Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaro422

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    mieszkam

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Sochaczew
  • Kod pocztowy
    96-500
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jaro422's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Pestka56, Elfir dziękuję za zainteresowanie tematem. Dzisiaj wykopałem jedną roślinę - łodygi mokre (dołączam zdjęcia. Co do samych donic to nie są one ocieplone natomiast od spodu jest "dziura", gleba na działce jest piaszczysta i z odpływem wody nie powinno być problemu. tylko dlaczego łodygi są wilgotne a rośliny nie dają "znaku życia".
  2. Proszę o poradę jak zagospodarować donicę z boku tarasu. W ubiegłym roku były posadzone miskanty zebrinus i rozplenicie Niestety z niewiadomych powodów rośliny nie przetrwały zimy. Bardzo mi się podobał taki dobór roślin, ożywiał białą bryłę budynku. Obawiam się jednak, że powtórne nasadzenie tych samych roślin bez zdiagnozowania przyczyny braku ich wzrostu, może w przyszłym roku skutkować tym samym. Nadmieniam, że z przodu tarasu są lawendy, które pięknie rosną. Jeszcze raz proszę o poradę Pozdrawiam serdecznie
  3. Witam, Od dwóch miesięcy mieszkamy we własnym domu (4 osoby), zużycie miesięczne wody 11m3 (tylko na potrzeby bytowe). Korzystamy wyłącznie z wody miejskiej (wodociąg). Parametry wody otrzymane z laboratorium: Żelazo – nie wykryto Mangan < 40 µg/l Twardość ogólna - 226 ± 36 mg/l CaCO3 Z ww. parametrów wynika, że woda jest twarda. Chciałbym uniknąć problemów związanych z osadzaniem się kamienia na bateriach (już jest z tym problem) i innych urządzeniach AGD. Czy na podstawie ww. informacji jest możliwy dobór urządzenia do mojego domu. Będę wdzięczny za propozycje.
  4. Witam, Jakie macie doświadczenia z zakładaniem ogrodu, czy własnymi siłami czy tez z pomocą firm specjalistycznych - a jeżeli tak to kogo moglibyście polecić.
  5. Liwko; To nie tak. Napisałem że 3x ze względu właśnie na minimalizację startów sprężarki przy małym zbiorniku. Im mniejszy zbiornik, przy tym samym rozbiorze wody, to tych startów będzie więcej. Tego nie da się zminimalizować do ilości startów przy większym zbiorniku. A skoro się nie da, to najlepiej znaleźć tą minimalną ilość. I skoro przy 300 litrach mogą być dwa, to przy 180 mogą być trzy. Rozumiesz? Rozumiem jak najbardziej, lecz w moim pytaniu chodziło o co innego. Mianowicie czy lepiej podgrzewać wodę do 60 stopni (wtedy grzanie będzie 2x na dobę), czy też podgrzewać do temp. 48-50 stopni (wtedy grzanie 3x na dobę). Który wariant powoduje mniejsze zużycie eksploatacyjne pompy.
  6. Napisał Liwko;A jak sterownik na to pozwala, to przy mniejszym zbiorniku nawet na 3x Sterownik jest ubogi - pozwala na ustawienie tylko jednego przedziału czasowego w ciągu doby. Czyli z tego wynika, że w ogólnym rozrachunku dla pompy "mniej szkodliwe" jest zwiększenie liczy startów kosztem niższej temperatury podgrzanej wody. A do tej pory myślałem, że najważniejsze jest zminimalizowanie liczby start-stopów pompy.
  7. Witam, Zacząłem użytkować pompę ciepła Buderus WPS -8K. Ponieważ mam taryfę G12 to staram się aby pompa (i inne urządzenia w miarę możliwości) pracowała w II taryfie. Mam 4 osoby w domu a zasobnik wody w pompie jest mały (tylko 185 litrów). W związku z tym co będzie lepsze mając na względzie pracę pompy – podgrzewać raz na dobę wodę do wyższej temperatury np. 58-60 stopni, czy też podgrzewać 2 razy na dobę do niższej temperatury np.: 49-50 stopni.
  8. Zastanawiam się jakimi przewodami podłączyć rekuperator (króćce fi 160mm) z czerpnią (wyrzutnią) i ze skrzynkami rozdzielczymi. Gdzieś czytałem, że pierwsze odcinki rur powinny z rekuperatora być proste bez zbędnych załamań i najlepiej dać sztywne rury spiro, a dalsze odcinki na giętkich AL.-FL. Czy tak rzeczywiście powinno być, a może od razu zastosować giętkie przewody AL.-FL.
  9. witam, Przymierzam się do zagospodarowania mojej działki i kompletnie nie mam pomysłu jak to ma wyglądać. Czy może ktoś korzystał z usług kogoś kto się na tym zna. Zależy mi na przygotowaniu projektu (kilka propozycji), rozplanowaniu terenu, niwelacji, określenia poziomów na działce i wykonawstwie. Czy możecie kogoś polecić.
  10. Witam, Czy można wykorzystać nieużywany pion kominowy z kotłowni do podłączenia do niego powietrza wywiewanego z rekuperatora. Komin był zbudowany do odprowadzenia spalin z pieca gazowego. Ponieważ nie dociągnięto do działki gazu, musiałem zamontować pompę ciepła (dlatego pion kominowy jest niewykorzystany). Dodam, że pozostałe dwa piony w tym kominie służą do wentylacji garażu i kotłowni. Czy można zatem bez problemu zastosować takie rozwiązanie.
  11. Mam pytanie do fachowców znawców tematu. Na jesieni dom został ocieplony styropianem (Knauff grafit). Klejony był klejem Kreisel, na to siatka i ten sam klej. Czy wobec zastosowania kleju ww. firmy jest możliwe położenie latem tynku innej firmy np. Caparol. Jeżeli nie to co należy zrobić aby było to możliwe i nie było później problemów.
  12. Mam wątpliwość dotyczącą propozycji mojego murarza. Stawia mi ogrodzenie z cegły ręcznie formowanej o wysokiej nasiąkliwości. Do murowania używa zaprawy Quik Mix przeznaczonej do tego typu cegieł (trudno go było przekonać, że taka zaprawa musi być). Proponuje on aby przestrzeń wewnętrzną w słupkach wypełnić normalną zaprawą cementowo-wapienną. Czy w takim przypadku cała idea murowania na specjalną zaprawę nie weźmie w łeb, czy nie zwiększy się ryzyko późniejszego wystąpienia wykwitów. Chciałbym tego uniknąć, szczególnie, że na zaprawę wydałem dużo kasy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...