Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Djack

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    SSO

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Radom
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Djack's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W sumie to nie planowałem zmiękczać do 0, a najwyżej do 5-6 stopni. Dzięki za przypomnienie, po co ten chlor w wodzie jest. Temat węgla na cały dom, przemyślę jeszcze raz.
  2. Cześć, dołączam się i ja z prośbą o pomoc w doborze. Woda wodociągowa, z rachunków ~8m^3 miesięcznie. Twardość ogólna 25, węglanowa 17. Mam też pytanie o węgiel aktywny, czy warto go stosować ? Obecnie używam dzbanka z filtrem hardwater i nie wiem czy zostać przy dzbanku, czy jednak zastosować węgiel na całą wodę wchodzącą do domu. Planuję akwarium i wolał bym je zasilać wodą z kranu, więc po części jednak skłaniam się w kierunku węgla. Dzięki i Pozdrawiam Jacek
  3. Czesc, troche czasu minelo, ale moze jeszcze moge pomoc. Skladalismy w tamtym roku, ale to nie pozwoloenie, tylko zgloszenie. Wymagane byla mapa z umiejscowieniem oczyszczalni i informacje nt instalowanej oczyszczalni - % oczyszczenia i certyfikaty. Dodatkowo przez wysokie wody gruntowe - mielismy badanie gruntu, ze wzgledu na plyte fundamentowa, a nie fundament - wymagali jakichs dodatkowych wyjasnien ws studni chlonnej - np skad wiemy ze mamy wode guntowa na poziomie 1.2 p.p.t Pozdrawiam.
  4. Czesc, może poleci ktos dobra ekipe do tynkow CW, z agregatu. Mialem jedna ekipe, ale nie dala rady :/ Dobrze by bylo zeby nie bali sie pracowac na gotowych wylewkach - i zostawili je w odpowiednim stanie - bo nie widze innej mozliwosci, niz zmiana kolejnosci prac.
  5. Dolacze sie i ja do postu. Potrzebuje ekipy do tynkow CW. Inwestycja w okolicach Radomia. Dzieki
  6. Kolega juz ma rehau - mamy plyte fundamentowa - i chcemy reszte instalacji w tym systemie. Jako ze czesc instalacji juz w tym systemie posiadamy to chcemy to kontynuowac. Szukamy ekipy wod-kan, ktora w rehau cos juz robila, ale nie jest to koniecznosc - tyle ze jakies dodatkowe narzedzia chyba sa potrzebne.
  7. Czesc, moze poleci ktos sprawdzona ekipe od hydrauliki... dobrze zeby robili cos kiedys na rehau Dzieki
  8. Napisze na naszym przykladzie: 1. Zapewnienie dostaw energi, wody, odbioru sciekow - chyba 1 tydzien, ale juz dziury w pamieci 4. Decyzja o warunkach zabudowy - 1 miesiac + 2 tygodnie na uprawomocnienie 5. Warunki techniczne podlaczenia energi elektrycznej ~3 tygodnie 6. Warunki techniczne zaopatrzenia w wodę ~2 tygodnie 7. Mapa do celow projektowych - mielismy wznowienie granic, wiec troche to trwalo - 1 miesiac 8. Adaptacja projektu gotowego + projekt zagaspodarowania dzialki, zalezne od architekta ~1,5 miesiaca 9. Pozwolenie na budowe ~3 tygodnie + 2 tygodnie na uprawomocnienie 10. Wniosek o Wydanie zarejestrowanego dziennika budowy - 3 dni 11. Zgloszenie zamierzenia budowlanego - 7 dni 12. Mozna zaczynac
  9. Forum czytamy na biezaco, wiemy ze dobrego kier. bud. ciezko znalesc, ale wychodzi na to ze sie udalo Dzieki, dotarlem do P. Robeta innymi kanalami, a Twoja rekomendacja tylko Nas upewnila w wyborze. Pozdrawiamy
  10. Witam, szukam kierownika budowy, moze ktos poleci. Chodzi o takiego ktory nie tylko zainkasuje walute i zrobi wpis, ale podpowie podczas budowy to i tamto. Milo by bylo zeby mial jakie kolwiek pojecie o wentylacji mechanicznej. Dzieki.
  11. Chodzilo o grzanie i mrozenie na zewnątrz. Jak dlugie GWC zeby w lato przy 3-4 dniach grzania, a w zimie 3-4 dniach mrozenia, jednak ta temperatura powietrza wchodzacego byla na akceptowalnym poziomie.
  12. Witamy Forumowiczow, powoli, acz konsekwentnie szykujemy sie do budowy - biurokracja w Naszym kraju rzadzi - domu wg. projektu Z122, z biura architektonicznego Z500. Metoda ogrzewania = paliwo stale. Orientacja = elewacja frontowa, od polnocy. Ogrzwanie z grzejnikami w pomieszczeniach sypialnych, w reszcie pomieszczen planajemy podlogowke. No i zastanawiamy sie nad rekuperacja z GWC. Wg. tego co wyczytalismy: rekuperacja + paliwo stale = najmniejsza oplacalnosc, ale myslimy przyszlosciowo - wegiel + UE != OK Niestety im wiecej czytamy tym wiecej pytan sie pojawia. Rekuperacja: 1. Bakterie, grzyby, wirusy jak to z nimi jest, czy po pewnym czasie konieczne jest 'mycie', badz wymiana instalacji?? 2. ukrycie przewodow Kierujemy sie powoli w kierunku ukrycia przewodow instalacji w stropie - planowany strop monolityczny - ale decydujacym czynnikiem jest 1 punkt. Co do GWC, to jest jedno pytanie: ile tego trzeba zakopac zeby dzialalo w zime i lato - tak wiemy ze to nie klimatyzacja - zeby dalo rade powiedzmy z 3-4 dniami niezlego grzania/mrozenia. Pozdrawiamy i dziekujemy za udzial w dyskusji. Jacek i Sylwia PS. Szukamy wykonawcy z terenu Radomia, lub bliskich okolic. Prosimy o opinie jezeli ktos wspolpracowal z firmami z okolicy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...