o warunki zabudowy by mieć pewność że wszystko jest w porządku? Okres oczekiwania na warunki to kilka do kilkunastu tygodni.Trochę się obawiam że otrzymam warunki wszystko bedzie ok a działka zostanie sprzedana. Proszę o poradę co zrobić w takiej sytuacji.Czy Miejscowy Plan zagospodarowania to dostateczne zapewnienie? Myślałem o podpisaniu umowy wstępnej do czasu otrzymania warunków zabudowy.
  7. Dobra proponuje dalej nie dyskutować bo jeżeli piszę że budżet obejmuje to czy tamto to tego się trzymamy a nie gdybamy co mam czego nie mam itd.To bezsensu.
  8. Przecież w 1 poście jest zawarte jakie prace obejmuje budżet 100 tys. I nie ma tam mowy o projekcie geodecie i kierowniku. A jeżeli już o ty mowa to Projekt 2-3 tyś ? Kierownik 2 tyś? Nie wiem ile bierze geodeta
  9. Zrobię tak jak kolega jajmar powiedział,Przedstawię projekt i zrobię kosztorys.wtedy będzie o czym dalej dyskutować.Sam nie jestem w 100% pewny że się to uda bo gdyby tak było nie zakładał bym tematu i nie pytał ale staram się bronić swojego planu i zdania na ten temat. To chyba zrozumiałe?Poza tym nie mowiłem jaki dokładnie ma być jakie są moje oczekiwania itd.
  10. Elektryka tylko kable. Podłogówka. Lane w grunt izolował poziomo na wylaną ławę papa termo i potem bloczki betonowe.Bloczki izolował też pionowo dysperbitem. Nie będę się nosił jak paw i nie robię tego.Mogę powiedzieć że też mam dom za sobą bo znam dokładnie rozliczenia i realia budowy domu rodziców i znajomego, ba dobrą sprawę byłem tam obecny przez większośc prac do stanu developerskiego / zamkniętego surowego.
  11. Na budowie mam zamiar byc po godzinach pracy + 1 dzień w weekend.Stale będzie tam 2-3 pracowników z rodziny ( np. ojciec i teść).Urlop który mi przysługuje 21 dni ROBOCZYCH daje cały miesiąc wolnego w tym czasie można zrobic wiele.Wiem że niektórych uciska że nie maja możliwości zrobienia czegoś samemu bądź rodziny która nieodpłatnie pomoże ale rozmawiamy tu o kosztach ( głownie materiałów) a nie o tym że ja będę miał 5 czy 10 pracowników i czy stracę na to rok czy 5 lat. Byłem uczestnikiem lania fundamentów gdzie o godzinie 12.00 umówiona była grucha a o 5.00 wytyczone tylko fundamenty.Ręcznie przez dwunastu chłopa udało się wykopac i zalać do 17.00. Wiele krytykuje się technologie budowlaną z lat 80-90 ale jako monter balustrad i schodów mogę powiedziec tylko tyle że te niby nowe domy z super technologią są w wielu przypadkach g*wno warte. Stropy z takiego betonu ze się płakac chce, izolacja fundamentu żenada, obróbki balkonów to samo. Spodziewałem się takich reakcji bo mało kto podejmuje się takiego zadania, głownie z wygody. Ale co jest lepsze zbudowac dom za 100 tyś samemu poświęcić trochę zdrowia dwa lata pod olac wakację. Czy zbierac 10 lat 300 tys ? Większośc nie kuma że gdybym dysponował większą gotówką o pewnie bym zlecił komuś budowę. A opcja kredytu nie wchodzi w grę bo nie chce kuli u nogi na całe życie
  12. Z tego co się dowiedziałem w moim przypadku podłaczenie do miejskiej sieci ( woda+ścieki) 8k. Ale nie ma to wiekszego znaczenia bo w moim harmonogramie na 100 tys nie ma podłączeń (woda ,prąd, ścieki) ani pieca. Mam zamiar tylko rozciągnąc instalacje do wody,odpływy i , ułożyc podłogowe ( same rury grzewcze bez rozdzielaczy zaworów itp. Przeglądam aktualnie ceny materiałów i utwierdzam się w przekonaniu że jest to wykonalne.W wolnej chwili sporządzę pełny kosztorys i zamieszczę.
  13. Możesz opisac co mieści się pod hasłem hydraulika? Pod hasłem własna robocizna nie mam na myśli tylko swoją osobę a ludzi z najbliższej rodzinny którzy będą pomagac oraz znajomych który winni mi są ,,przysługę"
  14. Witam, W przyszłości mam zamiar wybudowac dom i pomału nabywam wiedzę przydatną w tym przedsięwzięciu.W mojej pracy ocieram się często o budowlankę ( ślusarz-spawacz, monter schodów ,balustrad).Dodatkowo wcześniej brałem czynny udział w budowie domu rodziców , budynków gospodarczych i innych ( garaże wiaty.itp) W związku z tym zamierzam wykorzystując swoja wiedzę jakieś tam doświadczenie sam zrobic tyle ile dam radę.Zastanawia mnie tylko kwestia ile przez własną robociznę jestem w stanie zaoszczędzic. Przeglądając internet często spotykam się ze stwierdzeniem że np.Nie wybudujesz 100m2 domu za 100 w stanie surowym/.Ja właśnie tyle chciałbym przeznaczyc. Pytanie moje brzmi czy według was jest możliwe wybudowanie domu za 100 tys. 1/ -Dom 7m x 11m -z poddaszem użytkowym -beton komórkowy -dach dwuspadowy ~30* -bez piwnic 2. -Fundament ( ława fundamentowa ) - własna robocizna -mury beton komórkowy - własna robocizna -Kominy cegła -w-r -stropy belkowe - w-r -dach dwuspadowy (Wiązar płatwiowo-kleszczowy lub jętkowy) własne robocizna + własne materialy ( belki ,krokwie, łaty itp.) -pokrycie blacho-dachówka - w -r -wylewki - w -r -tynki zlecony firmie -instalacja elektryczna - zlecona firmie -instalacja: woda ogrzewanie podłogowe - w 90% własna robocizna znajomy hydraulik sprawdzi i pomoże troszkę. -Okna -zlecone firmie -Ocieplenie ( styropian 15cm +siatka klej grunt) -własna robocizna. -Drzwi -własny montaż Nie znam cen wszystkich materiałów ale wydaje mi się że w/w prace są do zrobienia w budżecie 100 tys. Wydaje mi się że wiekszośc pieniędzy pochłania robocizna.
  15. agresst

    Wybór mieszkania.

    Jeżeli chodzi o pewnośc stałości zarobków to jestem raczej spokojny mam ustabilizowaną sytuacje zawodową i nadal się uczę i rozwijam więc powinno byc dobrze. Z resztą mam zamiar obrac taką taktykę że w przypadku jakiegoś (tfu!) wypadku utraty pracy itd. wynajmuję mieszkanie i kredyt spłacam z kasy za wynajem a sam wracam do rodziców.:/ Mam nadzieję że nie będę do tego zmuszony. Co do wykończenie mieszkanka to marzy mi się właśnie antresola z łóżeczkiem Kilka kombinowanych szaf szafeczek półeczek + dobre światło+ ledy i te sprawy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...